fot. ACB

Już dzisiaj Marcin Held ponownie wejdzie do klatki ACB. Reprezentant Ankosu MMA zmierzy się z Musą Khamanaevem, w jednej z walk karty głównej gali ACB 90. Zanim jednak zawodnicy wejdą do klatki, pojawiły się pewne problemy, które mogły nawet spowodować anulowanie pojedynku.

Rywal Polaka nie wypełnił wymaganego limitu, wnosząc na wagę 71,4 kg. Held, w rozmowie z Arturem Mazurem, nie krył niezadowolenia z zaistniałej sytuacji podkreślając, że kary, które nakładane są w takich sytuacjach, bardzo często nie są odpowiednio wysokie.

Na pewno mi się to nie spodobało. Po to są te kategorie, żeby ich przestrzegać. Ja wychodzę z założenia, że wszyscy zawodnicy walczący w takich organizacjach, jak Bellator, UFC czy ACB, to zawodnicy, którzy nie walczą pierwszy, drugi czy trzeci raz. To są zawodnicy profesjonalni i powinni wiedzieć, jak się wagę zbija i to jest część tego sportu. Zrobienie wagi powinno być jednym z priorytetów i każdy powinien tego pilnować i powinny być za to ostrzejsze kary, żeby to się nie zdarzało, bo to sytuacja, która ma miejsce w każdej organizacji i często psuje wynik walki.

Nie można sobie ot tak po prostu wagi nie zrobić. Zawsze jest to związane z jakąś karą finansową. Tutaj też taka będzie, ale zazwyczaj jest ona nieadekwatna do wysiłku, który zawodnik musi ponieść zrzucając wagę, bo to się tak tylko wydaje, że to jest 500 – 700 g, ale tak naprawdę przy zbijaniu tych ostatnich gramów to każdy jest dużą różnicą. Nie wiem, co tu dokładnie się stało, dlaczego lekarz zabronił zbijania dalej i ile w sumie musiał zrzucać, ale ja też to robiłem i też się męczyłem i jakaś rekompensata za jego niedopełnienie musi być.

Pomimo niezrobienia wagi przez rywala, walka Marcina Helda odbędzie się zgodnie z planem. Polak zgodził się, za rekompensatę finansową, wyjść do klatki z Khamanaevem. Kartę główną ACB 90 będzie można oglądać na platformie PPV organizacji. Całą rozmowę można zobaczyć tutaj.

23 KOMENTARZE

 1. Zero godności prawdziwego wojownika, nie to co Artem Lobov.

  Jedni walczą dla dziedzictwa, inni po to, żeby biednego, wycieńczonego rywala skroić na 20% wypłaty :stevecarell:

 2. Zero godności prawdziwego wojownika, nie to co Artem Lobov.

  Jedni walczą dla dziedzictwa, inni po to, żeby biednego, wycieńczonego rywala skroić na 20% wypłaty :stevecarell:

  Rozumiem, że w zalozeniu  miało to być zabawne, nie było. Mam nadzieję, że Marcin ukarze go jeszcze dodatkowo w samej walce.

 3. Zero godności prawdziwego wojownika, nie to co Artem Lobov.

  Jedni walczą dla dziedzictwa, inni po to, żeby biednego, wycieńczonego rywala skroić na 20% wypłaty :stevecarell:

 4. Kurde, on nie ma menadzera, zeby takie rzeczy przed sama walka ogarnial za niego? Typ walczy jutro, a spina sie poki co na socjalach o wazenie…Slabo to widze…

  Z drugiej strony ACB(2 sila na swiecie zaraz po UFC wedlug samego Marcina), a nie ma w kontrakcie ile dostaje za nie zrobienie wagi przez przeciwnika? Co on teraz chce cos dodatkowo wymusic? Nie wie co podpisywal? Nie wiem. Dziwnie amatorszczyzna zalatuje na kilometr.

 5. Bellator, UFC czy ACB, to zawodnicy, którzy nie walczą pierwszy, drugi czy trzeci raz.

  Sorry Marcin, ale chyba już zapomniałeś jak byłeś w Bellatorze i jakie tam placki często są zakontraktowane.

