acb-51-poster

Prężnie rozwijający się promotorzy z Groznego opublikowali wstępną rozpiskę swojej debiutanckiej gali w Stanach Zjednoczonych – ACB 51: Silva vs. Torgeson. Po jubileuszowej imprezie w Sankt Petersburgu, rosyjski potentat MMA nie zatrzymuje się ani na chwilę i rok 2017 rozpocznie z przytupem. Pierwsze noworoczne wydarzenie organizacji ACB odbędzie się już 13 stycznia w kalifornijskim Irvine. W planie jest czternaście pojedynków, a w walce wieczoru wystąpią weteran UFC oraz były zawodnik WSOF, Brazylijczyk Thiago Silva (MMA 18-5) i mający za sobą ośmioletni, bogaty bagaż doświadczeń z mniejszych organizacji za oceanem, Amerykanin Jared Torgeson (MMA 19-15).

Były mistrz M-1 w wadze lekkiej, a obecnie zawodnik ACB, eksplozywny Czeczen Musa Khamanev (MMA 17-4) skrzyżuje rękawice ze znanym z Bellatora i WSOF Peruwiańczykiem Luisem Palomino (MMA 24-13). Walka odbędzie się w kategorii piórkowej. Jak pamiętacie Musa Khamanaev był kiedyś wiązany przez szefa ACB Mairbeka Khasieva do potencjalnego starcia z mistrzem KSW w wadze lekkiej, Mateuszem Gamrotem.

Po porażkach na lipcowej gali ACB 41 w Soczi powrócą zawodnicy królewskiej kategorii, dość logicznie zestawiani przez ACB. Swoją drogą ciekawe jak w tym wszystkim będzie umiejscowiony Michał Andryszak? W Kalifornii zobaczymy zdemolowanego właśnie przez „Longera”, Kanadyjczyka Tima Hague (MMA 21-13). „The Thrashing Machine” spotka się z Amerykaninem Paulem Buentello (MMA 35-17), który w Soczi został odprawiony przez świeżutkiego mistrza ACB, Rosjanina Denisa Goltsova (MMA 19-4).

W kategorii lekkiej matchmaker ACB Ibrahim Ismailov zaserwował dwa świetne starcia. W pierwszym pojedynku w szranki staną nazwiska doskonale znane z oktagonu UFC. Mianowicie sprawdzą się niedawno zakontraktowani przez groźnieńską organizację Brazylijczyk Leandro Silva (MMA 19-5-1) oraz Amerykanin Pat Healy (MMA 33-22). W drugiej walce  zwolniony w ubiegłym roku z UFC, miejscowy Christos Giagos (MMA 13-5) został zestawiony z mocnym grapplerem z Kraju Kawy Alexandre Pimenetelem (MMA 15-1). W wadze muszej solidny Danny Martinez (MMA 20-7) w bratobójczym boju przetestuje Darrena Mimę (MMA 9-4). A pogromca naszego Marcina Lasoty, Brazylijczyk Isaac Pimenetel zapewne będzie chciał się zrehabilitować po ostatniej porażce w klatce ACB, szybką wygraną nad grapplerem Corym Alexandrem (MMA 8-9).

Na rozpisce nie zabraknie również zawodników kojarzonych przez kibiców nad Wisłą z występów w KSW. W Irvine obecni będą Amerykanie: Rodney Wallace (MMA 25-12-1) i Jesse Taylor (MMA 30-15). Prezentujemy wstępną kartę walk:

Walka wieczoru:

93 kg: Thiago Silva (18-5) vs. Jared Torgeson (19-15)

Pozostałe:

66 kg: Musa Khamanaev (17-4) vs. Luis Palomino (24-13)
70 kg: Alexandre Pimenetel (15-1) vs. Christos Giagos (13-5)
120 kg: Paul Buentello (35-17) vs. Tim Hague (21-13)
93 kg: Rodney Wallace (25-12-1) vs. Shamil Gamzatov (9-0)
77 kg: Guillermo Martinez (9-4) vs. Jesse Taylor (30-15)
57 kg: Danny Martinez (20-7) vs. Darren Mima (9-4)
57 kg: Cory Alexander (8-9) vs. Isaac Pimentel (15-6)
61 kg: Kyle Reyes (11-5) vs. TBA
84 kg: Joe Ray (12-5) vs. TBA
70 kg: Leandro Silva (19-5-1) vs. Pat Healy (33-22)
70 kg: Dave Courchaine (20-6) vs. Arthur Estrazulas (8-3)
61 kg: Nolan Ticman (4-3) vs. TBA
61 kg: Terrion Ware (15-5) vs. TBA

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

17 KOMENTARZE

 1. Tjo

  Doskonały temacik. Bydzie oglądane 😉

  Świetną robotę robisz z tymi rozpiskami i omawianiem zestawień! Duża dawka informacji ziom! Tak trzymaj! A czasem Longer nie miał się bić na tej gali? Nawet miał przeciwnika podanego z tego co kojarze…

 2. yonigga

  kiszka, ze ta gala jest w nocy i raczej na zywca nie bedzie mi sie chcialo ogladac:cry:

  rezleniwiłeś się… zaczne ci dosypywać emke do palenia!

 3. Cinek007

  te do wąchania tanie co dzieciaki za tym szaleją, mefedron chyba

  tylko buchy a takich bajerow nie tykam:nono:

 4. Cinek007

  te do wąchania tanie co dzieciaki za tym szaleją, mefedron chyba

  nie tykam takich bajerow, ja nawet na ufc nie wstaje jedynie jak walczy Asia:bleed:

 5. yonigga

  nie tykam takich bajerow, ja nawet na ufc nie wstaje jedynie jak walczy Asia:bleed:

  i nie tykaj!
  chyba ze Asie

 6. Grubas

  Świetną robotę robisz z tymi rozpiskami i omawianiem zestawień! Duża dawka informacji ziom! Tak trzymaj! A czasem Longer nie miał się bić na tej gali? Nawet miał przeciwnika podanego z tego co kojarze…

  Dzięki Wielkie za dobre słowo! Tak miał… widziałeś już info 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.