(fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl)

Wyniki i relacja z gali z udziałem Damiana Grabowskiego po kliknięciu.

Ledwie siedem dni po zwycięstwie nad Eddiem Sanchezem na MMA Attack Damian Grabowski (MMA 16-1) udał się do Kanady gdzie, nie bez problemów, pokonał Dave’a Huckabę (MMA 17-5) przez jednogłośną decyzję na gali Bellator 67.

Polak pewnie wygrał pierwsze dwie rundy pojedynku kiedy zdobywał obalenia i pracował ground-and-pound z góry pomimo tendencji sędziego ringowego Dana Miragliotty do podnoszenia walki do stójki kiedy tylko rozlegały się gwizdy na widowni. W drugiej połowie walki z Huckabą dała o o sobie znać krótka przerwa i fighter z Opola zaczął zaciągać coraz głębsze oddechy. Huckaba jednakże walczył dość pasywnie i zadawał jedynie pojedyńcze ciosy, które nie były w stanie posłać Polaka na deski. Po 15 minutach pojedynku trójka sędziów zgodnie oceniła walkę na 29-28 dla Grabowskiego.

W walce wieczoru mistrz wagi lekkiej Bellatora Michael Chandler (MMA 10-0) nie tracił zbędnego czasu odprawiając Akihiro Gono (MMA 32-18-7) zaledwie w 56 sekund. Chandler pokazał swoje rozwijające się umiejętności w stójce trafiając Gono szybkim prawym prostym, który posłał japońskiego weterana na deski. Zapaśnik z Missouri doskoczył do rywala i zaczął okładać go ciosami, które, mimo przyjęcia ich przez Gono na gardę, sprowokowały sędziego Yvesa Lavigne’a do przerwania pojedynku.

Bryan Baker (MMA 17-3) został pierwszym finalistą turnieju wagi półśredniej pokonując przez decyzję Bena Saundersa (MMA 13-4-2). Były zawodnik UFC dobrze wszedł w walkę łapiąc Bakera w ciasnym trójkącie i dźwigni na rękę w pierwszej rundzie ale im dłużej trwała walka tym gorzej Saunders walczył z pleców i bronił obaleń. Baker okazał się lepiej przygotowany kondycyjnie i odrobił straty w kolejnych dwóch rundach emocjonującego pojedynku.

W pojedynku otwierającym transmisję telewizyjną Ryan Ford (MMA 18-4) po przegranej pierwszej rundzie odprawił w drugim starciu Luisa Santosa (MMA 50-8-1) nokautując Brazylijczyka kolanem w klinczu. Przez pierwsze pięć minut Kanadyjczyk był w sporych opałach bo wysokim kopnięciu Santosa ale Ford zebrał się między rundami i odwrócił losy walki.

Na undercardzie udany występ zaliczył wybitny zawodnik muay thai Cosmo Alexander (MMA 2-1), który wygrał swoją drugą walkę MMA w karierze pokonując Larawnta-T Nelsona (MMA 4-1).

Walka wieczoru:

155 lbs.: Michael Chandler pokonał Akihiro Gono przez TKO (prawy prosty i uderzenia), 1. runda, 0:56.

Główna karta:

Półfinały turnieju Bellatora w wadze półśredniej
170 lbs.: Bryan Baker pokonał Bena Saundersa przez jednogłośną decyzję (2 x 30-227, 29-28)

265 lbs.: Damian Grabowski pokonał Dave’a Huckabę przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
170 lbs.: Ryan Ford pokonał Luisa Santosa przez TKO (kolano i uderzenia), 2. runda, 1:24.

Pozostałe:

145 lbs.: Will Romero pokonał Matta Veala przez TKO (kolano i uderzenia), 2. runda, 4:25.
135 lbs.: David Harris pokonał Nicka Kirka przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)
155 lbs.: Cosmo Alexander pokonał Lorawnt-Ta Nelsona przez jednogłośna decyzję (3 x 30-27)
180 lbs.: Nordine Taleb pokonał Matta MacGratha przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 2:30.
170 lbs.: Dom O’Grady pokonał Nathana Gunna przez poddanie (balacha), 2. runda, 4:51.

Poprzedni artykułWeekendowy konkurs KSW 19!
Następny artykułUFC on FOX 3: Diaz vs Miller – ważenie
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.