Alexander Gustafsson

Alexander Gustafsson wrócił na matę! Szwedzki zawodnik wznowił treningi i choć jako główny powód swojego powrotu podał miłość do sportów walki i chęć powrotu do formy, nie wykluczył też powrotu do UFC. Ma z federacją wciąż podpisany kontrakt.

Szwed Alexander Gustafsson trzykrotnie walczył o tytuł mistrza UFC w kategorii półciężkiej, dając wspaniałe walki. Jego mistrzowski pojedynek z Jonem Jonesem z gali UFC 165 został okrzyknięty nie tylko Walką Roku 2013, ale trafił do Galerii Sław (UFC Hall of Fame) jako jedno z najlepszych starć w historii. Tytułu Gustafsson jednak nigdy nie zdobył.

Ostatni raz Szweda oglądaliśmy w oktagonie w lipcu 2022 roku, kiedy przegrał z Nikitą Krylovem przez nokaut w pierwszej minucie walki. Obecnie ma na swoim koncie serię czterech porażek z rzędu, a ostatni raz triumfował w maju 2017 roku nad Gloverem Teixeirą.

Teraz Gustafsson powrócił do tego, co kocha – regularnych treningów na macie. Jak mówi, skupia się głównie na sobie i swoim powrocie do formy:

Będę się pojawiał na treningach o wiele częściej, skupię się trochę na sobie, swoim treningu, przede wszystkim chcę wrócić do formy. Nie myślę póki co o występach w oktagonie. Jeśli to nadejdzie, niech nadejdzie. Czas pokaże.

Skupiam się na sobie i na powrocie do formy, ponadto kocham ten sport. Uwielbiam trenować, przebywać z tymi ludźmi, potrenować trochę grappling, wrestling, popracować na tarczach, zrobić lekki sparing. Tak spędziłem całą karierę, więc cieszę się, że wróciłem do robienia tego, co kocham.

Alexander Gustafsson potwierdził, że wciąż jest zakontraktowany z UFC. Jeśli miałby zatem wrócić do profesjonalnych występów, byłoby to pod sztandarem największej federacji MMA na świecie:

Jeśli pojawi się jakaś propozycja walki, pogadamy o tym, przedstawię swoje odczucia i będziemy kombinować. Mam podpisany kontrakt z UFC. Byłem z nimi od 2009 roku, więc kawał czasu. Wciąż jestem w grze. Wciąż mam kontrakt. Jeśli wrócę, zawalczę w UFC.

Gustafsson po swojej ostatniej porażce w lipcu 2022 roku miał powrócić do akcji w grudniu 2022, lecz wycofał się ze starcia z Ovincem Saint Preux bez podania przyczyny. Jeśli Szwed powrócił do treningów wraz z początkiem roku (chociażby w ramach noworocznego postanowienia) – niewykluczone, że jeszcze w 2024 obejrzymy go w oktagonie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,977 komentarzy 3,043 polubień

Alexander Gustafsson wrócił na matę! Szwedzki zawodnik wznowił treningi i choć jako główny powód swojego powrotu podał miłość do sportów walki i chęć powrotu do formy, nie wykluczył też powrotu do UFC. Ma z federacją wciąż podpisany kontrakt. Szwed Alexander Gustafsson trzykrotnie walczył o tytuł mistrza UFC w kategorii półciężkiej, dając wspaniałe walki. Jego mistrzowski […]

Odpowiedz polub

click to expand...