Według informacji mmajunkie najlepszy zawodnik MMA na świecie Anderson Silva (MMA 23-4, UFC 8-0, 1 w rankingu MMARocks) i jego rodak Thales Leites (MMA 14-1, UFC 5-1, 9 w rankingu MMARocks) wstępnie zgodzili się na pojedynek na jeszcze nie ogłoszonej kwietniowej gali UFC 97 w Montrealu w Kanadzie. Będzie to druga wizyta UFC w kraju hokeja, pierwsza okazała się ogromnym sukcesem 21-tysięczna hala Bell Centre została wyprzedana w całości, a wpływy z biletów wyniosły 5.1 mln $ co jest jak dotychczas trzecim wynikiem w historii UFC.

Dla Silvy, który początkowo miał wystąpić na UFC 95 w Londynie będzie to piąta obrona pasa mistrza wagi średniej UFC. Ewentualną wygraną Spider wyrówna rekord liczby kolejnych skutecznych obron pasa mistrza UFC należący do Tito Ortiza i Matta Hughesa i jednocześnie ma możliwość pobicia rekordu zwycięstw z rzędu (8) w Octagonie, który obecnie dzieli z Royce’em Graciem i Jonem Fitchem.

Leites to wychowanek Andre Pederneirasa z Nova Uniao. 27-letni Brazylijczyk debiutował w UFC 2006 roku przegrywając z Martinem Kampmannem, jednak potem zanotował pięć wygranych z rzędu, z czego najbardziej znaczące, choć kontrowersyjne było zwycięstwo nad byłym pretendentem do pasa w wadze średniej Nate’em Marquardtem.

UPDATE: Thales Leites w rozmowie z intheguard.tv poinformował, że kontrakt na walkę został podpisany, UFC 97 odbędzie się 18 kwietnia w Bell Centre, w Montrealu, w Kanadzie.

Przy okazji WEC potwierdziło kilka pojedynków na  WEC 38, 25 stycznia w San Diego. W organizacji zadebiutuje kolejny produkt stajni Grega Jacksona 22-letni Frank Gomez (MMA 5-0), który zmierzy się z mocnym Scottem Jorgensenem (MMA 5-2). Oprócz tego Hiromitsu Miura (MMA 9-5) spotka się z Edgarem Garcią (MMA 6-0), a Ed Ratcliff (MMA 6-1) z Anthonym Njokuanim (MMA 9-1). Dodatkowo mmajunkie informuje o możliwym pojedynku brazylijskiego prospekta Jose Aldo (MMA 12-1) z trzykrotnym mistrzem świata BJJ Fredsonem Paixao (MMA 8-2) oraz starciu kolejnego zawodnika z kraju kawy Danillo Villeforta (MMA 8-2) z Mike’iem Campbellem (MMA 4-0). Rozpiska WEC 38.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.