Diaz Silva

Na wczorajszym posiedzeniu członkowie Komisji Sportowej Stanu Nevada podjęli pierwsze decyzje w sprawach oblania testów antydopingowych przez Andersona Silvę (MMA 34-6), Nicka Diaza (MMA 26-10, 1 NC), Hectora Lombarda (MMA 35-4-1, 1 NC) oraz Ashlee Evans – Smith (MMA 3-1).

Trzem wspomnianym zawodnikom przedłużono tymczasowe zawieszenie, a każda z spraw zostanie dokładniej rozpatrzona w trakcie przyszłych posiedzeń komisji.

Evans-Smith została zawieszona na okres 9 miesięcy i pozbawiona 30 procent honorarium (2 400 dolarów) otrzymanego za walkę z Raquel Pennington (MMA 5-4), która odbyła się 6 grudnia ubiegłego roku na gali UFC 181. Powodem jest oblanie testów antydopingowych przeprowadzonych po walce, które wykazały w jej organizmie obecność diuratyków. Dodatkowo będzie ona zobowiązana do przejścia testów antydopingowych przed jej kolejną walką. O ile pozostałych zawodników reprezentowali ich prawnicy, tak na sali zabrakło samej zainteresowanej, czy też jej przedstawiciela.

Zapewne Silva, Diaz oraz Lombard podzielą jej los I również zostaną ukarani dłuższymi zawieszeniami oraz karami finansowymi. Najczarniejsze chmury zbierają się nad Andersonem, który oblał nie tylko testy przeprowadzone w okresie „poza zawodami” lecz także te przeprowadzone tuż przed i po walce z Diazem. W jego organizmie wykryto ślady oxazepamu oraz temazepamu.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.