Alexander Gustafsson nieudanie powrócił ze sportowej emerytury do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. Szwed na UFC Fight Island 3 zadebiutował w UFC w kategorii ciężkiej. Nie był to dla niego udany debiut – przegrał w pierwszej rundzie z byłym mistrzem królewskiej dywizji, Fabricio Werdumem. Po porażce Gustafsson nie zamierzał się jednak załamywać i skupia się na pozytywach – wygranej jego „brata”, Khamzata Chimaeva, który też wystąpił na tej gali i trenuje wraz z „The Maulerem”.

Przegrane nie są niczym fajnym, ale jestem żywy i zdrowy. To jest właśnie sport – sport, który kocham! Dziękuję Werdumowi za świetną walkę i UFC za danie mi szansy. Teraz celebrujmy mojego brata i kolegę z drużyny, Khamzata Chimaeva! On idzie po wszystkich, bądźcie gotowi!

Dla Gustafssona (18-7 MMA) była to trzecia przegrana z rzędu – jest to pierwsza taka seria porażek w karierze Szweda. „The Mauler” przez całą swoją karierę w UFC występował w kategorii półciężkiej, gdzie mierzył się z m.in. Jonem Jonesem, Danielem Cormierem, Janem Błachowiczem czy Gloverem Teixeirą. Jeśli chodzi o jego kolegę Chimaeva (8-0 MMA), ten wygrał dwie walki w UFC w ciągu zaledwie 10 dni. Co ciekawe, za obie wygrane otrzymał bonusy po galach.

9 KOMENTARZE

 1. Gus nie ma chyba aspiracji do walk z czołówką. Poszedł do ciężkiej żeby nie zbijać, wygra to wygra, przegra też spoko.

  Wypłata wejdzie tak czy siak.

  Dopóki go Dana sam nie wyjebie, to będzie wracał do usranej śmierci.

 2. Redakcjo, możecie podawać w niusach ile trwają te po chuju emerytury tych kasztanów? Bo chyba dłużej się czeka na kolejną walkę w KSW, niż trwają te rozbraty ze sportem

 3. Pierdole te obstawianie w MMA, jebana ruletka. No nigdy w zyciu bym nie wytypowal Werduma w tym zestawieniu.

 4. Pierdole te obstawianie w MMA, jebana ruletka. No nigdy w zyciu bym nie wytypowal Werduma w tym zestawieniu.

  Po ostatniej walce Gustafsona ze Smithem na prawdę obstawialeś że Werdum przegra… ?

 5. Po ostatniej walce Gustafsona ze Smithem na prawdę obstawialeś że Werdum przegra… ?

  Biorąc pod uwagę to co Werdum pokazał w ostatniej walce wcale się nie dziwie

 6. Gus widać bierze przykład z najlepszych,ale jeszcze trochę mu brakuje :jarolaugh:

    vs.

  Jaki kraj, taka wanna:razz:utinlaugh:

  Teraz celebrujmy mojego brata

  Rodziny się nie wybiera :mjsmile:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.