Jeden z czołowych polskich półciężkich przymierzany do pasa ACB. Karol Celiński (MMA 15-6-1, #4 w rankingu PL)  w swojej kolejnej walce ma zmierzyć się z mistrzem dywizji półciężkiej, Batrazem Agnaevem na jednej z marcowych gal. Takie informacje podał naszemu portalowi Baysangur Edelbiev w ostatnim wywiadzie.

Niestety Karol Celiński przed ostatnią walką dostał kontuzji i walczył z urazem łękotki na gali w Moskwie. Wygrał to i była oferta walki o pas w styczniu. Niestety był po operacji i nie był w stanie zawalczyć, czego powodem było wystawienie innego zawodnika na to starcie. Niestety, mistrz kategorii półciężkiej, Batraz Agnaev, doznał kontuzji i nie jest on w stanie teraz bronić pasa. Jest szansa, że w następnej walce, prawdopodobnie w marcu, możemy się spodziewać starcia o pas Batraza z Karolem. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, ale wszystko ku temu idzie.

Celiński stoczył już trzy walki dla organizacji ACB. Wszystkie miały miejsce w 2017 roku i z każdej „Cebula” wrócił do domu z tarczą. Wcześniej, od 2014 roku był on zawodnikiem KSW. Z trzech walk udało mu się wygrać tylko jedną, z Tomaszem Kondraciukiem. W zawodowym MMA Celiński zadebiutował w 2008 roku.

Agnaev (MMA 4-0) trzy zawodowe walki stoczył dla ACB. Debiut w zawodowym MMA, który miał miejsce w lutym 2015 roku, odbył się na gali M-1. Jego rywalem był wtedy Polak, Łukasz Borowski, z którym Batraz wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie. Jego ostatnie starcie było walką wieczoru ACB 65. Pokonał wtedy Thiago Silvę przez nokat w drugiej rundzie.

Cały wywiad z Baysangurem poniżej:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.