Zawodnik kategorii ciężkiej UFC, Alexei Oleinik ma zakaz wstępu do swojej ojczyzny.

Oleinik (MMA 50-9-1) uzyskał obywatelstwo rosyjskie tuż po swojej debiutanckiej walce w UFC. Na ważeniu przed drugim pojedynkiem w organizacji zarządzanej przez Danę White’a, Alexei założył t-shirt z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Zawodnik w rozmowie z MK (tłumaczenie z BloodyElbow) poinformował, że dostał zakaz wstępu do Ukrainy:

Właściwie mam tylko jedno zdanie do powiedzenia na ten temat: To jest absurd. Władza w Ukrainie została nielegalnie zdobyta przez kryminalistów i teraz oni robią, co chcą. […] Byłoby lepiej, gdyby zaczęli dbać o dobro obywateli i próbowali przywrócić je do poziomu, jaki był wcześniej. Teraz zajmują się populizmem i próbują sprawić, by ludzie zaczęli szanować złych ludzi.

W piśmie, które zawodnik dostał od ukraińskiego Ministerstwa Kultury, Oleinik został nazwany „zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego”, co Alexei uważa za typowe dla partii rządzącej. Przyjęcie obywatelstwa rosyjskiego, a także publiczne okazywanie poparcia dla Putina mogły być głównymi przyczynami tej sytuacji. Zawodnik przyznaje, że jak będzie musiał, to i tak przekroczy granicę:

Jeśli nadejdzie taka konieczność, i tak tam pojadę, bo to mój obowiązek. Pochowałem tam ojca, babcię i dziadka. Czuję się zaszczycony, że [ten rząd – przyp. red.] mnie zauważył.

Oleinik został zakontraktowany przez UFC po tym, jak na Legend Fight Show poddał Mirko „Cro Copa”. W największej organizacji MMA świata poddał Anthony’ego Hamiltona i znokautował Jareda Rosholta. Ostatni raz przekroczył próg oktagonu niemal rok temu.

Długa absencja Oleinika spowodowana jest operacją kontuzjowanego kolana. Podczas rehabilitacji okazało się, że zabieg nie był do końca udany, dlatego zawodnik kolejny raz będzie musiał przejść operację, co znacznie wydłuży jego powrót do walk.

32 KOMENTARZE

 1. Powiedział prawdę. Ciekawe, za sympatię do Putina można dostać bana na wjazd do Ukrainę. Szkoda że studenci ukraińscy nie są banowani w Polsce za sympatyzowanie z Prawym Sektorem i ich mentorem, Banderą.

 2. Z jednej strony dobrze bo Putin prawdopodobnie może pomóc Oleinikowi finansowo jak będzie miał gest, a z drugiej lipa bo na Ukrainę nie może pojechać do rodziny .Oplot jeszcze istnieje czy rozwalilo salke w której sie odbywał w remizie przez bombardowanie ruskich ?

 3. Bombardowanie Charkowa przez ruskich byłoby troche bez sensu, biorac pod uwagę że zdecydowana większość ludzi w obecnej 'Charkowskiej Republice Ludowej" jest albo prorosyjska lub przynajmniej rosyjskojęzyczna. Więc jeżeli ktoś coś tam bombardowal to raczej ukraińska armia albo namaszczone przez Kijowską huntę naziolskie ochotnicze bataliony w stylu Azow, Ajdar itd.

 4. Powiedział prawdę. Ciekawe, za sympatię do Putina można dostać bana na wjazd do Ukrainę. Szkoda że studenci ukraińscy nie są banowani w Polsce za sympatyzowanie z Prawym Sektorem i ich mentorem, Banderą.

  No ciekawe, gość popiera atak na ojczyznę i sie dziwi ze go tam nie chcą. Ciekawe

 5. Każdy ma swoją perspektywę. Jego jest taka, że ojczyznę mu zaatakowali instalowane przez UE i US kryminalne marionetki i naziole od Bandery. O tych pierwszych można dyskutować, udzial drugich w tej wojnie jest bezdyskusyjny.

 6. Każdy ma swoją perspektywę. Jego jest taka, że ojczyznę mu zaatakowali instalowane przez UE i US kryminalne marionetki i naziole od Bandery. O tych pierwszych można dyskutować, udzial drugich w tej wojnie jest bezdyskusyjny.

  :razz:ray:

 7. No i gitara ,jak chce byc zdrajca i pacholkiem rosji ,ktora morduje niewinnych ludzi w jego ojczyznie tylko dlatego ,ze putler sie boi o swoje dupsko to niech wyp..la .

 8. Saletra i Michalczawski też twierdzą że niepodległą Polskę pod lekkim zaborem Pruskim i jej ludność składającą się z LGBT i KOD zaatakował faszystowski najeźdzca Kaczyński i Duda ,którzy to chcą pozbawić wolności i demokracji Polskich niewolników pracujących 14 godzin dziennie w Niemieckich fabrykach i korporacjach po to by spłacić  35 letnie kredyty hipoteczne we Frankach.

