Na profilu instagramowym rosyjskiego półśredniego Sergey’a Khandzhko (MMA 23­­­-4-1) pojawiło się zdjęcie z naszym Krzysztofem Jotko (MMA 19-1). Obaj zawodnicy przebywają teraz na obozie Phuket Top Team MMA Training Camp Thailand. Rosjanin komentował, że jest pod wrażeniem umiejętności najlepszego polskiego średniego:

Dziękuję za bezcenne doświadczenie, wspólną pracę i zaznajomienie z nowymi technikami. Dla mnie to ogromny zaszczyt, że razem trenujemy!

Krzysztof Jotko znajduje się na 11. miejscu w rankingu wagi średniej UFC, tym samym jest najwyżej notowanym wśród naszych reprezentantów płci męskiej występujących w Oktagonie. Aktualnie 27- latek z Ornety ma za sobą serię pięciu wygranych z rzędu, a jedynej porażki w najlepszej organizacji MMA na świecie doznał ze Szwedem Magnusem Cedebladem. W ostatnim pojedynku Jotko wypunktował doświadczonego Brazylijczyka Thalesa Leitesa podczas listopadowej gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo. Na tę chwilę nieznany jest termin kolejnej walki Polaka.

24-letni Sergey Khandozhko do niedawna uznawany był jeszcze za jeden z największych talentów rosyjskiej sceny MMA. Do pierwszej porażki w karierze – z Eduardem Vartanyanem, mógł pochwalić się imponująco serią czternastu wygranych. W ostatnim czasie zawodnik moskiewskiego Industrials Team związał się z organizacją Absolute Championship Berkut, gdzie walczy ze zmiennym szczęściem, notując bilans 3-3. Popularny „Honda” przygotowuje się do pojedynku z rodakiem Stanislavem Vlasenko (MMA 8-2), który czeka go podczas marcowej imprezy ACB 55 w Duszanbe.

Przez polskich fanów rosyjski półśredni kojarzony jest przede wszystkim z efektownego nokautu na Wiktorze Sobczyku (MMA 12-5) na gali ProFC 42 w słynnym charkowskim klubie Oplot.

https://www.youtube.com/watch?v=XaCjDZjJjiM

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. Wojtek123 15/02/2017 at 13:19CHARKOWSKIM KLUBIE OPLOT.Wspomnień czar, Putin Ty chuju, oddaj Oplot Challange!=================================bazy oplota zniszczyli te same dupki, które teraz krytykują putina

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.