Jakiś czas temu Anderson Silva rzucił wyzwanie Conorowie McGregorowi i zaproponował stoczenie super walki w umownym limicie do 80 kilogramów. Były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC szybko przyjął wyzwanie od legendy świata MMA.

Zobacz również: Conor McGregor przyjmuje wyzwanie Andersona Silvy na super walkę byłych mistrzów UFC

Na razie nie wiadomo czy ta medialna wymiana słów między zawodnikami przerodzi się w prawdziwe starcie. W audycji Chaela Sonnen Anderson Silva zapowiedział jednak, że podchodzi do sprawy całkiem poważnie.

Zaproponowałem zrobić super walkę z Conorem. Zacząłem też robić wagę. Ludzie mówią, że nie dam rady. Nie będzie jednak żadnych wymówek. Zacząłem trenować i jestem gotów. Conor też tego chce.

Według Brazylijczyka decyzja leży już tylko po stronie samego UFC.

Zostaje więc jedna sprawa – Dana White musi to urzeczywistnić. Zobaczymy więc jak to będzie.

Dana White niechętnie podchodzi dziś jednak do organizowania walk dla Conora, które musiałyby się odbywać bez udziału publiczności, bo wpływy z takich wydarzeń przynoszą organizacji rekordowe pieniądze.

Conor McGregor (MMA22-4) powrócił do oktagonu podczas styczniowej gali UFC 246 na której w rewelacyjny sposób w ciągu 40-sekund odniósł cenne zwycięstwo nad weteranem Donaldem Cerrone.

Anderson Silva (MMA 34-10, 1 NC) od 2013 roku wygrał zaledwie jedno starcie, przegrywając ich pięć. Przed tą fatalną passą, Brazylijczyk przez długi czas był uznawany za najlepszego zawodnika w historii MMA bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.