Walka wieczoru gali Strefy Walk, 28 października w Warszawie, czyli pojedynek Aleksandra Emelianenko z Rafałem Dąbrowskim znalazł się w przygotowanej przez Tima Leideckera dziesiątce najciekawszych pojedynków poza UFC w październiku. Artykuł do przeczytania tutaj, poniżej fragment o „polskiej” walce:

Aleksander Emelianenko vs. Rafał Dąbrowski = Strefa Walk, 28 października, Warszawa, Polska

W latach swojej świetności w organizacji Pride FC, skłócony brat Fedora Emelianenko Aleksander prawdopodobnie znokautował by rywala kalibru Dąbrowskiego w pierwszej rundzie. Jednak Emelianenko nie jest już w takiej formie jak w 2006 roku. To sprawia, że twardy, wytrzymały i wszechstronny „Uszol” może być dla niego niebezpiecznym przeciwnikiem. Pojawiające się znaki zapytania wokół gali Strefy Walk będą dotyczyć formy w jakiej Emelianenko przyjedzie do polski i liczby zakupionych przez kibiców biletów. Albowiem tydzień później Warszawa gości galę MMA Attack z mega rozpiską.

Joseph Duffy vs. Ivan Musardo – Cage Warriors Fighting Championship 44, 1 października, Londyn Anglia
Adrian Pang vs. Jadamba Narantungalag – Legend Fighting Championship 6, 30 października, Makao, Chiny
Jose Gomes de Ribamar vs. Daniel Acacio Kumite MMA, 28 października, Porto Alegre, Brazylia
Anton Kuivanen vs. Thiago Meller – Cage 16: 1st Defense, 8 października, Espoo, Finlandia
Rambaa Somdet vs. Ryota Uozumi – Grabaka Live: 1st Cage Attack, 15 października, Tokio, Japonia
Guram Gugenishvili vs. Kenny Garner – M-1 Challenge 27, 14 października, Phoenix, USA
Rameau Thierry Sokoudjou vs. Ryan Jimmo – MFC 31: The Rundown, 7 października, Edmonton, Kanada
Yoshiro Maeda vs. Hiroshi Nakamura – Deep: Cage Impact 2011, 29 października, Tokio, Japonia
Jay Hieron vs. Ben Askren – Bellator 56, 29 października, Kansas City, USA

19 KOMENTARZE

 1. Z tymi znakami zapytania Leidecker trafił w setno. Data trochę kiepska. Nazwisko EMALIANENKO nie ma w Polsce takiej siły przyciągania jak SALETA albo NAJMAN. SmutneSad

 2. Może więcej sprzedałoby się biletów, gdyby nie MMA Attack. Jeżeli Tim napisał o MMA Attack to na pewno będzie jakaś walka w 10 Sherdoga na listopad.

 3. Dobrze, że napisał o znakach zapytania. W przeciwnym wypadku, byłaby kompromitacja.

 4. Fedor ma być na tej gali, taki news pojawił się chyba na BN. SW znana ze swoich solidnych organizacyjnych zdolności jest wszędzieLaughing

 5. Będzie Fedor 🙂 ale najwazniejsze, że będzie octagon taki sam jak w UFC !:)

 6. Jak bym się wbił na afterparty po gali ( nie ma biletu , ani nic – tylko marze 😉 ) i zobaczył bym Fedora to podeszedłbym do niego i padł bym przed nim na kolana przekazując temu fenomenowi mma ogromny szacunek jakim go darze , bo jest to człowiek który jest nie do podrobienia i na pewno długo nie będziemy mieli w świecie MMA takiej postaci .
  Według mnie to normalnie Komorowski powinnien go z lotniska odbierać , to może nie była by to ostatnia wizyta Fedora 😉

 7. @ The real deal

  Jak bym się wbił na afterparty po gali ( nie ma biletu , ani nic – tylko marze ;) ) i zobaczyl tam Ciebie koło Fedora to podeszedłbym do Was i zaje… Ci golonę za głupiego posta  

 8. @sebbeks
  SW podpisało umowę z Tapout 🙂 cyt. ze strony:
  „Wszystkie pojedynki gali odbędą się także w przestronnej klatce tej samej firmy, znanej z popularnego na całym świecie programu The Ultimate Fighter. „

 9. Ooo to dobrze, że tak ma być, a nie jakiś ring, który nadaje się do boksu, a nie do MMA.

 10. Nie ma co się dziwić. Konfrontacje stylów zawsze są ciekawe. W tym wypadku stawiam, że cep-jitsu poradzi sobie z cep-kwondo.

  Nie lubię Uszola. Jeżeli Polak ma tatuaż z SS na ręce, to ja w takiej sytuacji wolę kibicować obcokrajowcowi, chociaż normalnie kibiuję Polakowi bez względu na sympatię czy jej brak.

  Inna historia, że Uszol w ogóle jest bez szans w tym pojedynku. Alex w najgorszej formie pewnie by mu dał radę, a na video z treningu widać było, że jest naprawdę przyzwoicie przygotowany.

 11. 😀 😀 😀 no tak uszol ma SS a Alex na plecach GOTT MIT UNS 😀 kumatym nie trzeba mowic co to za sentencja 😀

 12. MASSIMO96

  Co ci si nie podoba w moim poście … ?? Wielki szacunek dla Fedora( to że teraz przegrywa to nie znaczy że nie należy mu się szacunek 😉 .

 13. tak w ogole jestem ciekawy poglądów Uszola. On sie czuje Niemcem ? no bo przeciez wiadomo, że naziści traktowali nas na równi ze zwierzętami, strzelali jak do kaczek. ( to skąd ta sympatia ?) rozumiem, że np ma podobne poglądy, że np nie lubi kolorowych i jest nacjonalista ale to nie musiał sobie tatuoważ żołnierza wermachtu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.