anderson.nogueira.340p

Jak poinformowało wczoraj UFC, Anderson Silva (MMA 34-6) został wycofany z funkcji trenera pełnionej w ramach czwartej edycji programu The Ultimate Fighter: Brazil. Jeszcze w poprzednim tygodniu Dana White ogłosił, że Brazylijczyk pozostanie w programie, pomimo oblania testów antydopingowych poprzedzających galę UFC 183. Decyzję organizacji poparła brazylijska stacja Globo, która będzie transmitować program w ojczyźnie Andersona.

Jednak Komisja Sportowa Stanu Nevada poprosiła UFC o wycofanie Silvy. Jej kierownik, Francisco Aguilar w rozmowie z portalem MMAFighting.com argumentował decyzję tym, że w stanie Nevada osoby znajdujące w narożniku zawodnika muszą posiadać stosowną licencje. Silva takowej nie uzyska, gdyż obecnie jest zawieszony. Zarówno UFC, jak i Globo uszanowały decyzje NSAC. Największa organizacja MMA na świecie wystosowała poniższe oświadczenie:

UFC chciałoby ogłosić, iż w wyniku wycofania zawodnika wagi średniej, Andersona Silvy, z programu The Ultimate Figher Brazil 4, funkcję jednego z trenerów obejmie legendarny Rodrigo „Big Nog” Nogueira.

Komisja Sportowa Stanu Nevada, która nadzoruje przebieg walk pokazowych odbywających się w ramach nagrywanego w Las Vegas programu The Ultimate Figher, poprosiła o wycofanie Silvy z programu w związku z jego zawieszeniem spowodowanym ogłoszeniem wyników testów antydopingowych poprzedzających galę UFC 183, którym został poddany 9 stycznia.

UFC oraz stacja telewizyjna Globo, która wyemituje program w Brazylii, uszanują decyzję Komisji, dzięki której Silva będzie mógł w pełni skupić się na czekającym go przesłuchaniu. Anderson Silva był wspaniałym mistrzem, oraz prawdziwym ambasadorem mieszanych sztuk walki i może on liczyć na pełne wsparcie z strony UFC w trakcie toczącego się postępowania.

Program, do którego zdjęcia rozpoczęły się 2 lutego w Las Vegas pierwotnie zestawiał naprzeciw siebie Silvę oraz byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej, Mauricio „Shoguna” Rue w roli trenerów dwóch rywalizujących z sobą drużyn. Rua w dalszym ciągu będzie przewodził swojemu zespołowi, który będzie konkurował z nowo utworzonym zespołem Nogueiry, wspieranego przez Rogeiro „Lil Nog” Nogueire oraz dodatkowego asystenta.

Również w poniedziałek Komisja Sportowa Stanu Nevada opublikowała wyniki testów przeprowadzonych 19 stycznia. Anderson oddał próbkę krwi, która została przebadana pod kątem zawartości hormonu wzrostu. Wyniki były w normie. Dodatkowo, Silva oddał próbkę moczu, która przebadano na obecność środków dopingujących. Tu również nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Badania przeprowadziło Laboratorium Medycyny Sportowej w Salt Lake City. Posiada ono akredytację WADA. Poniżej zamieszczamy opublikowanie dokumenty:

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.