danielwoirin

Wywiad dla brazylijskiego Tatame.com francuskiego trenera od Muay Thai Andersona Silvy Daniela Woirin. Nadesłał nasz użytkownik bigjon, zapraszamy poniżej

Jak Anderson trenuje do walki z Forrestem Griffinem? Kim są jego trenerzy?

Anderson czuje się bardzo dobrze i jest pewny siebie. Ja jestem jego trenerem od Muay Thai,
Josuel Distak zajmuje się treningami pod MMA, za część przygotowania fizycznego odpowiedzialny jest Rogerao Camoes, a za boks Cesario.

Czy Anderson czuje coś innego przed walką w limicie do 93 kilo? Jaka jest jego motywacja?

Ponieważ nie ma presji zdobycia pasa mistrzowskiego oraz nie musi zbijać wagi, Anderson czuje się
bardzo dobrze w tej wadze i jego motywacja jest bardzo duża.

Więc to jest to co mówi Distak o bodźcach, tak?

Dokładnie.. Forrest Griffin pnie się w górę, on jest wielkim fajterem, więc myślę że to będzie dobra walka.

Jak długo żyjesz w Brazylii?

Mieszkam tutaj 6 lat.

Gdy tu przyjechałeś mówiłeś po portugalsku?

Tak, gdy mieszkałem w Brazylii przez rok , uczyłem się portugalskiego w szkole.

Czy jesteś żonaty?

Tam, mam żonę oraz córkę.

Pochodzisz z francuskiej szkoły Muay Thai. Jak oceniasz umiejętności Andersona Silvy?

Anderson Silva zaczął trenować Tae Kwon-do, więc to jest coś zupełnie innego. On często zmienia swoją postawę, tego nie zobaczysz w Muay Thai. On ma kilka trybów walki w stójce, które zaadaptował pod MMA. Kiedy ma trenować Muay Thai, robi to, ale w czasie walki jest inaczej, jest inne podejście, a on stosuje różne style. To jest MMA.

Jakie są jego najmocniejsze strony? Co robi na Tobie największe wrażenie?

Największym wrażeniem dla mnie jest, nie jego bardzo mocny cios, ale duża różnorodność technik. Im więcej rzeczy jest w stanie zrobić, wtedy w głowę przeciwnika wdziera się więcej wątpliwości i nie wie czego się może po nim spodziewać. Jeśli pozostawisz mu dużo miejsca na ziemi lub na górze w stójce, on od razu to wykorzysta. Anderson nie jest z tego rodzaju zawodników, że wiesz czego się można po nim spodziewać.

Czy uważasz że Anderson naprawdę przejdzie na emeryturę? Czy wierzysz że gdy pojawią się inne oferty, Anderson zdecyduje się wrócić?

Nie mogę mówić na ten temat… Kiedy już wszystko wygrałeś, musisz dalej utrzymywać motywację. Ale ja nic nie wiem, musisz się jego zapytać.

Widziałem, że trenowałeś również Andre Galvao i Jacare? Jaka jest ewolucja zawodników jiu jitsu w Twojej specjalności?

Ja nie trenowałem Galvao do jego pierwszej walki w Dream, ponieważ byłem w USA i przygotowywałem Andersona Silvę. Ale to działa tak: gdy ktoś do mnie dzwoni i prosi o pomoc, jadę go trenować. Ronaldo Jacare jest bardzo eksplozywny, co jest bardzo dobre, szybko się uczy.. jest mistrzem świata w jiu jitsu…

Czy miałeś walki zawodowe ?

Tak, walczyłem na mistrzostwach świata, miałem bardzo silną pozycję we Francji, ale niestety miałem bardzo poważną kontuzję..złamanie kości piszczelowej. To było bardzo brutalne złamanie i musiałem przerwać karierę na 2 lata. Wróciłem po tym, ale to już nie było to samo i zdecydowałem się zakończyć karierę i zostać trenerem.

Podaj kilka nazwisk zawodników, których trenowałeś?

Ricardo Arona, Lyoto Machida, Tito Ortiz, Anderson Silva, Vitor Belfort (kiedy walczył w Cage Rage) Galvao, Jacare..

Powiedz trochę o Lyoto. Co sprawia, że ma tak odmienny styl?

W rzeczywistości Octagon jest bardzo duży, jeśli wiesz jak się w nim poruszać stajesz się bardzo niebezpieczny. To jest szybkość. On dostosował swój styl. Kiedy trenowałem Lyoto, dostosowywałem Muay Thai do jego stylu. On jest nieprzewidywalny. Lyoto Machida jest takim samym zawodnikiem jak Anderson Silva, oni są nieprzewidywalnymi i bardzo technicznymi zawodnikami.

Czy uważasz że Lyoto może być długo mistrzem ?

Na pewno..Lyoto jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. Nie można przewidzieć przyszłości, ale z jego motywacją jest bardzo trudnym przeciwnikiem… Z motywacją i naturalnym talentem, myślę że może być trudny do pokonania.

źrodło: tatame.com

2 KOMENTARZE

  1. Well done bigjon. Thank You Son! 🙂 (Czuję to samo więc to samo piszę).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.