Bezpośrednio po ostatniej gali M-1, która miała miejsce w Astrachaniu rosyjski ciężki i weteran PRIDE – Alexander Emelianenko (MMA 17-5) udzielił krótkiego wywiadu reporterowi serwisu www.mixfight.ru. W powyższym materiale zawodnik z Sankt Petersburga skomentował swoją porażkę z 28-letnim Dagestańczykiem Magomedem Malikovem (MMA 4-1). Przypomnijmy, że zdemolowanie młodszego z braci Emelianenko zajęło reprezentantowi klubu Gorets zaledwie 23 sekundy.  Poniżej tłumaczenie:

Alexander, powiedz jak twoje samopoczucie po walce?

– Świetnie, nawet się nie zmęczyłem (śmiech).

Czy chciałbyś rewanżu, jeśli byłaby taka możliwość?

– Oczywiście, chciałbym. W ogóle nie rozumiem dlaczego ta walka została przerwana. Byłem przytomny, choć znalazłem się w lekkim knockdownie po otrzymanym ciosie, nie będę się spierał. W pełni kontrolowałem sytuację. Nie upadłem na brzuch, a wylądowałem na plecach. Byłem gotowy na kontynuowanie walki, oczekiwałem na ruch rywala. Sędzia stwierdził, że „śpię”, choć byłem całkowicie świadomy i gotowy bić się dalej.

Czy chcesz w dalszym ciągu walczyć dla organizacji M-1?   

– Prowadzę teraz negocjacje z Vadimem Finkelsteinem. Sądzę, że dojdziemy do porozumienia w kwestii moich kolejnych występów w tej organizacji.

 

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

20 KOMENTARZE

 1. Nie chciał się zmęczyć bo przeciez ma walczyć z Sergiejem dla Strefy Walk Laughing

  a tak poważnie to ma Olek szczęście że sędzia przerwal bo skończyłoby się w szpiatlu…

 2. Cięższego TKO dawno nie widziałem:)
  Ale jakoś sie musi tłumaczyć…

 3. ahaha to już Fedor z Hendo był w lepszym stanie bo on z tego co widziałem nawet jak o liny się opierał to nie mógł wstać.

 4. Dlaczego? – Bo miałeś nogi z waty? Bo oczka miałeś zwrócone w kierunku patów czołowych? Bo twoja szczęka wyglądałą jak buźka karpia?

  Sporo mamy pwodów sasza…

 5. Jeśli Sasza nie widział nagrania, to może tak to odbierać, bo zawodnik znokautowany (wiem z własnego doświadczenia) nie zawsze orientuje się że nie może już walczyć. Czasami nie pamiętasz nawet tego że leżałeś na macie ringu. Jednak jeśli widział to nagranie i nadal mówi, że walka została przerwana zbyt szybko, to nie mam pytań.

 6. Co za kolo 🙂 Cain tak samo kontrolował sytuację jak Alex w takim razie tylko, że Cain był na tyle świadom, że chociaż dał radę klepać…

 7. chyba jeszcze go trzyma ten nokaut:) no i przydal by mu sie dobry fryzjer

 8. Alex chyba już w ogóle niewiele rozumie ostatnio…grunt,że liczyć umie jeszcze :).Wiem,wiem-nie ferujmy wyroków,nie oczerniajmy zawodników,już nic nie mówię… 😉

  @Blade-i tu może tkwić sedno jego wypowiedzi,jeśli"złapano" go zaraz po walce.Nie czuł tak mocno tego ko.Miał jednak sztab ludzi w narożniku,więc mogli go uświadomić,że wyglądało to tak,jak faktycznie wyglądało.

 9. Złoty okres braci E już się skończył, teraz mogą albo poodcinać parę kuponów, ale wziąć się za trenerkę.

 10. Co was tak rozbawiło? Chłop trenował w szao-lin i potrafi z zamkniętymi oczami wałczyć ))

 11. Saszka się ośmieszył tą wypowiedzią. Przerwanie było w odpowiednim momencie.
  @Blade
  Racja, czasem się tak dostanie, że światło zgaśnie, ale wydaje się po ocknięciu, że nic się nie stało i można było walczyć dalej 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.