Anderson Silva (MMA 33–4) po spektakularnej wygranej nad Stephanem Bonnarem (MMA 15–8) planuje przerwę w startach do późnego 2013 roku. Sytuacja ta zmotywowała Michaela Bispinga (MMA 23–4) do wystosowania na swoim Twitterze propozycji żeby jego pojedynek z Vitorem Belfortem (MMA 21–10) był oficjalną walką o tymczasowy pas mistrzowski w związku z nieobecnością mistrza w oktagonie.

Niekwestionowany mistrz wagi średniej, Anderson Silva w wywiadzie dla Tatame zdradził, że chciałby zrobić sobie prawie roczny odpoczynek od walk. Decyzja ta kompletnie rujnuje jakiekolwiek nadzieje fanów na walkę stulecia w postaci pojedynku z Georges St-Pierrem (MMA 22–2). Przypominamy, wiele osób z branży spekulowało, iż po zakończeniu  starcia GSP z Carlosem Conditem (MMA 28-5) na UFC 154, w przypadku gdyby pierwszy z nich wygrał, Anderson miał wkroczyć na ring i wyzwać mistrza półśredniej nakręcając tym samym spiralę początkowej promocji ich przyszłego pojedynku. Ten z kolei miałby odbyć się w pierwszym kwartale 2013 roku. Plany Andersona skutecznie blokują tę potencjalną walkę. O ile nie jest to reżyserowana zagrywka, to spodziewane wyzwanie i konfrontacja tych dwóch mistrzów oddaliła się dosyć mocno od rzeczywistości. Swoją przerwę od oktagonu zawodnik argumentuje chęcią udziału w filmie oraz uporządkowaniem spraw biznesowych.

Jeżeli to co Silva mówi okaże się prawdą, to kategoria średnia potrzebować będzie nowego mistrza tymczasowego i tego miałaby wyłonić walka Belforta z Bispingiem jeśli Dana White przystanie na taką propozycję. Vitor w swojej ostatniej walce przegrał z inną gwiazdą UFC Jon Jonesem (MMA 17–1), jednak mimo porażki i dość słabego występu, zawodnik ten został pozytywnie oceniony za sprawą balachy założonej mistrzowi, która po raz pierwszy wpakowała młodego Jona w poważne tarapaty w walce o pas. Bisping z kolei po przegranej z nowo mianowanym trenerem TUFa Chael Sonnenem (MMA 27–12–1), zdołał wygrać przez decyzję z mocno bijącym Brianem Stannem (MMA 12–5).

Nie wiadomo jaką decyzję podejmie Dana White, jeżeli jednak informacje te okażą się prawdziwe, to będzie to wielka strata dla sportu jak i samego UFC, które na dłuższy okres czasu straciło już jedną ikonę MMA – Georges St-Pierre’a. Jednak w tym przypadku sprawdza się powiedzenie „umarł król, niech żyje król!”, gdyż jeden odchodzi, a drugi powraca. Jednak jaki to będzie powrót, przekonamy się już 17 listopada na gali w Montreal, Quebecu Kanadzie.

W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

111 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 30. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 31. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 32. A nie może po prostu zwakować pasa? Coś by stracił? 
  Interimy są do niczego

 33. Dana White o całej sytuacji wokół Andersona i pomysłu prowadzenia pasa interim: "are you fucking kidding me?". Laughing

 34. Ta decyzja to początek końca…chyba, że podczas tego roku poczuje głód rywalizacji i zawiesi celibat na MMA.

 35. dana w swoim stylu 

  troche to dziwne ze w tym wieku Anderson decyduje sie na przerwe, bo ile on jeszcze powalczy? z 3 lata? 

 36. Czyli co wychodzi na to, że wypełni ten kontrakt i finito ze Spiderem w oktagonie. Bo nie mam pojęcia jak inaczej na to patrzeć. Całe szczęście, że nie będzie walki z GSP. Akurat jestemw ielkim przeciwnikiem tego pomysłu więc to mnie cieszy.

