souza

Wszystko wskazuje na to, że Ronaldo Souza (MMA 21-3, 1 NC) będzie musiał jeszcze poczekać, nim otrzyma upragnioną walkę o pas wagi średniej. Wszystko za sprawą walki Andersona Silvy (MMA 33-6) z Nickiem Diazem (MMA 26-9, 1 NC). Dana White oznajmił, iż Souza został głównym pretendentem do pasa po jego zwycięstwie nad Gerardem Mousasim (MMA 35-5-2). Teraz jednak pretendentem ma zostać Silva, jeżeli tylko uda mu się zwyciężyć w walce wieczoru gali UFC 183.

„Jacare” na lutowej gali UFC 184 zmierzy się z Yoelem Romero (MMA 9-1). Walką wieczoru tej gali będzie starcie o wspomniany tytuł mistrza UFC w wadze średniej pomiędzy Chrisem Weidmanem (MMA 12-0) oraz Vitorem Belfortem (MMA 24-10). Menadżer Souzy, Gilberto Faria, jest w pełni przekonany, że postawa jaką zaprezentuje on w oktagonie przekona Danę do zmiany jego planów, o czym powiedział w rozmowie z portalem MMAFighting.com:

Dana wykonuje swoją prace, którą jest organizacja walk. Anderson Silva toczy świetne pojedynki, a z jego dorobkiem mógłby od razu dostać walkę o pas. Z kolei inni zawodnicy, jak Ronaldo „Jacare”, Yoel Romero, Lyoto Machida i Luke Rockhold muszą wykorzystywać swoje walki jako szansę do zmiany planów Dany. To może stać się w każdej chwili. Dana jest wnikliwym widzem wszystkich walk, zasiadając przy klatce potrafi ocenić postawę zawodników, jak również reakcje publiki. Nie zdziwiłbym się, gdyby 28 lutego ogłosił, że to właśnie Ronaldo „Jacare” jest głównym pretendentem do pasa. On podejmuje decyzje, mając zawsze na względzie dobro UFC. To właśnie do Dany White’a należy organizacja walk i generowanie zysków dla Zuffy.

Fani, przedstawiciele mediów oraz sami zawodnicy, poprzez ich osiągnięcia, mogą wpływać na decyzje podejmowane przez Danę. Moim zdaniem to właśnie Jacare jest dzisiaj głównym pretendentem do pasa, a zwycięstwo nad Yoelem Romero tylko to potwierdzi.

Ronaldo to były mistrz organizacji Strikeforce w wadze średniej, dotychczas wygrał wszystkie swoje walki w UFC. Oprócz wspomnianego Mousasiego pokonał on również Francisa Carmonta (MMA 22-10), Yushina Okamiego (MMA 30-9) oraz Chrisa Camozziego (MMA 20-9).

Na koniec rozmowy Faria zagwarantował gotowość Souzy do walki o tytuł:

Zarówno Weidman, jak i Belfort byliby świetnymi przeciwnikami dla „Jacare’a” i uważam, że wielu fanów chętnie by obejrzało wspomniane pojedynki. Gwarantuje, że Ronaldo jest przygotowany na jakiekolwiek wyzwanie, przed jakim zostanie postawiony.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.