anderson_silva_2

Opinie po gali UFC 97 zaczynam od wypowiedzi Dany White dla ESPN na temat walki wieczoru:

„Anderson Silva kiedy puszcza w ruch pięści, kopnięcia, łokcie i kolana to jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem na świecie, dziś tego nie zrobił. Jestem w tym biznesie już prawie 10 lat, i nigdy nie byłem tak zażenowany walką jak dzisiejszą walką wieczoru. Staram się zrozumieć co się tutaj stało ale nie mogę tego zrozumieć, po prostu nie mogę. Siedziałem na swoim miejscu i naprawdę nie mogłem uwierzyć że to się ponownie dzieje. Przyrzekam na boga że chciałem stamtąd wyjść.

Chcę publicznie przeprosić wszystkich fanów. Osobiście chcę przeprosić za to się tutaj stało. Wiecie że nie na tym zbudowaliśmy UFC i przeważnie walki w UFC tak nie wyglądają. Ciężko było to oglądać. Trudno było się z tym pogodzić. Byłem naprawdę zażenowany.

Wypowiedź z konferencji po gali:

Dana White: Nie byłem podekscytowany tą walką

Pytanie: Czy byłeś zakłopotany nią?

Dana White: Trochę. Czy ta walka ci się podobała? Nie wydaje mi się żeby tak było. Osobiście jestem niezadowolony z całego przebiegu tej walki. Wcale mi się nie podobała. Nie podobała mi się w wykonaniu obu zawodników.

I cytaty szefa UFC z konferencji za MMAJunkie:

Nigdy wcześniej nie byłem w sytuacji że nie chciałem przyjść na konferencję po gali. Na tą nie chciałem przyjść. Mówię poważnie.

Jestem w biznesie sprzedawania walk, i wydaje mi się że jestem w tym całkiem dobry. Ale teraz czeka mnie ciężki okres gdzie będę musiał mówić ludziom: „Obiecuje że jego następna walka będzie dobra.” Muszę z nim porozmawiać i zrozumieć co i dlaczego się stało.

W Chicago po walce z Cotem mówiłem: „Słuchajcie, każdy ma zły dzień. Wymień obojętnie jakiego dobrego sportowca i każdy z nich miał kiedyś zły dzień.” Po tym jak Anderson po poprzedniej swojej walce był zły, naprawdę spodziewałem się że wróci z hukiem.

Prowadzimy biznes walk, a kiedy zawodnicy nie walczą musimy z nimi usiąść i porozmawiać czemu tak się dzieje. To jest to co robię. To jest taki sam biznes jak każdy inny. Tak jakby facet którego zatrudniasz nie radził sobie w pracy.

On cały czas jest mistrzem. Nie ma takiej możliwości żebyś zaprzeczył że jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Mogę szczerze powiedzieć że nie podobała mi się ta walka. Jestem niezadowolony z niej. Ale powiem ci od razu, on jest najlepszy.

W środku cała wypowiedź Dany dla ESPN

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.