Organizacja LFL ogłosiła dwa zestawienia na nadchodzącą galę, która będzie miała miejsce 12 marca w Amsterdamie. Co ciekawe obydwa ogłoszone pojedynki zawierają polskie akcenty. Walką wieczoru gali Levels Fight League 8 będzie starcie Adriana Kępy (10-7) z Chrisem Fishgoldem (18-4-1).

Polak to weteran organizacji Armia Fight Night. Ma na swoim koncie wygrane z takimi zawodnikami jak Szymon Karolczyk, Kamil Łebkowski czy Giorgi Esiava. W ostatniej walce na Fight Empire 2 pokonał jednogłośną decyzją Ukraińca Sviatoslava Zhymanova. Przyszły rywal Adriana to 30-letni weteran klatek UFC i Cage Warriors. Ma w swoim dorobku mistrzostwo wagi lekkiej w drugiej z wymienionych organizacji. Anglik swoje dwa ostatnie pojedynki po zakończeniu przygody z największą organizacją na świecie stoczył w walkach na gołe pięści.

Drugim z polskich akcentów znajdujących się na rozpisce marcowego wydarzenia jest Jason Wilnis (2-2). Holender doskonale znany jest polskiej publiczności dzięki walce z Radosławem Paczuskim na gali KSW 70. Pojedynek ten przegrał poprzez złamanie palca w trzeciej rundzie. Mimo niezbyt okazałego rekordu w MMA, Wilnis to przede wszystkim światowej klasy kickboxer. Jest weteranem organizacji Glory, w której to sięgnął po pas mistrzowski kategorii średniej. W swoim kickboxerskim rekordzie posiada zwycięstwa nad Israelem Adesanyą i Alexem Pereirą czy walki z takimi zawodnikami jak chociażby Donovan Wisse. Jego rywalem podczas gali LFL 8 będzie inny Holender – Joey Berkenbosch (4-2).

Pojedynek obu zawodników planowany był na galę z numerem 7, lecz na kilka godzin przed startem Berkenbosch wypadł z niego powodu kontuzji. Dla 40-latka ma być to pożegnalny występ zwieńczający jego karierę w MMA. Na tej samej gali odbędzie się także turniej wagi ciężkiej, w którym nie zabraknie również polskich akcentów. Więcej informacji o tymże turnieju w poniższym tweecie.

– Autor: Hubert Zdun

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.