silva

Bez wątpienia main event UFC 97 wzbudził wiele emocji i choć nie są to emocje dające włodarzom największej organizacji świata szczególne powody do zadowolenia to – fakt faktem – ta walka wieczoru na pewno nie prędko zostanie zapomniana.
Kiedy tylko ostatni gong rozdzielił zawodników, w internecie zawrzało. Głosy niezadowolonych postawą Silvy fanów dało się usłyszeć wszędzie, podobnie jak i argumenty jego zwolenników. Za kulisami również spokojnie nie było skoro nawet sam Dana White postanowił publicznie skrytykować obu fighterów podczas konferencji prasowej mającej miejsce po gali. Dziś mijają dwa tygodnie od niesławnego pojedynku, atmosfera jest już mniej napięta, zatem możemy na spokojnie zastanowić się co było przyczyną tak nieudanej walki wieczoru.

Anderson walki z Leitesem na pewno nie może zaliczyć do nieudanej. Pokonując swego rodaka ustanowił nowy rekord wygranych walk z rzędu – ma ich teraz 9 (wcześniej Royce Gracie, oraz John Fitch zdołali wyjść z octagonu z uniesionymi rękami 8 razy pod rząd) czym na stałe zapisał się na kartach UFC.
Fala krytyki dosięgła jednak Silvę bardzo szybko. Styl w jakim walczył ze swoim rywalem znacząco odbiegał od tego do czego przyzwyczaił nas w poprzednich walkach. Dodatkowo zapowiadanej po walce z Patrickiem Cote „poprawy” nie było – event był równie nudny i równie mało atrakcyjny.
Osoby krytykujące „Spidera” zarzucają mu pasywność oraz niezbyt poważne podejście do pojedynku. Obrońcy mistrza z kolei twierdzą, że „walczy się tak jak przeciwnik pozwala” a Silva zrobił wszystko co trzeba by tytuł zachować. Na to jednak „opozycja” odpowiada, że jeden z najlepszych p4p i najlepszy striker w mma powinien znaleźć sposób by posłać Leitesa na deski. Sam Anderson z walki jest zadowolony, twierdzi że wykonał swój plan w stu procentach i że nie każdy pojedynek można rozegrać przed czasem. White natomiast uważa, iż winę ponoszą obaj fighterzy jednak wyraźnie daje do zrozumienia, że jest zniesmaczony postawą Andersona. Ed Soares (manager „pająka”) jest z kolei zdania, że winą za nudny main event należy obarczać samo UFC, które dało Silvie rywala bojącego się podjąć walki i dodaje, że nie jest w zwyczaju by to mistrz grał w grę pretendenta.
Oliwy do ognia dolewa brazylijska legenda mma – Wanderlei Silva – który stanowczo krytykuje Andersona i zapowiada chęć zmierzenia się z nim.
Kto zatem jest najbliżej prawdy? Kto spowodował że podczas UFC 97 byliśmy świadkami jednej z najnudniejszych walk w historii mma (według sherdoga)?