 37. Wielka szkoda, powrot po roku przerwy w jego wieku moze być trudny. Ja w przeciwienstwie do Painkillera bardzo liczylem na jego walke z GSP.

 38. ciekawe,moze to proba wywarcia presji na Dance,zeby wkoncu wylozyl konretna kase na stół?

 39. Człowiek się szykuje na walkę Spider- GSP a tu nic z tego jak na razie. Jesli już ma być pas tymczasowy to zwycięzca walki Bisping – Belfort to najrozsądniejsze zestawienie.

 40. mówić to on może, jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze – patrz kasa za walke z GSP

 41. Mam wrażenie, że Spiderowi się w głowie poprzestawiało. Każda jego wypowiedź z ostatniego czasu przeczy poprzedniej. Jeszcze niedawno miał skakać po ringu i wyzywać do walki GSP, a teraz robi przerwę od startów na rok, bo mu się tak z dupy umyślało.

  Na moje czucie, chodzi mu o oczywiście o większą gażę za walkę z GSP i robi najzwyczaniej w świecie szantaż. 🙂 Zostały mu jeszcze dwie walki w kontrakcie, więc chce wydusić jak najwięcej. Z jego ostatnich poczynań można wywnioskować, że są to jego 2 ostatnie starcia w mma.

 42. Możliwe, że Spider po przerwie (lub jeszcze przed, bo z jego wypowiedzi pobrzmiewa nutka o odejściu) chce zakończyć karierę z pasem na biodrach, i szczerze mówiąc uważam, że mu się nalezy jak nikomu innemu.

 43. 1 walka Bisping/Weidman, 2 unifkacja pasow z Rockholdem, tak powinny wygladac jego walki w 2013. I pozniej w 2014, ewentualne superfghty z Gsp/Bones.

  Oh wait … krece film, nie chce mi sie.

 44. Dziwicie się takiej decyzji Silvy? Powiedział niedawno w wywiadzie że nie będzie walczył z Pussy Jonesem bo jest już za stary na dostawanie po głowie. To mówi samo za siebie że chce bezpiecznie dobrnąć do końca kontraktu nie przegrywając…

 45. Rok przerwy? W tym wieku po roku przerwy będzie mu bardzo ciężko powrócić. Powoli tracę szacunek do Silvy.

 46. Jak już coś to zwycięzca Boetesch Weidman ze zwycięzcą Bisping Belfort. I czasu na promocję starcie o pasek więcej by było i jakaś przeprawa po ten pas cięższa niż jeden pojedynek. Swoją drogą dziwny jest Anderson. Teraz zapewne zarabia najwięcej w karierze a robi przerwę, żeby uporządkować biznes. Wydaje mi się, że skończy się na gadaniu i przerwy nie będzie.

 47. Jeśli Silva odejdzie i przerwie treningi to ciężko będzie mu już wrócić potem na szczyt, a co do propozycji walki o czas tymczasowy to mimo mojej pewnej sympatii do Bispinga i jego walk nie wydaje mi się żeby zasługiwał on już w tej chwili na titleshot

 48. Przecież między walką z Okamim a Sonnenem minął prawie rok i jakoś nie było mu trudno wrócić. Poza tym nikt nie mówi, że nie będzie trenował przez ten rok.

 49. Mam wielki szacunek do Andersona, ale to co gada ostatnio jest bezsensu. Najpierw chce walczyć z GSP, potem chce połowy UFC za walkę z JBJ. Teraz chce zrobić sobie przerwę. On jest mistrzem wagi średniej, jeżeli nie ma kontuzji, ani nie chce zdawać pasa to niech go broni. Powoli ta sytuacja z nim staje się żenująca.

