Głównym zagrożeniem w przypadku tworzenia podwójnych mistrzów przez UFC mogą być blokady dwóch dywizji wagowych przy okazji kontuzji posiadacza dwóch tytułów. Tak dzieje się w przypadku kategorii muszej oraz koguciej, których mistrzem jest Henry Cejudo. Jak wiemy zawodnik wróci dopiero w 2020 roku z powodu problemów zdrowotnych. Kolejnym pretendentem w kategorii koguciej UFC powinien być Aljamain Sterling, chociaż Petr Yan również może mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Na UFC on ESPN 3 w kategorii muszej wyłonił się także kolejny pretendent – Joseph Benavidez, który drugi raz, tym razem przed czasem, wygrał z Jussierem Formigą. Sterling nie zamierzał jednak przekonywać fanów, że to on powinien zmierzyć się w kolejnej walce z Cejudo. Wręcz przeciwnie – nie ma on problemu z byciem pominiętym w całej tej, nieco skomplikowanej, sytuacji.

Jeśli stracę szansę na walkę z Henrym Cejudo na rzecz Josepha Benavideza to nie będę zły. Joey B to legenda MMA i po takim występie ciężko mi się kłócić o to kto powinien otrzymać szansę na zdetronizowanie Króla. Gratulacje Benavidez!

Nie wiadomo jakie plany będzie miała organizacja wobec tych dwóch dywizji. Niewykluczone, że w czasie gdy Cejudo leczy urazy, stworzą oni tymczasowy pas mistrzowski kategorii koguciej. Wtedy Sterling zapewne zawalczyłby z Petrem Yanem. W kategorii muszej Benavidez wydaje być się jedynym pretendentem i jak zaznaczył sam zawodnik na konferencji prasowej po UFC on ESPN 3, nie ma on problemu z czekaniem na mistrza, którego niegdyś pokonał przez decyzję sędziowską.

7 KOMENTARZE

  1. Idealna walka dla Henia, mógłby zrewanżować się drugiemu z gości, którzy go pokonali. Jeśli to zrobi i "wyczyści" swój rekord tak jak GSP po porażkach z Hughesem i Serrą, to naprawdę będzie coś niesamowitego. No i nie wiem czy wiecie, ale do tego wszystkiego ma jeszcze złoty medal olimpijski. Henio jest genialny.

  2. Serio numer 2 wygrał z numerem 1 i może walczyć o pas, no niesamowite, Benavidez zapewne wdzięczny za ten wspaniałomyślny gest:siara:

  3. Fajnie sie czyta wypowiedzi gdzie zawodnicy potrafia sobie okazac szacunek i podkreslic swoje osiagniecia. Respect dla Sterlinga za ten komentarz. Jako, ze nie przepadam za Henrym ze wzgledu na wysoko zadarty nochal licze na to, ze Benavidez zdetronizuje go w muszej a potem Sterling lub Yan w koguciej. Te lekcje na pewno nauczylyby Cejudo pokory

  4. Idealna walka dla Henia, mógłby zrewanżować się drugiemu z gości, którzy go pokonali. Jeśli to zrobi i "wyczyści" swój rekord tak jak GSP po porażkach z Hughesem i Serrą, to naprawdę będzie coś niesamowitego. No i nie wiem czy wiecie, ale do tego wszystkiego ma jeszcze złoty medal olimpijski. Henio jest genialny.

    Tam był wałek w chuj w ich walce. Cejudo to wtedy wygrał.

    Propsy dla Sterlinga. Ogólnie to jest mega spoko ziomek.

  5. Sterling vs Jan, byłaby świetna walka. Swoją drogą bardzo podoba mi się ta nowa krew u kogutów, po latach takiej posuchy i oglądania tylko TJa, Cruza i wcześniej Fabera.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.