Od jakiegoś czasu wiemy, iż aktualny mistrz dwóch kategorii wagowych, Daniel Cormier, planuje zakończyć karierę w marcu następnego roku. Po anulowaniu występu Alexandra Gustafssona na UFC 227 posiadacz dwóch tytułów mistrzowskich ostatecznie zamknął temat potencjalnej drugiej walki ze Szwedem.

View this post on Instagram

Dear Alex, I don’t know what happened to you going back to the Rockhold situation. You have always been a stand up guy but your behavior changed. From calling a guy out the day after he got knocked out, to now offering to fight me knowing I have a broken hand, after Volkan couldn’t go. Now you’ve turned down Jan, turned down Khalil all while calling for a heavyweight title fight. Now, moments after Anthony Smith does his work like an animal you decide you’re hurt. Man, I respect you as a fighter. I will always be grateful for October 2015, but you and I won’t share the octagon again. I am disappointed in who you’ve become. You are so entitled, man, I can’t deal with delusional people. Good luck recovering. Our time has passed. See you from the commentary table. DC @alexthemauler #wegoourseparateways

A post shared by Daniel "DC" Cormier (@dc_mma) on

Drogi Alexie, nie wiem co się z Tobą stało od czasu sytuacji z Rockholdem. Zawsze byłeś wzorem do naśladowania, ale Twoje zachowanie się zmieniło. Od wyzywania do walki gościa, który przed chwilą został znokautowany do wyzywania mnie do pojedynku, kiedy wiesz, że mam złamaną rękę. Odrzuciłeś ofertę walki z Janem Błachowiczem, Khalilem Rountree, krzycząc o pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Teraz, chwilę po tym jak Anthony Smith w świetnym stylu wygrał z Shogunem ogłaszasz, że masz kontuzję. Człowieku, szanuję Cię jako wojownika, zawsze będę wdzięczny za naszą pierwszą walkę, ale nie zawalczymy kolejny raz. Jestem rozczarowany tym, kim się stałeś. Czujesz, że wszystko Ci się należy, nie potrafię radzić sobie z niepoważnymi ludźmi. Powodzenia w rehabilitacji. Nasz czas minął. Do zobaczenia podczas komentowania Twoich walk.

Pierwsza walka obu zawodników była niezwykle wyrównana, lecz po 5 rundach to właśnie Cormier okazał się lepszy w oczach sędziów. Od tamtej pory Szwed wygrał dwie walki, kiedy to Daniel stoczył 5 pojedynków, z czego 4 wygrał.

1 KOMENTARZ

  1. Gus jest pełen gówna niestety, przegrał 2 walki o pas i myśli że od tak może domagać się walki z DC, sory ale czasem trzeba spłacić długi i wyczyścić trochę dywizje tym bardziej że Gus prawie nie walczy np Janek od walki z Gusem wygrał 3razy a sam Mauler tylko raz teraz zostaje wyzwany przez Smitha i nagle jest nie sprawny do walki ale jak Luke przegrał z Yoelem to go wyzwal z miejsca co jest poprostu żałosne. DC jest mistrzem 2 dyw i to on rozdaje karty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.