Niecałe cztery tygdnie temu Anderson Silva (MMA 32-4, UFC 15-0) zadzwonił do Dany White’a i powiedział, że jest gotowy ocalić UFC 151. Na tą galę było już za późno ale teraz mistrz wagi średniej i najlepszy fighter na świecie będzie miał zadanie ocalenia gali UFC 153 w Rio de Janeiro 13 października.

„Spider” po raz kolejny uda się do kategorii półciężkiej gdzie zmierzy się z doświadczonym Stephanem Bonnarem (MMA 14-7, UFC 8-6). 37-letni Silva ostatnio walczył w limicie 93 kilo w sierpniu 2009 kiedy upkorzył Forresta Griffina nokautem w trzy i pół minuty. Pod banderą UFC w tym limicie walczył też rok wcześniej jeszcze szybciej pozbywając się z oktagonu Jamesa Irvina. Mistrz wagi średniej ostatnio walczył w obronie swojego tytułu na gali UFC 148 w lipcu kiedy pokonał Chaela Sonnena.

Bonnar, uczestnik legendarnej walki z Griffinem w finale pierwszego sezonu TUFa, wygrał ostatnio trzy walki z rzędu pokonując Krzysztofa Soszyńskiego, Igora Pokrajaca i Kyle’a Kingsbury’ego. 35-letni Amerykanin zapowiedział jednak, że kończy karierę fightera chyba że dostanie walkę z Griffinem lub Quintonem Jacksonem. Żadna z nich nie została mu zaoferowana ale pojedynek z Silvą przekonał Amerykanina do powrotu.

Ponadto w ramach operacji „ratuj UFC 153” do gali zostały dopisany pojedynek wagi ciężkiej między powracającym po kontuzji Antonio Rodrigo Nogueirą (MMA 33-7-1, 1 NC, UFC 4-3) a Davem Hermanem (MMA 21-4, UFC 1-2) a jako co-main event Glover Teixeira (MMA 18-2, UFC 1-0), do niedawna rywal Jacksona, zmierzy się z Fabio Maldonado (MMA 18-5, UFC 1-2).

Rozpiska UFC 153

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.