W walce wieczoru gali UFC Vegas 12 po raz ostatni oglądaliśmy wielkiego zawodnika — Andersona Silvę w organizacji Dany White’a. Brazylijczyk podjął wyzwanie i stanął naprzeciw Uriaha Halla. Niestety, nie udało mu się zakończyć swojej przygody z oktagonem największej organizacji MMA na świecie udanie. Anderson został znokautowany w 4 rundzie pojedynku.

1 Runda: Obaj zawodnicy zaczęli walkę bardzo statycznie, niewiele ruchu, Anderson jak zawsze czarował swoimi rękami i próbował zmylić rywala. Dopiero po półtorej minuty zawodnicy wymienili się niskimi kopnięciami i znowu powrócili do uchyleń oraz skakania z nogi na nogę. Silva jako pierwszy tak naprawdę otworzył się na ciosy, trafił kombinacją prawy-lewy prawy sierpowy i zaraz ponowił. Poczuł krew i poszedł za ciosem, ale zainkasował prawego prostego i uspokoił szarżę. Uriah Hall nie rozpoczynał ataków, bazował na kontrze, trzymając prawą rękę wysoko w gotowości. Niewiele się działo, aczkolwiek obaj czekali na idealny moment.

2 Runda: Początkowo aktywniejszy po raz kolejny wydawał się Brazylijczyk, wyprowadzał niskie kopnięcia, od czasu do czasu zmieniając je w kopnięcia frontalne z zaskoczenia. Mimo to po dwóch minutach ciągle bez boksu sporadyczne ciosy proste z obu stron. Dopiero w połowie nieco się rozkręciło, dużo kombinowania, wymachiwania rękami, ale wszystko na nic. Ciężko dodać coś więcej, zachowawcza runda. W końcówce kombinacją lewy-prawy trafił Hall.

3 Runda: Niewiele się zmieniło, nadal bez boksu i konkretnych wymian. Bardzo rzadko dochodziło do akcji, szczególnie w pierwszych dwóch minutach. Większość wyprowadzonych ciosów lądowała na gardzie jednego i drugiego. Brazylijczyk starał się spychać Jamajczyka pod siatkę, ale ten sprytnie uciekał i schodził na lewą stronę, zdarzyło się, że nawet wykręcił obrotówkę na korpus. Na dwie minuty przed końcem w półdystansie rozpoczęły się wymiany na korzyść Silvy, który w końcu docisnął do siatki Uriaha. Po zerwaniu klinczu Hall trafił i Anderson znalazł się na plecach, był to prawy krzyżowy bity z klinczu.

4 Runda: Po minucie wymian ciosów prostych Uriah ciągle się cofał i szukał sierpowych. W końcu, kiedy Anderson zaatakował go lewym podbródkowym, prawym prostym i lewym prostym — Hall pięknie skontrował i posłał go na deski. Tam pogrzebał myśli Brazylijczyka o zwycięstwie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.