Po dobrej walce, w main evencie gali ACB 63 w gdańskiej Ergo Arenie, Karol Celiński jednogłośnie na punkty wygrywa z Vinnym Magalhaesem. 

Od kopnięć rozpoczął walkę Brazylijczyk. Chwile później bohaterowie starcia wieczoru już na przemian rzucali się na siebie z ciosami i kopnięciami. Po półtorej minuty walki Vinny złapał Celińskiego i przeniósł walkę do parteru. 'Cebula’ mocno pracował by wydostać się z klinczu rywala, co zaprocentowało dosiadem. Niezaakcentowana chwilowa przewaga pozycji Polaka dała szansę rywalowi na złapanie nogi. Celiński szybko jednak po tej akcji uratował się z niebezpiecznego parteru. Walka wróciła do stójki na minutę przed końcem rundy, gdzie Karol szukał swojej szansy ciosami. Runda zakończyła się high kickiem ze strony Brazylijczyka.

Ostrożnie rozpoczęła się druga odsłona walki wieczoru. Celiński znajdując dobre momenty trafiał Brazylijczyka ciosami, uważając jednocześnie na ewentualne próby zejścia rywala do parteru, dystansując się po zadanym ciosie. Jedyna próba obalenia w tej rundzie Magalhaesa udanie została wybroniona przez Polaka. Na minutę przed końcem Vinny wrócił do mocnych kopnięć, którymi trafiał reprezentanta Berkutu Arrachion Olsztyn do końca rundy.

Mocno zaczęła się trzecia runda w wykonaniu obu zawodników. Celiński starał się odpierać kopnięcia rywala sierpami. W trzeciej minucie zamknięty pod siatką Vinny, wyraźnie już zmęczony i rozbity, coraz mniej skutecznie bronił się przed atakami 'Cebuli’, starając się jednocześnie trafiać Polaka swoimi mocnymi kopnięciami. Na minutę przed końcem Karol Celiński mocno uderzył w nos Brazylijczyka akcentując rundę. Walka zakończyła się po pełnym dystansie czasowym na korzyść Polaka.

2 KOMENTARZE

  1. Fajnie rozpracowali Vinny'ego chociaż nieustannie był groźny dla Karola pomimo nawet sprowadzania walki do parteru. Szkoda trochę jednak, że Karol nie podkręcił mocniej tempa w trzeciej rundzie i nie skończył Brazylijczyka przed czasem bo byłą wyraźna okazja ku temu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.