Sześć medali Mistrzostw Europy MMA 2022 GAMMA (Global Mixed Martial Arts Association) przywozi pięcioosobowa kadra Polski powołana przez Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki!

W zawodach rozgrywanych w dniach 24-28 września 2022 w Tbilisi (Gruzja) udział wzięli: Karolina Chłobuszewska, Joanna Walorska, Iwo Baraniewski, Marcin Błaziak i Paweł Grzeszczak pod wodzą Trenerów Kadry Kamila Umińskiego i Wojciecha Klimkiewicza oraz Prezesa Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki Sławomira Cypel. Po dwóch dniach zmagań do finałów zakwalifikowali się: Karolina Chłobuszewska, Joanna Walorska oraz Iwo Baraniewski.

Iwo Baraniewski w walce o tytuł Mistrza Europy MMA 2022 zdeklasował rywala, zmuszając sędziego do przerwania walki już w pierwszej rundzie, udowadniając, że w pełni na tytuł ten zasługuje. Vicemistrzyniami Europy MMA 2022 po ciężkich zmaganiach zostały Karolina Chłobuszewska i Joanna Walorska – Joanna podwójną, jako że podjęła wyzwanie i wystartowała w dwóch formułach: Striking MMA oraz dodatkowo Elite MMA. Z brązowymi medalami powracają tym razem Marcin Błaziak i Paweł Grzeszczak.

Osiągnięcia zatem naszych kadrowiczów przedstawiają się następująco:

Iwo Baraniewski – złoto i tytuł Mistrza Europy MMA 2022 w kategorii -120,2 kg

Karolina Chłobuszewska – srebro i tytuł Vicemistrzyni Europy MMA 2022 w kategorii -56,7 kg

Joanna Walorska – srebro i tytuł Vicemistrzyni Europy MMA w kategorii -65,8 kg oraz Striking MMA -65,8 kg

Marcin Błaziak – brąz w kategorii -77,1 kg

Paweł Grzeszczak – brąz w kategorii – 61,2 kg.

Ten kolejny już sukces na koncie polskiej reprezentacji nie byłby możliwy, gdyby nie hojność i wsparcie ze strony sponsorów: FAME MMA oraz Extreme Hobby, którym zawdzięczamy szansę udziału w Mistrzostwach Europy MMA 2022 i którym serdecznie za to dziękujemy.

Mistrzostwa Europy MMA 2022 przeszły już do historii – a przed nami jeszcze tegoroczne Mistrzostwa Świata MMA 2022, do których zaczynamy już przygotowania.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. Warto wspomnieć że Iwo Baraniewski to również mistrz świata tej federacji

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

konto_zablokowane

BAMMA
Welterweight

900 komentarzy 2,121 polubień

Karolina Chłobuszewska by to spokojnie pocisnęła i zdobyła złoto, ale. . zmieniła taktykę i po dominowaniu w walce poszła po atak na nogę. Straciła siły, chciała dowieźć i na ostatnie 10 sekund już było rozprężenie. Rywalka poszła do końca i na sekunde przed końcem sędzia przerwał po serii ciosów.

Odpowiedz polub

Dijaz

WSOF
Lightweight

3,211 komentarzy 5,974 polubień

Mamy rozmach :frankapprove:

Odpowiedz polub