 50. Anderson Silva daje piękne walki i kosi każdego z kim staje do niej, ale czasem jego decyzje poza oktagonem są- mówiąc dość delikatnie- dziwne. Jest dla mnie czymś nie pojętym, że mistrz kategorii może mieć tak długą przerwę nie z powodu kontuzji. Jesteś mistrzem? Walczysz z każdym. Jesteś mistrzem i potrzebujesz przerwy? Wakujesz pas.

  Może Pająk powinien przejść już na emeryture, bo chęci do walki to już mu chyba mało zostało…

 51. Bisping z urojeniami bedzie decydowal kto ma dostac walke o pas tymczasowy. Weidman (nr 3 w rankingu) vs Tim Boetsch (nr 4 w rankingu) maja duzo lepsza serie i zasluzyli 2 razy bardziej na taka walke niz Bisping(nr 6 w rankingu) vs Belfort (nr 11 w rankingu). Mam nadzieje, ze nikt tego penera nie poslucha i jesli ktos dostanie walke o pas tymczasowy to zawodnicy ktorzy bardziej na to zasluzyli

   

  Nie podoba mi sie to co sie dzieje w UFC. Sonnen i walka o pas to obelga dla inteligentnych fanow i zawodnikow ktorzy zasluzyli bardziej od niego. Teraz robi sie smietnik w wadze nizej. Oby UFC jak najszybciej zrobilo porzadek z tym zamieszaniem

 52. Widać próbuje wywrzeć na UFC presję. Chce walki z GPS i jednocześnie chce uniknąć walki z JJ. W ten sposób ich próbuje szantażować chyba – „walczę z kim ja chcę, albo wcale nie walczę”.
  Widzi, że koniec kariery się zbliża, chce jak najwięcej zarobić na konkretnych walkach i jednocześnie odejść niepokonany (a plany walki z JJ wyraźnie uniemożliwiają drugi aspekt).
  Jak bardzo grymasi, to niech zwakuje pas i niech chłopaki w średniej biją się o tytuł mistrza. Nie powinno być jakiegoś tymczasowego tytułu, bo on nie walczy z powodu kontuzji, po prostu nie chce. Jest kolejka do walki o pas, a on ma ich gdzieś, bo ma własny master plan. Skoro mistrz nie chce walczyć i bronić tytułu, to nie powinien być mistrzem.
  Typ wiele zrobił dla MMA i ma wiele osiągnięć, ale to co odp..la ostatni rok poza ringiem to porażka.

 53. Gada o przerwie a posracie się w majty jak wyjdzie do oktagonu i zacznie rozmowę z Roganem od "Georges St. Pierre, you absolutely suck and i'm not impressed by your performance". Nakręcamy hype Cool

 54. Jeśli to prawda to walka Weidman-Bisping jest oczywista oczywistością.

 55. Po co interim? Bisping jeśli wygra może poczekać te 9-10 miesięcy. A Weidmanowi przydałby się jakiś marketingowy rywal.

 56. marketingowy? to moze czejl wroci, pierdolnie jakiegos tweeta dziwnego i Dana znow go do kolejki wcisnie. 😉

 57. Jeśli to prawda to walka Weidman-Bisping jest oczywista oczywistością.

  Niby jakim cudem? Rozumiem, że jesteś kibicem Anglika, ale zakładanie, że nie ma szans na porażkę z Vitorem to lekka przesada.

 58. @baju
  Chodziło mi o to żeby wypromować Weidmana na jakimś znanym i niegroźnym
  rywalu. Stann, Leben. Np. na gali na FOXie.

  „UFC 151 will be remembered as the event Jon Jones and Greg Jackson murdered.” – Dana White

 59. Ja bym z chęcią zobaczył Weidmana z Belcherem, jeśli ten wygra z Okamim.

 60. Też respect for Silva za to co zrobił… ale nigdy go nie lubiłem za zachowania poza ringiem… i to też mi się wydaje przynajmniej dziwne i to bardzo dziwnee!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.