 6. wszyscy zawodnicy walczący w takich organizacjach, jak Bellator, UFC czy ACB, to zawodnicy, którzy nie walczą pierwszy, drugi czy trzeci raz.

 7. gram, ale tak naprawdę przy zbijaniu tych ostatnich gram

  Ja tak sie zastanawiam, moze sie czepiam, ale na czym ten Marcin tak gra? :zakręcony:

 8. Kasa jaką dostanie z rekompensaty pozwoli mu lepiej przygotować się do walk i następnym razem jeśli trafi do UFC to wywalą go dopiero po 4 porażkach, a nie 3 jak ostatnio.

 9. Kasa jaką dostanie z rekompensaty pozwoli mu lepiej przygotować się do walk i następnym razem jeśli trafi do UFC to wywalą go dopiero po 4 porażkach, a nie 3 jak ostatnio.

  Ostatnia walka w UFC Helda to wygrana :razz:udziaonicbyniedao:

 10. Kasa jaką dostanie z rekompensaty pozwoli mu lepiej przygotować się do walk i następnym razem jeśli trafi do UFC to wywalą go dopiero po 4 porażkach, a nie 3 jak ostatnio.

  Hahaha hahaha, nie mogę, najbardziej śmieszny i inteligentny dowcip jaki słyszałem w tym miesiącu.

 11. Ostatnia walka w UFC Helda to wygrana :razz:udziaonicbyniedao:

  Oczywiście. Co nie zmienia faktu, że wyrzucony został po 3 porażkach w organizacji 😉

  Sam mocno emocjonowałem się Marcinem w Bellatorze i po przejściu do UFC "widziałem go" naprawdę wysoko w przyszłych rankingach. Ale kolejne walki, zwłaszcza z Hadzovicem i później z Haqprastem zweryfikowały go w moich oczach jako zawodnika, który pewnego poziomu nie przeskoczy. O ile w ACB czy Bellatorze może wygrać część walk, o tyle nawet jak wróci do UFC to osobiście nie widzę argumentów by miał tam jakkolwiek namieszać póki co. Rozwoju wybitnego u Marcina też nie widać od jakiegoś czasu.

 12. kolejne walki, zwłaszcza z Hadzovicem

  Prowadził, wjebal sie. Zwłaszcza? Spierdalaj znawco

  później z Haqprastem zweryfikowały go w moich oczach

  Nasrat kosi. Jak zostanie mistrzem kiedyś to będziesz sie jaral że przegral z Marcinem ?

  Jebac sezonowców, łap cukierki od Pana Andrzeja. Tfu

 13. Prowadził, wjebal sie. Zwłaszcza? Spierdalaj znawco

  Nasrat kosi. Jak zostanie mistrzem kiedyś to będziesz sie jaral że przegral z Marcinem ?

  Jebac sezonowców, łap cukierki od Pana Andrzeja. Tfu

  Uuuu, powiało grozą. Pamiętaj, jak chcesz kogoś zjechać napisz lepiej "znaFco" – do Twojego poziomu wypowiedzi brak błędów ortograficznych aż nie pasuje… A cukierki sam łap, ja nie jem takich rzeczy.

 14. Uuuu, powiało grozą. Pamiętaj, jak chcesz kogoś zjechać napisz lepiej "znaFco" – do Twojego poziomu wypowiedzi brak błędów ortograficznych aż nie pasuje… A cukierki sam łap, ja nie jem takich rzeczy.

  :tysoncoffe:

 15. Uuuu, powiało grozą. Pamiętaj, jak chcesz kogoś zjechać napisz lepiej "znaFco" – do Twojego poziomu wypowiedzi brak błędów ortograficznych aż nie pasuje… A cukierki sam łap, ja nie jem takich rzeczy.

  Kumpel, nie ucz mnie jak pisać 😉  ustaw się inaczej . Wiatr wieje.

  Jaką grozą? Odeslalbym Cię na inny portal ale…. Nie chcę być chamski 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.