Ostatniej soboty, w Columbus , stanie Ohio po gali UFC 82 ciężko było znaleźć kogoś kto by się nie zgodził z słowami wypowiedzianymi przez Dana White przed galą a mianowicie „Anderson Silva jest najlepszym zawodnikiem pound-for-pound na świecie”. Zdobywając Amerykańskich krytyków , którzy są znani z tego że zawyżają wartość lokalnych zawodników, Brazylijczyk Anderson Silva kolejny raz pokazał jak znakomitym i wszechstronnym zawodnikiem jest, i dowiódł że ma to czego potrzeba aby być najlepszym na świecie.

Wyczyn tej wielkości przychodzi tylko dzięki mieszance talentu, wytrwałości, i bólu. Mieszance która przywiodła Anderson Silva i Dan Henderson do łez po tej historycznej walce (fakt nie na wizji ), jednego z radości wygrania najważniejszej walki w jego karierze, drugiego przez smutek wywołany przez przegraną. Po tak wielkich emocjach , „Spider” udzielił ekskluzywnego wywiadu dla specjalnego wysłannika GRACIEMAG.com Nalty Jr który możecie przeczytać poniżej:

GRACIEMAG.com: Jak dostałeś się tu gdzie jesteś teraz? I jakie to uczucie być najlepszym zawodnikiem na swiecie w swojej kategorii wagowej?

Anderson Silva: Ludzie którzy mnie znają i śledzą moją karierę wiedzą jak ciężko na to pracowałem. Wszyscy którzy kiedykolwiek skrzyżowali swe drogi ze mną na tej długiej ścieżce był istotny wyznacznikiem w dostaniu się tu gdzie jestem teraz. Byłem bardzo szczęśliwy tego dnia z powodu tej wygranej. Czuję że spłaciłem to co mogłem dać Brazylijczykom i wszystkim moim fanom na świecie coś z czego mogą się cieszyć. Jestem wdzięczny wszystkim którzy wzięli udział w moich przygotowaniach, którzy teraz są częścią bycia przeze mnie mistrzem świata i tego że jestem uważany za najlepszego na świecie. Moim zdaniem jestem daleko od bycia najlepszym. Będziesz mógł to potwierdzić dopiero kiedy skończę walczyć , wtedy może powiem że jestem dobry, ale na razie nie mogę tego powiedzieć.

GRACIEMAG.com: Anderson, więc kto jest najlepszy w Twojej kategorii wagowej??

AS: Staram się właśnie tego dowiedzieć(śmiech)

GRACIEMAG.com: Jaka była ta walka? Czy uważasz ją za najważniejszą wygraną w Twojej karierze?

AS: Wszystko udało się tak jak planowałem, wiele trenowałem do tej walki. Misja zakończyła się sukcesem. Teraz myślę już nad o moim kolejnym zobowiązaniu w UFC. Już za niedługo powrócę do treningów do mojej następnej walki w UFC. Mam nadzieję że ujawnią nazwisko mojego przeciwnika, ale nigdy nie przestane trenować.

GRACIEMAG.com: Czy Henderson zaskoczył Cię czymkolwiek podczas walki?

AS: Nie.(skromność:P przyp mój) Wszystkiego co robił Dan spodziewałem się. Długo trenowałem by złamać jego technikę. Wszystkim moim trenerom należą się gratulację. Znów tym który wygrał okazał się sport(MMA). Joe Silva i Dana White byli naprawdę że mogli doprowadzić tą walkę do skutku.

GRACIEMAG.com: W pierwszej rundzie kiedy Henderson znalazł się nad Tobą co poczułeś? Byłeś spokojny?

AS: Każdy kto trenuje z Rogerio Minotouro, Rodrigo Minotauro, Amauri Bitetti, każdym z tych zawodników którzy tworzą historię BJJ i MMA, nie musi się martwić kiedy walczy w parterze z kimkolwiek. Moje Jiu-Jitsu z każdym dniem staje się lepsze.

GRACIEMAG.com: Opowiedz nam o Twojej walce z Okami, który wydaje się najlepszym pretendentem do walki o Twój pas?

AS: Na gali podczas której walczyłem z Okami reguły nie były dokładnie ustalone. W czasie gali kiedy miałeś plecy na ziemi mogłeś kopać przeciwnika. Stało się tak że reguły nie zostały mi dokładnie wytłumaczone. Tylko jest pytanie ,czy zasługuje na walkę ze mną. Z całą moją skromnością mogę powiedzieć że mogę walczyć z nim bez problemów. Jestem w UFC po to żeby walczyć z najlepszymi.

GRACIEMAG.com: Czy przeniósł byś się wagę wyżej żeby walczyć, albo spróbować zdobyć tytuł w wyższej kategorii wagowej?

AS: Ktoś musi badać co jest lepsze co jest najlepsze dla gali.
Jestem pracownikiem UFC i jeśli oni powiedzą że powinienem zmienić kategorie wagową zrobię
to bez problemu.

GRACIEMAG.com: Jakie są Twoje plany na przyszłość?

AS: Mam zamiar oglądnąć moją walkę z Dan Henderson i sprawdzić jakie zrobiłem błędy. Taki mam plan.

GRACIEMAG.com: Czy masz jakiegoś przeciwnika z którym chciałbyś zmierzyć się w swojej następnej walce?

AS: Nikt taki nie chodzi mi po głowie. Teraz najważniejsze jest abym powrócił do treningów jak najszybciej się da, i był gotowy na następną walkę.

Źródło : ForumRing.pl

Tłumaczenie: Misq

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.