Najprościej winę zrzucić na Andersona.
Wszak to on jest uważany za najlepszego zawodnika świata, to on potrafił wcześniej kończyć swe walki w bardzo efektowny sposób i to on od dwóch pojedynków walczy jakby za wszelką cenę chciał doczekać ostatniego gongu. Dodatkowo za prawdziwością tej teorii przemawia fakt, iż to właśnie Silva wykonywał w oktagonie niekonwencjonalne akcje (ciosy ręką w udo, „piłkarskie triki’, czy schodzenie do przeciwnika znajdującego się w „żółwiu” z niemal całkiem opuszczoną głową – narażając się tym samym na upkcki) kpiąc sobie z rywala.
Skoro zatem potrafił wykańczać takich weteranów jak Franklin, czy Henderson, to dlaczego nie mógł tego samego zrobić z o klasę gorszymi Cote i Leitesem?
Przeanalizujmy jednak dokładniej tę walkę a zobaczymy, że na każdą próbę nawet najmniejszego ataku „Spidera” Thales odpowiadał jednym – kładzeniem się na ziemię i czekaniem aż „pająk” zechce przejść jego gardę. Ja oczywiście rozumiem, że jedni zawodnicy lepiej czują się w parterze a inni w stójce jednak akurat w tej kwestii wyznaję prostą zasadę: „Chcesz walczyć w parterze, to sprowadź tam swojego rywala.”
Dla mnie w dzisiejszym mma nie ma miejsca na wyczyny pokroju „spacer krabów” Aokiego. Jesteś dobry na ziemi – miej jaja aby przenieść tam walkę!
Zarzucanie Andersonowi, że był pasywny to jakiś absurd. Fightmetric podaje, że Silva zadał 104 celne ciosy przy 17 (słownie sie-dem-na-stu) Leitesa. Skoro zatem Silva był pasywny, to jak możemy określić Leitesa?
Pozostaje pytanie dlaczego Anderson nie doprowadził do zakończenia walki przed czasem, przecież mógł to zrobić skoro dał radę kpić z Thalesa. Może zwyczajnie należy uwierzyć mu na słowo, że nie był w stanie przy takiej postawie swojego przeciwnika wygrać tej walki w inny sposób niż przez decyzję? Może nie chciał niepotrzebnie ryzykować? Może te niekonwencjonalne akcje miały właśnie obnażyć jego bezradność (oczywiście mam tu na myśli bezradność jeśli idzie o zrobienie dobrego show) wobec tak walczącego rywala, pokazać swoje zażenowanie?
Twierdzenie, że to asekurancja doprowadziła do takiego przebiegu walki jest jak najbardziej trafne, z tą tylko różnicą że nie była to asekurancja Silvy.

Czyja to zatem wina? Leitesa?
Tak, ale tylko po części. Chyba najbardziej zgadzam się ze zdaniem managera Silvy – to UFC jest samo sobie winne. Dając Andersonowi rywala (a właściwie rywali) który zwyczajnie w świecie nie dorósł jeszcze do title shoota nie można było oczekiwać, że zechce stać się kolejnym łupem Andersona. A że nie potrafił znaleźć absolutnie żadnego sposobu by wygrać tą walkę walczył tak, by nie przegrać jej przed czasem.
Podobnie jak Cote od początku do końca nastawiony nie na „wygranie” a na „przetrwanie” zapoczątkował spektakl z którego nie sposób było wyjść z podniesioną głową. Oczywiście można w tym miejscu bronić Joe Silvy i UFC, że nie bardzo mają już wartościowych rywali dla „Spiedra” ja jednak myślę że można by te problem rozwiązać inaczej. Przede wszystkim podobnie jak TJ stanowczo domagam się title soota dla Okamiego – rzecz jasna w tym momencie kontuzja wykluczyła go z gry, jednak nie zmienia to faktu, iż już dawno powinien stanąć naprzeciw Silvy w oktagonie.
Zdaję sobie sprawę, że Yushin nie jest najefektowniej walczącym zawodnikiem jednak w przeciwieństwie do Leitesa jest gotowy na walkę o tytuł i nie mam wątpliwości, że chciałby ją wykorzystać. Oczywiście nie twierdzę że wdawał by się w jakiekolwiek wymiany z Silvą, jednak jestem przekonany że gdyby (podobnie jak Leites) przegrywał 3 pierwsze rundy (a tym samym cała walkę) to w dwóch ostatnich „pięciominótówkach” podkręcił by tempo i zaatakował bardziej zdecydowanie a ja nie musiał bym dziś zachodzić w głowę dlaczego zawodnik ubiegający się o tytuł najbardziej prestiżowej organizacji mma nie zrobił zupełnie nic by ten tytuł wywalczyć.

