Na amerykańskich serwisach aż huczy od plotek co do planów UFC na 19 Lipca, dnia w którym na PPV pokazana zostanie gala Affliction:Banned. MMARated nie tylko zdaje się zdobyło potwierdzenie, że gala UFC tego dnia owszem się odbędzie ale także, że walką wieczoru będzie debiut mistrza wagi średniej Andersona Silvy (MMA 21-4) w wadze półciężkiej, przeprowadzka, o której spekulowano w Stanach już od kilku miesięcy. Przeciwnikiem Brazylijczyka ma być znany ze zmiennego szczęścia w oktagonie James Irvin (MMA 14-4). Wykluczając jakieś niespotykane zdarzenia, które często towarzyszą walkom Irvina jest to może nie najsilniejszy ale nadal ciekawy przeciwnik, który powinen sprawdzić efektywność stójki Silvy w wyższej wadze. Wiadomo też, że UFC planowało na tą datę rewanżową walkę Wanderleia Silvy (MMA 32-8-1) z Danem Hendersonem (MMA 22-7), ale zawodnicy nie zgodzili się na tak krótki czas przygotowań. Brandon Vera (MMA 8-2) oraz Cain Velasquez (MMA 3-0) również byli kontaktowani w sprawie ewentualnego udziału.

UPDATE: Dave Meltzer również potwierdza istnienie gali UFC 19 lipca, więc praktycznie to pewniak. Oprócz tego wypłynęła druga walka z tej gali, przesunięty z UFC 87 pojedynek Hermesa Franci (MMA 18-6) z Frankiem Edgarem (MMA 8-1).

Source: MMARated, Figure 4 Weekly

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

3 KOMENTARZE

  1. Już od bardzo dawna było wiadomo, że Affliction będzie 19 lipca,a Danuta dopiero się obudził z ręką w nocniku

  2. Myślę, że wcześniej White nie traktował ich poważnie, dopiero kiedy Trump się w to zaangażował UFC wpadło na pomysł organizacji konkurencyjnej gali. Jeśli gala wypali, to nie sądzę, żeby affliction sprzedało więcej niż 50k ppv.

  3. Ja szczerze watpie ze nawet bez konkurencji w postaci UFC sprzedali by znacznie wiecej niz 50k. Pride 32 i 33 rozeszly sie w okolicach 40 kazda, tu, moze, Arlovski i Sylvia zalatwia kilka dodatkowych zakupow ale niewiele wiecej niz 10k.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.