(Fot. ACB) Niestety tak szybko nie dojdzie do rewanżowego starcia o tytuł mistrzowski ACB w kategorii półśredniej pomiędzy aktualnym posiadaczem pasa Amerykaninem Brettem Cooperem (MMA 23-12) i mieszkającym w Polsce Czeczenem Aslambekiem Saidovem (MMA 19-5).

Jak poinformowali przed momentem promotorzy ACB, Brett Cooper nie jest w stanie wystąpić 11 marca w Manchesterze. Zawodnik ma poważne problemy zdrowotne, jego lekarz wskazał, że musi póki co zrezygnować z jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej. Aslambek Saidov wciąż pozostaje na karcie walk, a matchmakerzy ACB pilnie poszukują zastępstwa za Amerykanina.

Pierwszy pojedynek obu zawodników miał miejsce w grudniu podczas jubileuszowego wydarzenia ACB 50 w Sankt Petersburgu. Zdaniem wielu kibiców, jak i samych właścicieli najlepszej rosyjskiej organizacji walka zakończyła się w kontrowersyjnych okolicznościach – zbyt pochopną decyzją angielskiego sędziego Leona Robertsa o przerwaniu na rzecz Amerykanina. W ich odczuciu było to mocno krzywdzące dla reprezentanta Berkut Arrachion Olsztyn, który do 27 sekundy trzeciej odsłony starcia dominował w każdej płaszczyźnie. Promotorom ACB zależało bardzo na jak najszybszym rozstrzygnięciu spornej kwestii i zestawieniu rewanżu, który znalazł się błyskawicznie na karcie walk marcowej gali na Wyspach Brytyjskich.

Gala ACB 54: Supersonic odbędzie się 11 marca w Manchesterze, a w daniu głównym najwyżej notowany polski średni znajdujący się poza UFC – Mamed Chalidow (MMA 32-4-2) zmierzy się z Anglikiem Luke’iem Barnattem (MMA 12-3).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. Przeciez to proste, ACB sporo zawodnikow podbiera KSW wiec nie widze problemu zakontraktowania na jedną walke Mankowskiego. Sytuacja sie wyjasni kto jest mumerem 1 na polskiej ziemi, a maniek jakby co to pasa nie straci. Zajebiscie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.