Kolejna sprawa to fakt, że kończące się „zasoby” mw to rzecz którą można zauważyć już od bardzo długiego czasu i nie jest to coś co wiemy od walki z Cote. Właściwie już Dan Henderson zgadzając się na ponowne zejście do wagi średniej znacząco ułatwił życie zarządcom Zuffy, bo gdyby nie on UFC mogło by mieć jeszcze większe problemy ze znalezieniem wiarygodnego rywala dla Silvy niż ma to miejsce dzisiaj.
Można było zatem pozyskać jakieś znane nazwiska od konkurencji (trudna sprawa jednak $$$ czynią czasem cuda), albo wcześniej zacząć inwestować w młodych utalentowanych zawodników i mądrze ustalać im walki przygotowując ich tym samym na pojedynek o tytuł (jak obecnie ma to miejsce z Demianem Maią).
Innym rozwiązaniem mogło by być dłuższe przejście Silvy do lhw, być może nawet zwakowanie pasa mw. Brzmi szalenie? Być może, ale czemu by nie? Ustalić sensowną walkę o tytuł, podczas gdy Andersonowi dawać zawodników z pierwszej 15-10 wagi półciężkiej. W międzyczasie rozegrano by kilka walk o tytuł w mw i (w zależności od wyników) można by zdecydować czy Silva zostaje wyżej, czy wraca do swej macierzystej wagi i promować pojedynek „stary mistrz vs. nowy mistrz”.
Oczywiście teraz to tylko gdybanie, jednak możliwości były spore – zapewne nie tylko te wymienione powyżej ale i całkiem inne, mniej lub bardziej sensowne o których wie jedynie Joe Silva i Dana White.

Zastanawiałem się co można by zrobić by w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji i od razu na myśl przyszły mi żółte kartki z PRIDE FC. Czy jednak takie rozwiązanie zmieniłoby cokolwiek? Czy odjecie punktu spowodowało by że Leites zaczął by nagle atakować skoro nie zrobił tego nawet po trzeciej rundzie? – kiedy jasne było że jeżeli nie zakończy starcia przed czasem to przegra przez decyzję. Wątpię. Problem nie leży w punktacji a w doborze pretendentów do tytułu i tu trzeba uczyć się na błędach.

Nie da się ukryć, że UFC jest obecnie z Andersonem w kropce – przynajmniej jeżeli o mw chodzi. Mają jednego z najlepszych zawodników jacy chodzą po tej planecie jednak nie są w stanie należycie go wypromować. Mało tego, jego dwie ostatnie walki odstraszyły od „pająka” jakąś połowę fanów których UFC zdołało dlań pozyskać. Nie mogą też pozbawić go tytułu, ponieważ jak na razie nikt kto byłby w stanie wygrać z Silvą na horyzontach UFC się nie pojawił.

Niedługo Silvę czeka kolejny skok do lhw i walka z byłym mistrzem tej kategorii – Forrestem Griffinem. Na pewno jest to bardzo dobry ruch ze strony UFC, taki pojedynek (niezwykle utalentowany „ignorant” kontra gość z mniejszym talentem jednak niesamowitym sercem do walki) można całkiem zgrabnie wypromować i w przypadku wygranej Andersona można będzie myśleć o ponownym pozyskiwaniu fanów dla „Spidera”.
Następna walka to wielka niewiadoma, jednak bardzo prawdopodobnym jest, że jeśli Wanderlei wygra z Richem Franklinem to niebawem spotka się w mw z Andersonem. Niezależnie od tego który z Silvów zwyciężył by w tym potencjalnym starciu było by to dobre rozwiązanie dla interesów UFC, które albo zdobyło by nowego mistrza mw (i tym samym otworzy się cała paleta ciekawych zestawień) albo pozyskało by bardzo wartościowe ogniwo do dalszej promocji Andersona – bo wygranie nad „The Axe Murdererem” to wciąż wielkie zwycięstwo i ogromny marketingowy boost.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

129 KOMENTARZE

 1. wszystko spoko tylko szkoda biednego Franklina dla którego nie ma miejsca 😉

 2. Jak oglaalem ta walke to widac ze silva mogl nie raz w niego wjechac ale mu sie nie chcialo dlatego tym bardziej denerwujace jest to widowisko a najnudniejszam walka w mma to gonzaga vs jordan chyba

 3. on tak specjalnie czy po prostu idiota? ale laski z mojej szkoly ktora pisze ,,rzal” ,,lóbie” ,,menszczyzna” nic nie przebije 😀

 4. Dobra robota Yoshi. Sporo już zostało napisane na temat Silvy i jego postawy. Ja jednak uważam, że pobicie rekordu wygranych 9 walk pochłonęło Silvę na tyle, że walka wyglądała jak wyglądała. Żadnych ryzykownych akcji ze strony mistrza. I mimo wszystko kompletny brak chęci walki w parterze. Słabo po prostu. Leites nie pokazał nic a Silva kilka śmiesznych sztuczek. Nie życzę sobie takich walk a tym bardziej jako walki wieczoru a jeszcze bardziej jako walki o pas. Ciekaw jestem następnej walki.

