W dniach 12- 19 maja 2024 w Vysokich Tatrach na Słowacji miały miejsce Mistrzostwa Europy MMA organizacji GAMMA. Po raz pierwszy poza kadrą seniorów Polskę reprezentowali również juniorzy i kadeci. Zmagania ośmioosobowej ekipy młodych kobiet i mężczyzn, prowadzonych przez trenerów – Prezesa Polskiego Związku MMA Sławomira Cypel oraz Wojciecha Klimkiewicza, które trwały w dniach 12 – 15 maja 2024, zaowocowały ośmioma medalami.

Ze złotymi medalami i tytułami Mistrzów Europy MMA powrócili: Blanka Zawadzka w kategorii U14 +54,4 kg oraz Oliwier Przerwa w kategorii U18 -70,3 kg. Srebrny medal i tytuł Vicemistrza Europy MMA wywalczył Daniel Pycek w kategorii U14 -49,9 kg. Brązowe medale zaś zdobyli: Krystian Wojniak w kategorii U16 -54,4 kg, Magdalena Bloch w kategorii U18 +63,5 kg, Eryk Aluda w kategorii U18 -70,3 kg, Damian Bąba w kategorii U18 -77,1 kg oraz Oskar Zych w kategorii U18 -83,9 kg.

Na szczególne słowa uznania zasługuje Oliwier Przerwa, który wszystkie swoje cztery walk zakończył poddając swoich rywali – w trzech walkach w pierwszej rundzie, a tylko jedną w drugiej. Kiedy rywalizacja juniorów i kadetów zmierzała ku końcowi, na Słowację przybyli seniorzy również w ośmioosobowym składzie. Dla nich Mistrzostwa Europy MMA trwały od 15 do 19 maja 2024. Prowadzeni przez trenerów Prezesa Polskiego Związku MMA Sławomira Cypel, Wojciecha Klimkiewicza oraz Kamila Umińskiego w czasie trzech dni zmagań wywalczyli siedem medali, z czego aż pięć złotych. Złote medale i tytuły Mistrzów lub Mistrzyń Europy MMA wywalczyli:

Krystyna Cholewa w kategorii -52,2 kg,
Karolina Chłobuszewska w kategorii -56,7 kg,
Paweł Grzeszczak w kategorii -61,2 kg,
Maciej Strzelecki w kategorii -83,9 kg
oraz Iwo Baraniewski w kategorii -120,2 kg.

Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Klepacka w kategorii 61,2 kg oraz Sebastian Skiermański w kategorii Striking MMA -83,9 kg.

Wywalczone medale dały kadrze seniorów I miejsce w klasyfikacji drużynowej. W łącznej klasyfikacji Mistrzostw Europy MMA juniorów i seniorów reprezentacja Polski zajęła II miejsce, wyprzedzona tylko przez najliczniejszą reprezentację Ukrainy.

Tak duży sukces reprezentacji Polski wystawionej przez Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony sponsorów, którzy ufundowali wyjazd całej kadry. Serdeczne podziękowania również w imieniu kadrowiczów składamy FAME a w szczególności Panu Krzysztofowi Rozparze, Canal+, Fast Service – Delivery Job, Go Logistics Services, Volkswagen Benepol, Extreme Hobby oraz Storm Cloud.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,518 komentarzy 34,213 polubień

Mistrzostwa Europy MMA 2024 organizacji GAMMA... (12-19.05)

ME MMA (IMMAF) 2024, były (29.03 - 6.04) teraz kolejne ME... dla amatorów MMA

To które są bardziej prestiżowe... bo powinny być chyba jedne ME, a tak robi się jak w zawodowym boksie że każda federacja ma swojego ME czy MŚ... ale w amatorach czy w boksie, zapasach czy tam judo mamy jednak jedne zawody kontynentalne, a nie kilka w odstępie zaledwie 5 tygodni...