News by Tjo z naszego forum  Cohones

Na Strefie Walk – 28 maja 2010 ma być Emelianenko, ale ALEKSANDER 🙂 Ponoć jak sam mówi zaproszono go tam i ma negocjować w sprawie walki z Mariuszem – tak poinformował na konferencji przed zbliżającą się galą ProFC w Moskwie.

„Twoi kibice Aleksander już od dawna oczekują, kiedy zmierzysz się z którymś z pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników.

AE: Obecnie miałem umowę z ProFC, więc nie było możliwości. Teraz prowadzę negocjacje ze Strikeforce i UFC. Oni już chcieliby podpisać ze mną kontrakt, ale w tym momencie nie mam czasu. W czerwcu udaję się na turniej do Baku. W związku z tym nie będę również uczestniczył w zebraniu Komitetu Olimpijskiego, który ma obradować w sprawie włączenia w program igrzysk olimpijskich nowych dyscyplin. W tym czasie będę walczył w bojowym sambo. W bardzo dobrym turnieju. Dołożę wszelkich starań, aby właśnie bojowe sambo znalazło się w programie Igrzysk Olimpijskich. Zafascynuję.

Aleksander pojawiają się pogłoski o twojej walce z Mariuszem Pudzianowskim. Na ile ciebie interesuje taka opcja?

AE: Jest bardzo interesująca dla mnie. 28 maja rozgrywany jest turniej w Polsce. Zostałem na niego zaproszony. Tam będę prowadził negocjacje z Mariuszem Pudzianowskim. Zaproponują kogoś innego, to też będę się z nim bił.”

30 KOMENTARZE

 1. Sambo i BJJ na Igrzyskach to jakiś żart. Zrozumiałbym MMA na Igrzyskach bo to da się obronić- pierwsze igrzyska miało podobną dyscyplinę.
  Co do bjj i sambo to tak jak z taekwondo – jakieś wielkie nieporozumienie, przegrana Komitetu Olimpijskiego z własną chciwością, z chęcią wygrania głosów delegatów z krajów w których te sporty są popularne. Nie dziwie się, że międzynarodowe federacje tych sportów zabiegają o to, bo idą za tym wymierne korzyści finansowe- ale Komitet Olimpijski powinien mocno reagować na takie „pomysły”.

 2. ciekawe o czym będą rozmawiać jak Maniek będzie miał rekord 1-2

 3. Pomysły o tym bym jakaś odmiana mma lub bjj była na olimpiadzie… Słyszę to już od co najmniej 6 lat. Z tym, że chodzi o raczej o tzw. submission fighting niż czyste czy nawet okrojone mma.

 4. No jak Mariusz zawalczy 3 razy w jednym miesiącu to chyba trafi do Księgi Rekordów Guinnessa 🙂

 5. Gracie na UFC 1 walczył 3 razy jednego dnia i WYGRAŁ 3 razy … poprawcie mnie jeśli się mylę …

 6. wlasnie na valetudo.ru AE mowi ze 8 maja a nie 28, ze jest zaproszony na gale nie mowi na jaka i ze pradwdopodobnie stocze walke w KSW z Pudzianem jesli dojda do porozumienia…

 7. Мариуш Пудзяновский в недавнем интервью сказал, что заинтересован в бое с Вами. А заинтересованы ли Вы, и может ли такой бой состояться, велись ли какие-то переговоры??

  AE:Заинтересован. По-моему, 8-го мая в Польше будет проходить турнир, и я поеду туда на переговоры. Будем как раз разговаривать о возможности такого боя.

  Если он состоится, это будет бой в рамках KSW??

  AE:Да, наверное.

 8. Submission Fighting na olimpiadzie to wspaniały pomysł. MMA nie przejdzie, to za duża kasa a np: na olimpiadę w boksie jeżdżą amatorzy więc nie ma sensu już widzę jak Danka robi reprezentację:D:D. Mam nadzieję że SF przejdzie, ma za sobą sporą kasę z EA…

 9. MMA w wersji okrojonej jakiejś amatorskiej nie będzie powalało, a na pełną opcję nie ma szans – by było za dużo kontuzji i za mało czasu między walkami. Submission wrestling by było płaszczyzną, na której i sambiści i uprawiający bjj oraz inne sporty mogą się zmierzyć – a zatem jedyną sensowną.
  Podobnie jak KingDante uważam TKD na olimpiadzie za kompletny niewypał, który sobie Korea wcisnęła. Powinni to zreorganizować, przyjmując spójne zasady walki w stójce (np tak jak są w K-1) co by pozwoliło współzawodniczyć fighterom z innych styli.

 10. Terek80 – …no właśnie też to wyczytałem…Jednak ja bardziej skłaniałbym się do oficjalnej strony gali ProFC, gdzie wyraźnie piszą – „Александр, ходят слухи о вашем бое с Мариусом Пудзяновским. Насколько это вам интересно?
  Александр Емельяненко: Да мне это интересно. 28 мая в Польше будет турнир. Меня туда пригласили. Там я буду вести переговоры о бое с Мариусом Пудзяновским. Предложат кого-нибудь другого, буду бить его”

  Nie wiem skąd taka rozbieżność między valetudo.ru a ProFC…mimo wszystko Terek Большое спасибо za spostrzegawczość. Pozdrawiam.

 11. Sasza i Edi na wadze 🙂

  [url=http://www.youtube.com/watch?v=3f8S9tim24A][/url]

 12. Na 100% nie wiadomo, bo komisja w Kalifornii nie może publikować takich rzeczy, ale Buentello praktycznie potwierdził, że Alex ma żółtaczkę.

 13. sambo, bjj, nie widzę na igrzyskach.. taekwondo tez nie porozumienie, nie wiem jakim cudem się znalazła ta nudna dyscyplina na takiej największej imprezie sportowym jak igrzyska, aż zal 🙁

 14. no to jesli ma ta zoltaczke to w ufc i w strikeforce go nie zobaczymy 🙁

 15. fusel Alex gada o walkach w dużych organizacjach już od prawie dwóch lat. Dlaczego gada, a nie walczy, nie trudno się domyślić.

 16. Dlaczego bjj nie mogloby sie znalezc na olimpiadzie? To z pewnoscia ciekawsze niz Taekwondo (zal).

 17. Jesli Alex ma zoltaczke dlaczego dopuszczono go do walki bokserskiej… ?

 18. venom to fakt, kilka kilka miechow temu tez czytalem wywiad z nim, gdzie mowil, ze juz na 100% bedzie w strikeforce, a tu dupa blada.

 19. Myślisz, że na tej gali ktoś wtedy robił dokładne badania zawodnikom?

 20. To byla walka zawodowa, nie amatorska wiec chyba podobne komisje tutaj wchodza w gre jak ta w UFC czy Strikeforce. Oczywiscie nie jestem ekspertem, nie boksuje zawodowo 🙂

 21. Wątpię, żeby w Rosji ktoś tak tego pilnował tak jak w USA, szczególnie na tym poziomie.

 22. Ponoć na olimpiadzie w 1980r mogło być karate,jakiś Rusek załatwił ale Oyama się nie zgodził-poszło o ambicjonalne sprawy…

 23. Mnie najbardziej interesuje ostatnie zdanie wywiadu – „Zaproponują kogoś innego, to też będę się z nim bił”, czyli tak naprawdę w grę nie wchodzi tylko i wyłącznie walka dla pieniędzy i rozgłosu z Pudzianowskim, ale po prostu kontrakt z KSW. Na pewno byłoby to bardzo duże wzmocnienie dla polskiej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.