Al Iaquinta po prawdopodobnie największej wygranej w swojej karierze MMA awansował o 4 pozycje w rankingu kategorii lekkiej UFC. Teraz Ragin’ zajmuje 4. miejsce, a przed nim, poza mistrzem Khabibem Nurmagomedovem, są tylko Dustin Poirier, Conor McGregor oraz Tony Ferguson. Co ciekawe, Iaquinta nie mierzył się jeszcze z żadnym z wymienionych zawodników, poza oczywiście Rosjaninem. Po walce z Lee Al wyzwał na pojedynek byłego mistrza, największą gwiazdę MMA, McGregora, lecz nie wiadomo czy organizacja będzie zainteresowana takim zestawieniem.

W innej dywizji, kategorii muszej kobiet UFC, Joanna Jędrzejczyk po przegranej walce o pas mistrzowski awansowała o 3 pozycje na liście – teraz Polka zajmuje tam 4. miejsce. W kategorii słomkowej, gdzie była mistrzynią, jest druga – przed nią jest tylko Jessica Andrade i mistrzyni Rose Namajunas. Jak wiemy w przeszłości Jędrzejczyk pokonała Brazylijkę.

Rankingi UFC możecie znaleźć TUTAJ.

9 KOMENTARZE

 1. I pomyśleć że Pletwal dał z nim taka wyrównana walkę.

  Gdyby Flamingo nie porwał Piotra to mógłby nadal utrzymywać się w ufc.

 2. Jeśli walki zostaną zestawione wg logiki rankingu, to:

  1) Khabib z Tonym

  2) Krul z Poirerem

  3) Al z… no właśnie, z kim? Jedyne sensowne opcje to Barboza (niby przegrał z Lee, ale…) i Holloway, jeśli awansuje z piórkowej

 3. I pomyśleć że Pletwal dał z nim taka wyrównana walkę.

  Ale też trzeba docenić to jaki progres zrobił Al od tego czasu. A kariery Hallmanna żal jak chu…. .

 4. Ja bym widział najchętniej Diaza z Al em , ale nie ma co , hmm zwycięsca walki Cowboy vs Hernandez według mnie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.