FFC16_Vienna_Poster

Już w tę sobotę w Wiedniu odbędzie się 16. gala chorwackiej organizacji Final Fight Championship, która na swoich eventach prezentuje pojedynki na zasadach K-1 i MMA. W karcie walk MMA polscy fani znajdą dwóch rodaków. Pierwszym z nich jest Maciej Browarski (MMA 11-6), który zmierzy się weteranem UFC Alessio Sakarą (MMA 15-11). Browarski ostatnią walkę stoczył 9. maja na gali Warriors Arena MMA w Warszawie, gdzie pokonał przez decyzję Tomasza Janiszewskiego (MMA 5-4). Dla Polaka ważne jest aby wyjść z tej potyczki bez szwanku, ponieważ już 10. stycznia czeka go pojedynek z Marcinem Zontkiem (MMA 12-8) na gali FEN 5 w Lubinie.
Sakara nie był aktywny od momentu zwolnienia z UFC, gdzie walczył przez 10. lat. Ma za sobą cztery porażki, ostatnią z rąk „Nico” Musoke (MMA 13-3), której doznał na gali UFC Fight Night Machida vs Munoz w październiku 2013 roku. Popularny „Legionarius” to legenda europejskiego MMA. Znany ze świetnego boksu Włoch, nigdy jednak nie osiągnął w UFC znacznych sukcesów.

Kolejnym Polakiem na gali w Wiedniu jest Marcin Prachnio (MMA 5-1), który zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, Aleksandarem Rakiciem (MMA 3-1). Mimo tego, że to dopiero początek kariery Marcina w MMA, pnie się on w górę naszego Rankingu PL, dzięki efektownym nokautom w pierwszych rundach, przez które wygrywał swoje ostatnie trzy walki. Rakic w ostatnich trzech walkach również zanotował komplet zwycięstw w 1. rundach z czego dwie kończył nokautem, a jedną poddaniem. Biorąc pod uwagę fakt, iż obaj zawodnicy wywodzą się ze sportów uderzanych, szykuje nam się prawdziwa bitwa w stójce.

W głównym wydarzeniu wieczoru gali FFC 16 zmierzą się zawodnicy znani polskiej publiczności. Nandor Guelmino (MMA 11-5) odkłada swoją emeryturę, na którą przeszedł po porażce z Danielem Omielańczukiem (MMA 16-4). Austriak zmierzy się z Maro Perakiem (MMA 23-4), który ostatnią walkę przegrał również z Polakiem, a jego pogromcą był mistrz M-1 Global, Marcin Tybura (MMA 12-0).

Poniżej karta walk MMA gali FFC 16.

Open: Nandor Guelmino (11-5) vs. Maro Perak (23-4)
93 kg: Alessio Sakara (15-11) vs. Maciej Browarski (11-6)
66 kg: Lemmy Krušič (16-3) vs. Phillip Schranz (14-7)
66 kg: Darko Banović (8-3) vs. Dragan Pešić (5-2)
93 kg: Marcin Prachnio (5-1) vs. Aleksandar Rakić (3-1)
84 kg: Kristijan Perak (7-1) vs. Adin Buljubašić (4-2)

Klip promujący galę.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.