fight-nights-57-poster

Poniżej rozpiska gali Fight Nights Global 57, która w najbliższy piątek odbędzie się w Moskwie.

W walce wieczoru w „stolicznej” hali Dynamo wychowanek i zarazem stały sparingpartner legendarnego Fedora, pochodzący ze Starego Oskołu Kirill Sidelnikov (MMA 10-4) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Dagestańczykiem Magomedbagiem Agaevem (MMA 28-18).

Obu zawodników doskonale będą pamiętać szczególnie najstarsi użytkownicy portalu. Przypomnę, jako „stare smaczki”, że popularny „Baga” w 2009 roku wraz z Alexey’em Oleinikiem byli zdecydowanymi faworytami ośmioosobowego turnieju o Puchar Mera Nowosybirska, w którym ogromną niespodzianką okazał się rewelacyjny występ naszego czołowego ciężkiego Michała Kity. „Masakra” w pierwszej walce uderzeniami rozbił właśnie Agaeva, by potem w finale w analogiczny sposób zdeklasować Oleinika. Tym samym szybką pracą (wszystkie walki kończyły się w pierwszej rundzie) Polak zgarnął główną nagrodę 20 tys. dolarów. To nie był jedyny raz kiedy Magomedbag Agaev rywalizował z Polakami. W przeszłości notował porażki po ciosach Martina Zawady i Michała Andryszaka. Ale na koncie Rosjanina są również głośne wygrane nad takimi nazwiskami, jak Randleman, Barroso, Carmont, Gluhov, Malikov czy Minonzio. W ostatniej walce podczas kwietniowej gali Fight Nights przegrał na punkty z niepokonanym Sergey’em Pavlovichem, „nową nadzieją” rosyjskiej wagi ciężkiej.

Kiril Sidelnikov to typowy „wyrobnik” ze starooskolskiej stajni Fedora Emelianenko. Choć ma o wiele mniejsze doświadczenie w MMA niż przeciwnik, należy pamiętać, że to wieloletni sparingpartner „Ostatniego Cara”. Podopieczny mistrzowskiego duetu trenerskiego Michkov – Voronov to także czynny zawodnik sambo bojowego, multimedalista Mistrzostw Rosji, Europy i Świata. Sidelnikov jest aktualnie na fali czterech zwycięstw z rzędu. W tym roku zdążył dopisać już do rekordu dwie ciężko wypracowane wygrane po bliskich decyzjach z Amerykaninem Chrisem Barnettem na japońskim Rizin FF oraz Niemcem Rubenem Wolfem w klatce Fight Nights. Mimo że Sidelnikov ma naprawdę ciężkie ręce, to nie może zlekceważyć bardziej doświadczonego rodaka. A Dagestańczyk przeważnie dąży do parteru i kontroli lub poddania rywala w tej płaszczyźnie niż otwartej konfrontacji w stójce.

Zapowiada się interesujący pojedynek i pewnie warto znaleźć chwilę w piątkowe popołudnie chociażby dla tej jednej walki wydarzenia Fight Nights Global 57. Pełna karta walk:

Walka wieczoru:

Open: Magomedbag Agaev (28-18) vs. Kirill Sidelnikov (10-4)

Karta główna:

Pojedynek o tytuł mistrzowski Fight Nights w wadze półśredniej
77 kg: Georgiy Kichigin (11-5) vs. Magomed Nurov (4-1)

73 kg: Akhmed Aliev (14-4) vs. Peter Queally (9-3)
77 kg: Nikolay Aleksakhin (17-4) vs. Saigid Izagakhmaev (7-0)
88 kg: Abdulsupyan Alikhanov (6-2) vs. Rustam Abdurapov (5-4)
77 kg: Alexey Ivanov (8-2) vs. Gennadiy Kovalev (15-5)
93 kg: Abdul-Khamid Davlyatov (1-1) vs. Denis Semenov (0-1)
70 kg: Kuat Khamitov (19-4-1) vs. Gadzhi Rabadanov (6-2)
93 kg: Dmitriy Minakov (1-0) vs. Miktybek Mamasaliev (5-1)
61 kg: Zhuman Zhumabekov (2-0) vs. Nikita Chistyakov (5-3-1)
61 kg: Omar Nurmagomedov (0-0) vs. Rishat Kharisov (0-2)
77 kg: Maxim Butorin (10-1) vs. Anvar Chergesov (5-3)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze jak patrze na sylwetke Sidelnikova zastanawiam sie dlaczego z takimi warunkami i waga nie woli zbijac do nizszych kategorii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.