Na amerykańskich serwisach aż huczy od plotek co do planów UFC na 19 Lipca, dnia w którym na PPV pokazana zostanie gala Affliction:Banned. MMARated nie tylko zdaje się zdobyło potwierdzenie, że gala UFC tego dnia owszem się odbędzie ale także, że walką wieczoru będzie debiut mistrza wagi średniej Andersona Silvy (MMA 21-4) w wadze półciężkiej, przeprowadzka, o której spekulowano w Stanach już od kilku miesięcy. Przeciwnikiem Brazylijczyka ma być znany ze zmiennego szczęścia w oktagonie James Irvin (MMA 14-4). Wykluczając jakieś niespotykane zdarzenia, które często towarzyszą walkom Irvina jest to może nie najsilniejszy ale nadal ciekawy przeciwnik, który powinen sprawdzić efektywność stójki Silvy w wyższej wadze. Wiadomo też, że UFC planowało na tą datę rewanżową walkę Wanderleia Silvy (MMA 32-8-1) z Danem Hendersonem (MMA 22-7), ale zawodnicy nie zgodzili się na tak krótki czas przygotowań. Brandon Vera (MMA 8-2) oraz Cain Velasquez (MMA 3-0) również byli kontaktowani w sprawie ewentualnego udziału.

UPDATE: Dave Meltzer również potwierdza istnienie gali UFC 19 lipca, więc praktycznie to pewniak. Oprócz tego wypłynęła druga walka z tej gali, przesunięty z UFC 87 pojedynek Hermesa Franci (MMA 18-6) z Frankiem Edgarem (MMA 8-1).

Source: MMARated, Figure 4 Weekly

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.