 9. Atak Rosji na Krym obiektywnie byl bardziej usprawiedliwiony niz majdan. Majdan, a wiec zamach stanu popieralo od 30 do 50% obywateli w szczytowym okresie. A wiec przestepstwo majdanowe nie mialo ogromnego poparcia.  za to na Krymie z 70 % mieszkancow chcialo odlaczenia od Ukrainy. To wiecej niz na Slasku chcialo sie odlaczyc od Niemiec w czasie powstan Slaskich. A jednak to popieramy i nie mowimy ze Pilsudski wspomagajacy powstancow byl jak putin a Slazacy to zdrajscy,  oraz ze Slask powinien zostac Niemiecki

 10. Atak Rosji na Krym obiektywnie byl bardziej usprawiedliwiony niz majdan. Majdan, a wiec zamach stanu popieralo od 30 do 50% obywateli w szczytowym okresie. A wiec przestepstwo majdanowe nie mialo ogromnego poparcia.  za to na Krymie z 70 % mieszkancow chcialo odlaczenia od Ukrainy. To wiecej niz na Slasku chcialo sie odlaczyc od Niemiec w czasie powstan Slaskich. A jednak to popieramy i nie mowimy ze Pilsudski wspomagajacy powstancow byl jak putin a Slazacy to zdrajscy,  oraz ze Slask powinien zostac Niemiecki

  Spytaj teraz tych 70% z Krymu czy dalej chca odlaczenia od UA

  Klepia biede az trzeszczy

  I huj im teraz z wkroczenia ruskich

 11. Spytaj teraz tych 70% z Krymu czy dalej chca odlaczenia od UA

  Klepia biede az trzeszczy

  I huj im teraz z wkroczenia ruskich

  Nie wiem – może nadal wolą do Rosji, zwłaszcza, że Ukraińcy niszcza ich domy. Slazacy po dwóch nieudanych powstaniach kolejny raz próbowali itd, itd

 12. Nie wiem – może nadal wolą do Rosji, zwłaszcza, że Ukraińcy niszcza ich domy. Slazacy po dwóch nieudanych powstaniach kolejny raz próbowali itd, itd

  Napewno nie Chca do ruska

  Klepia teraz bide ze hej przez ruska

 13. Napewno nie Chca do ruska

  Klepia teraz bide ze hej przez ruska

  Albo inaczej – klepią bidę, że Ukraina nie chce się zgodzić, na przyłączenie do Rosji, tak jak oni chcą, i ich mordują. Wcześniej zostali bez pytania ich przekazani Ukraińcom w prezencie od Rosjan, zawsze uważali, że są pod okupacą, i to bezsensowną,

 14. Albo inaczej – klepią bidę, że Ukraina nie chce się zgodzić, na przyłączenie do Rosji, tak jak oni chcą, i ich mordują. Wcześniej zostali bez pytania ich przekazani Ukraińcom w prezencie od Rosjan, zawsze uważali, że są pod okupacą, i to bezsensowną,

  Klepia biede bo turysty nie jada…

 15. Znam paru Ukraińców i jak dla mnie to spoko ludziska, Polacy do mnie ręki nie wyciągnęli jak się sprowadziłem do WWA a Ukraińcy tak i mi pomogli we wszystkim. Oczywiście nie rzutuje to na cały naród ale ja do nich nic nie mam. Sytuacja między Rosją a Ukrainą jest jaka jest więc niech się wali ten ktoś z UFC 😆 chciał do Ruskich to niech u nich siedzi Frajer.

 16. Każdy ma swoją perspektywę. Jego jest taka, że ojczyznę mu zaatakowali instalowane przez UE i US kryminalne marionetki i naziole od Bandery. O tych pierwszych można dyskutować, udzial drugich w tej wojnie jest bezdyskusyjny.

  No bo ruscy to z jego rodziną zawsze miło się obchodzili i gdy głód panował to pewnie sam Kaganowicz im kartofle z Moskwy przywoził 😉

  Ale widać że w tamtych rejonach nic się od czasów Stalina nie zmieniło, jakbyś ich po dupie nie kopał, oni i tak będą Ciebie wielbić.

  Nie żebym był za rządem Ukrainy (jednych kryminalistów zastąpili drudzy), no ale jak ktoś wychwala jednego zbrodniarza atakując innych to jest to conajmniej absurd i raczej świadczy to o ładnej kopercie przekazanej za zmianę obywatelstwa.

 17. Klepia biede bo turysty nie jada…

  A nie dlatego, że wypieli dupę na swoich dawnych sojuszników i kontrahentów, przez co siadł ich handel, ludzie z zachodu jak Qlczyk dobrali się do ich przemysłu dając w łapę Poroszence i kilku innym chorągiewkom, wywożąc resztę kapitału z kraju, a teraz cały hajs muszą pakować w zbrojenie, bo po zamachu stanu ubyło im z armii 100 tysięcy osób i pewnie też część sprzętu?? Sam Poroszenko mówił, że zawieszenie broni zaraz po aneksji Krymu pozwoliło im się przegrupować bo przez chwile nie mieli armii i sprawnego sprzętu, a teraz nagle chcą mieć 200 tysieczna armie(zaraz po majdanie mieli jakieś 30tysięcy)…

  Zresztą najlepsze i tak jest to, że wybory prezydenckie w których wybrano Janukowicza były(zdaniem senatorów z USA) przeprowadzone wzorowo demokratycznie, a podczas euromajdanu na marsze przeciwko przystąpieniu do unii przychodziło więcej ludzi niż na Polski marsz niepodległości i mniej więcej tyle co protestowało na euromajdanie…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.