 5. Leites chciał walczyć w parterze bo tam miał więcej szans niż w stójce w której miał może 1% szans na zwycięstwo. Był po prostu za słaby i ja nie mam do niego pretensji tylko do ludzi którzy go zestawili do tej walki. Leites już w walce z Marquardtem pokazał, że nie jest gotowy na walke z najlepszym zawodnikiem wagi średniej w UFC. Anderson robił sobie z niego jaja kosztem widowiska i szacunku jego fanów. Nie dał z siebie 100% i to chyba wszyscy widzieli. Trzeba mieć jednak nadzieje, że ta walka dużo zmieni w podejściu władz UFC do ustawiania tego typu walk a pojedynek z Griffinem to dobry sygnał i szansa na to, że jeszcze zobaczymy walki z udziałem Andersona jakie chcielibyśmy zobaczyć 🙂

 6. Widać mamy swojego jasia śmietane :D.Dobra analiza ale ja bym dodał(już po raz n-ty) Nate Marquardt’a ..zresztą zobaczymy po walce z Maia..

 7. Nic dodać nic ująć. Świetna analiza. Zgadzam się z Wieri”m, oby takich więcej!!!

 8. Walka Spidera z Axem byłaby i dla włodarzy ufc i fanów wielkim wydarzeniem, zresztą Wand już sam nakręca tą walkę krytykując dawnego kumpla z Chute Boxe więc Franklin niech lepiej zwycięży z Wandem przed czasem bo inaczej znowu go wydymają na decyzji tak jak to było w ostatniej walce tyle że tym razem po to by dać Wandowi SHITLE TOOTA 🙂

 9. Bartek smiejesz sie z kyoo a sam piszesz „ta walke” a pisze sie „te walke” (tę) w artykule tez troche błędów chociazby wlasnie „tą walkę” i „zmieniło by” piszemy oczywiscie razem czyli „zmieniłoby”. pozdrawiam

 10. @up ok ale to są błedy mające raczej małe znaczenie wiec porównywanie tą z np ,,rozczygnoł” jest troche nie na miejscu

 11. Warto wspomnieć, że Spider w wywiadzie po walce przepraszał Leitesa i Nova Uniao, gdzie kiedys trenował. Powiedział, że nie chciał tej walki, ale taką ma pracę…

 12. oj tam dał słabą walkę ale gdyby nie takie upadki nie było by wzlotów 😉

 13. Właśnie sam Miodek w którymś z wywodów mówił, że różnicy ani wytycznych gdzie użyć tej a tej formy nie ma, poza jedynę, wedle której należy unikać powtórzeń w jednym czy następujących po sobie zdaniach.

 14. W wywodzie, który ja słyszałem, mówił że obie są poprawne, ale „tę” jest bardziej „elegancka”…
  Taka ciekawostka, Miodek mówił kiedyś, że jak wchdzi do jakiegoś sklepu, to wszyscy nagle milkną 🙂

 15. Sami poloniści tu widzę 😉 A ja z wordem ledwo byków unikam… ;P

 16. W PRIDE FC żółta kartka za pasywność oznaczała nie tylko utratę punktu, ale także (a może przede wszystkim) obcięcie zarobków (bodajże o 10%, ale tego już nie jestem pewien).

 17. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 18. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 19. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 20. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 21. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 22. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 23. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 24. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 25. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 26. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 27. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 28. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 29. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 30. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 31. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 32. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 33. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 34. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 35. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 36. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 37. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 38. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 39. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 40. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 41. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 42. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 43. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 44. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 45. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 46. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 47. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 48. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 49. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 50. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 51. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 52. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 53. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 54. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 55. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 56. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 57. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 58. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 59. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.