Jeden z czołowych polskich półciężkich przymierzany do pasa ACB. Karol Celiński (MMA 15-6-1, #4 w rankingu PL)  w swojej kolejnej walce ma zmierzyć się z mistrzem dywizji półciężkiej, Batrazem Agnaevem na jednej z marcowych gal. Takie informacje podał naszemu portalowi Baysangur Edelbiev w ostatnim wywiadzie.

Niestety Karol Celiński przed ostatnią walką dostał kontuzji i walczył z urazem łękotki na gali w Moskwie. Wygrał to i była oferta walki o pas w styczniu. Niestety był po operacji i nie był w stanie zawalczyć, czego powodem było wystawienie innego zawodnika na to starcie. Niestety, mistrz kategorii półciężkiej, Batraz Agnaev, doznał kontuzji i nie jest on w stanie teraz bronić pasa. Jest szansa, że w następnej walce, prawdopodobnie w marcu, możemy się spodziewać starcia o pas Batraza z Karolem. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, ale wszystko ku temu idzie.

Celiński stoczył już trzy walki dla organizacji ACB. Wszystkie miały miejsce w 2017 roku i z każdej „Cebula” wrócił do domu z tarczą. Wcześniej, od 2014 roku był on zawodnikiem KSW. Z trzech walk udało mu się wygrać tylko jedną, z Tomaszem Kondraciukiem. W zawodowym MMA Celiński zadebiutował w 2008 roku.

Agnaev (MMA 4-0) trzy zawodowe walki stoczył dla ACB. Debiut w zawodowym MMA, który miał miejsce w lutym 2015 roku, odbył się na gali M-1. Jego rywalem był wtedy Polak, Łukasz Borowski, z którym Batraz wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie. Jego ostatnie starcie było walką wieczoru ACB 65. Pokonał wtedy Thiago Silvę przez nokat w drugiej rundzie.

Cały wywiad z Baysangurem poniżej:

15 KOMENTARZE

 1. Miałem nosa pytając o niego 🙂 oby się udało doprowadzić do tej walki 🙂

  dobry wywiad

  co do walki ten Bartaz to niesamowity kozak i cienko widze Karola, ale juz raz zaskoczyl z Vinnym

 2. swoja droga to nie jest Czeczen (zastanawiał mnie tatuaż), tylko gosc z Osetii

  taka ciekawostka

  jakiej kurwa osetii. typ jest ze sparty

 3. Koles jak zywcem wyciety z filmu 300 bez kitu… Zawsze mam beke jak ogladam jego walki:lol: Cebuli nie widze w tym starciu ale oczywiscie powodzonka jak juz ta walke klepna!

 4. Batraz do tej pory prezentował się wyśmienicie tylko 4 walki a na swojej rozpisce już ma takich rywali w rekordzie jak Max Nunes czy Thiago Silva, których ubił bez większego problemu. Cebuli najmocniejszą stroną jest stójka ale i w tej płaszczyźnie stawiam, że jego rywal będzie miał sporą przewage a nie sądzę by udało mu się go obalić tym bardziej, że i od strony zapaśniczej Agnaev wygląda bardzo dobrze i myślę, że tutaj także będzie rozdawać karty. Trzymam kciuki za Karola ale nie widze u niego narzędzi by tą walke ugrać choć chętnie się zaskocze.

 5. Wreszcie mamy to. Mimo iz walka o pas byla dla kibica oczywista to jednak mialem obawy ze do niej nie dojdzie. Blisko byl Adnryszak ale wybral inna organizacje teraz bliski jest Strus. Mimo ze Polacy nie maja latwo w ACB to jednak sa w stanie zblizac sie do pasa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.