foto Sherdog.com

Najlepszy zawodnik wagi koguciej początku tego wieku Ryota Matsune (MMA 15-1-1) powróci do czynnych startów w MMA na gali Shooto – The Way of Shooto 3: Like a Tiger, Like a Dragon, 30 maja w Tokio. Mistrz organizacji w limicie 60 kg w latach 2003-2006 nie walczył na ringach od czterech lat, od lat zmagając się z niezliczonymi kontuzjami, głównie kolana. 28-letni Shooto Junkie zmierzy się z legendarnym zawodnikiem najstarszej organizacji MMA na świecie Ruminą Sato (MMA 25-14-2) w umówionym limicie 62 kg.

Oprócz wcześniej ogłoszonych aż trzech walk mistrzowskich Shooto dodało do rozpiski dwa kolejne bardzo interesujące pojedynki. Były lider światowych tabel w wadze piórkowej i do niedawna zawodnik WEC Akitoshi Tamura (MMA 14-8-2) w swoim powrocie do ojczyzny podejmie pozbawionego przez Shuichiro Katsamurę tytułu w wadze piórkowej Shooto (do 60 kg) Masakatsu Uedę (MMA 10-1-2). Znany z Dream Kotetsu Boku (16-6-2) skrzyżuje rękawice z Yoshihiro Koyamą (MMA 14-3-1).

Rozpiska.

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiesz czy jego powrót jest wymuszony brakiem kasy czy może udało mu się pokonać wszystkie problemy ze zdrowiem? Niesamowity pech że zawodnik z takim dorobkiem musiał zrezygnować ze startów na tak długi czas ;/

    Kotetsu Boku to ten sam co wyzwał na pojedynek OMĘ ? 😀

  2. Raczej nie chodzi o kasę, bo Shooto za wiele nie płaci. Po prostu mając 28 lat pewnie chciałby jeszcze powalczyć, zobaczymy czy nie złapie jakiejś kontuzji do maja.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.