Świetną wiadomość przekazał dzisiaj na swoim fanpage’u na Facebooku Adam Wieczorek (MMA 8-1, #7 w rankingu MMARocks). Pochodzący z Chorzowa zawodnik kategorii ciężkiej podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship:

Wieczorek zasila szeregi największej organizacji MMA na świecie w momencie, gdy ma na swoim koncie siedem zwycięstw z rzędu. Adam w pokonanym polu zostawił takie nazwiska jak: Filip Toe, Kevin Wiwatowski czy Ernesto Papa.

Mierzący 196 cm wzrostu „Siwy” to weteran gal Fighters Arena i PLMMA. Niedawno podpisał kontrakt ze Spartan Fight, gdzie planowano jego kolejny występ, ale oczywiście do niego nie dojdzie z powodu podpisania umowy z UFC.

Wieczorek jedyną porażkę w zawodowej karierze poniósł z rąk Marcina Tybury na PLMMAF w listopadzie 2011 roku.

8 KOMENTARZE

  1. Biorąc pod uwagę, że UFC zawita znowu do Polski jasnym było, że pojawią się nowi zawodnicy.Adam był w kręgu tych zawodników, ale nie ukrywam, że jest to zawodnik mimo wszystko niezweryfikowany. Lepszymi opcjami byliby mimo wszystko chociażby Agnieszka Niedźwiedź, Oskar Piechota czy Salim Touahri.Życzę Adamowi powodzenia, ale żeby się nie okazało, że będzie kolejnym Bandlem, Pawlakiem czy Sajewskim i takimi zawodnikami UFC zechce nas uraczyć na gali w Gdańsku.

  2. No i mamy to na co się zanosiło, super. Mam tylko nadzieję, że Albinos ogarnie fizycznie, bo jednak kilogramów to mu trochę brakuje jeszcze.

  3. Gratulacje! Teraz obrać sobie za cel zakończenie kariery w Ufc.  Jeszcze Damian Szmigielski, Salim, Oskar. I starczy wzmocnień w tym roku, na nową kategorie dla Agnieszki bym nie liczył. . Ja bym jeszcze Adama Zająca zobaczył w UFC. Daje bardzo efektowne walki jednak w jego przypadku problem to brak poważnego win streaka, a o takie coś ciężko z takim stylem i z rosyjskimi dzikami.

  4. Świetna informacja! Gratulacje dla Adama! Teraz tylko on i trenerzy muszą się zastanowić co robić: albo schodzi do 93 albo buduje nieco masy mięśniowej, bo przy swoim 105kg średnio go widzę wśród ciężkich UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.