Dzisiaj w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się konferencja prasowa przed galą Strefa Walk M&W, która zawita do Łodzi 19 listopada z pojedynkiem wieczoru, w którym Aleksander Emelianenko (MMA 17-3) zmierzy się z Niemcem Chrisem Mahle (MMA 1-0). Ostateczne parafowanie kontraktu między promotorami i zawodnikami odbyło się w obecności dziennikarzy. Pojedynek młodszego brata Fedora Emelianenko z tym mało znanym zawodnikiem potężnych gabarytów (192 cm wzrostu, 136 kg) będzie kulminacją meczu Polska kontra Rosja, w którym polscy zawodnicy MMA zmierzy się z rosyjskimi rywalami z AE Team. Żeby utrzymać konwencje wojny polsko-ruskiej Mahle będzie honorowo reprezentował nasz kraj. Bilety na galę można od dziś kupować w kasach Atlas Areny oraz na stronie ticketpro.pl. Poniżej najważniejsze informacje z konferencji prasowej:

Aleks zapytany przeze mnie czy nie uważa, że jego rywal jest za mało doświadczony i czy ta walka nie skończy się tak jak jego pojedynek z Eddym Bengtssonem odpowiedział, że w MMA nie ma słabych rywali, a to, że on i jego brat wygrywają tak szybko i często, nie oznacza, że walczą ze słabymi rywali, a raczej, że trenują więcej niż inni.

– W kwestii cały czas budzącej kontrowersje domniemanej choroby Aleksandra jeden z promotorów Strefy Walk poinformował mnie, że oprócz badań dostępnych na stronie organizacji (link), Rosjanin przedstawił też kolejne testy i organizatorzy listopadowej gali nie widzą potrzeby dodatkowego badania zawodnika. Podobno Aleksander został też przeproszony przez KSW, za wypowiedź Macieja Kawulskiego w Polsat News, kiedy to współwłaściciel Konfrontacji powiedział, że Aleks nie będzie rywalem Pudziana, bo jest chory na żółtaczkę.

– Aleksander waży obecnie 120 kg.

– Walka wieczoru odbędzie się na zasadach Pride na dystansie 10-5-5 minut. Pozostałe walki na standardowym polskim 2 x 5 minut plus ewentualne 3 minuty dogrywki bez kolan w parterze. Sędzią ringowym gali będzie mistrz KSW w wadze średniej Krzysztof Kułak, a punktowymi Piotr Szymanowski, Sławomir Cypel i jeden sędzia z Rosji. Walk odbywać się będą w ośmio-metrowej ośmiokątnej klatce.

Chris Mahle twierdzi, że jego rekord MMA to 5 zwycięstw, 0 porażek, chociaż sam nie potrafiłem znaleźć w internecie żadnych śladów jego walk poza starciem z Ivicą Cukiem (youtube).

– Promotorzy Strefy Walk przyznali, że prowadzili rozmowy w sprawie występu Pawła Nastuli podczas gali, ale nie udało im się dojść do porozumienia w polskim olimpijczykiem.

– Podczas gali wystąpi jeden zawodnik z Łodzi, Rafał Nowasielski (MMA 1-0) z Gracie Barra Łódź zmierzy się w walce dodatkowej z Borysem Mańkowskim (MMA 9-4, 10 w Rankingu PL) z Gameness Team Poznań.

– Prowadzone są rozmowy w sprawie transmisji telewizyjnej, potencjalne stacje to TVP i TVN.

– Organizatorzy część dochodu z wydarzenia mają zamiar przeznaczyć na cel charytatywny.

– Na koniec trochę informacji o Mariuszu Pudzianowskim, który tak jak podczas pierwszej edycji Strefy Walk będzie konferansjerem gali. Były Strongman szykuje się do występu za trzy miesiące w klatce, nie chciał jednak zdradzić czy walka odbędzie się w Polsce czy w USA. Co jednak najciekawsze Mariusz poinformował, że nie jest obecnie związany kontraktem z KSW i prowadzi rozmowy w sprawie swoich dalszych występów w kraju m.in. ze Strefą Walk. Pudzian buduje też w swoim domu w Białej Rawskiej klatkę i ma zamiar zapraszać na treningi do siebie zawodników z zagranicy.

– Na konferencji nie było awizowanego wcześniej Mike’a Tysona, ponieważ Bestia nie mógł przyjechać do Polski w tym terminie.

– Rozpiska:

Walka wieczoru:

Open.: Aleksander Emelianenko (17-3) vs. Chris Mahle (1-0)

Pozostałe:

77 kg.: Borys Mańkowski (9-4) vs. Rafał Nowasielski (1-0)
70 kg.: Sebastia Grabarek (2-1-1) vs. TBA
Open.: Błażej Wójcik (1-1) vs. Baga Agaev (14-9)
93 kg.: Marcin Krzysztofiak (4-1) vs. Shamil Abdulmuslimov (6-2)
76kg.: Jędrzej Kubski (15-9) vs. Gasan Imalatov (1-1)
84 kg.: Tomasz Kondraciuk (6-1) vs. Alexander Butenko (8-3)
70 kg.: Paweł Jóźwiak (6-3) vs. Mikhail Malyutin (17-8)*

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.