W dniach 5-9 listopada 2021 w Kijowie miały miejsce Mistrzostwa Europy MMA 2021 GAMMA (Global Association of Mixed Martial Arts). Uczestniczyło w nich ok. 130 zawodników i zawodniczek z 14. krajów. Polska wróciła z tej imprezy z czterema medalami!

Nasz kraj reprezentowała kadra wystawiona przez Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki, przynależący do GAMMA, w której skład weszło siedmiu zawodników i dwie zawodniczki, wyłonieni na podstawie rankingu Amatorskiej Ligi MMA. Byli to: Paweł Grzeszczak, Tomasz Przybył, Marcin Błaziak, Karol Borowiec, Karol Stasiewicz, Kacper Szalast, Iwo Baraniewski, Karolina Chłobuszewska oraz Lara Fornal. Po trzech dniach zmagań nasza reprezentacja wywalczyła cztery medale: dwa złote oraz dwa srebrne.

Ze złotymi medalami oraz tytułami Mistrzyń Europy MMA powróciły Karolina Chłobuszewska (kat. 56,7 kg) oraz Lara Fornal (kat. +72,6 kg), natomiast srebra oraz tytuły wicemistrzów wywalczyli Marcin Błaziak (kat. 77,1 kg) oraz Iwo Baraniewski (kat. +93 kg). Wyjazd na Mistrzostwa Europy MMA był możliwy dzięki wsparciu, jakie kadrowiczom zapewniła organizacja Fame MMA. Stroje reprezentacji uszyła firma Extreme Hobby. Zawodnicy nie spoczywają jednak na laurach i już rozpoczęły się przygotowania do Mistrzostw Świata MMA w Berlinie, do których pozostał już niespełna miesiąc.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Heavyweight

7,103 komentarzy 15,191 polubień

No i dobrze, niech nasi częściej przywożą medale

Odpowiedz polub

sawciu

KSW
Featherweight

5,002 komentarzy 3,100 polubień

zajebiście :applause::applause:

Odpowiedz polub

Mmayhem

UFC
Featherweight

8,754 komentarzy 33,815 polubień
Janusz Sram

WSOF
Bantamweight

3,114 komentarzy 4,490 polubień

To nie są oficjalne mistrzostwa, bo nie są firmowane przez światowy związek MMA.

Odpowiedz polub

Graf Ramolo

Legacy FC
Lightweight

1,977 komentarzy 3,070 polubień

Brawa, mam tylko jedno pytanie. Jakim cudem gość wyższy o prawie głowę startuje w niższej kategorii wagowej niż laska i to nie jakaś gruba? Serio pytam.

Odpowiedz polub