Battle.19.Poster

Poniżej krótka zapowiedź i rozpiska czwartkowej gali Fight Nights: Battle 19 na moskiewskich Łużnikach. Na karcie głównej imprezy polski piórkowy Sebastian Romanowski (10-4-1, 8. w Rankingu PL) zmierzy się z niepokonanym Rasulem Mirzaevem (MMA 10-0). Mocno trzymamy kciuki i kibicujemy!

W walce wieczoru dziewiętnastej „moskiewskiej bitwy” utytułowany rosyjski kickbokser Vladimir Mineev (MMA 4-0) zmierzy się z doświadczonym w formule MMA Xavierem Foupą-Pokamem (MMA 31-20, UFC 0-2). Mineev zadebiutował w mieszanych sztukach walki w ubiegłym roku, ale zdążył już zgromadzić cztery zwycięstwa, wszystkie po ciosach w pierwszej rundzie. Jak dotąd przeciwnicy Rosjanina pozostawiali wiele do życzenia, teraz rosyjskiego mistrza K-1 czeka poważny sprawdzian. Doskonale znany kibicom francuski obieżyświat ma za sobą ogromny bagaż doświadczeń i jest na fali trzech wygranych z rzędu. Na poprzedniej gali Fight Nights „Professor X” rozprawił się brutalnie z utalentowanym Magomedem Magomedovem (MMA 5-2). Obaj zawodnicy wywodzą się z formuł uderzanych, więc możemy spodziewać się dynamicznego pojedynku w stójce.

W starciu kogucich weteran singapurskiego One FC i japońskiego Dream, Dagestańczyk Yusup Saadulaev (MMA 12-4-1) spotka się z solidnym Brazylijczykiem Isaacem Pimentelem (MMA 14-4).

W kategorii piórkowej Polak Sebastian Romanowski (MMA 10-4-1, 8. w Rankingu PL) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Dagestańczykiem Rasulem Mirzaevem (MMA 10-0). Reprezentant stargardzkiej filii Berserkers Team kolejny raz postawił sobie wysoko poprzeczkę. Po ciężkim ubiegłym roku i trudnych pojedynkach z Brazylijczykiem Leite, Czechem Marsalkiem, łodzianinem Januszem Staszewskim i Estończykiem Hiiemae, bieżący sezon popularny „Szczena” otworzył sensacyjną wygraną nad weteranem Maciejem Górskim (MMA 10-7). W czwartkowy wieczór przed Romanowskim wymagające zadanie. Dagestańczyk Rasul Mirzaev niegdyś uważany był za czołowego europejskiego piórkowego i miał przygotowaną ofertę Bellatora. Jednak karierę „Czarnego Tygrysa” pokrzyżował nieszczęśliwy wypadek. Zawodnik został pozbawiony tytułów Mistrza Świata w Sambo i spędził prawie 1,5 roku w areszcie. Z końcem 2012 roku Mirzaev opuścił więzienne mury i powrócił do treningów. Od tamtej pory wygrał pięć pojedynków z rzędu. Walka stargardzkiego berserkera z tej klasy rywalem z pewnością otworzy przed Polakiem nowe, ciekawe perspektywy. Poniżej rozpiska wydarzenia:

Walka wieczoru:

93 kg: Vladimir Mineev (4-0) vs. Xavier Foupa-Pokam (31-20)

Karta główna:

61 kg: Yusup Saadulaev (12-4-1) vs. Isaak Pimentel (14-4)
66 kg: Rasul Mirzaev (10-0) vs. Sebastian Romanowski (10-4-1)
61 kg: Bair Shtepin (1-0) vs. Bulat Kiyalov (1-0)

Karta wstępna:

93 kg: Magomed Ankalaev (4-0) vs. Kurban Omarov (3-0)
84 kg: Khalid Murtazaliev (3-0) vs. Abusupyan Alikhanov (1-2)
77 kg: Magomedrasul Gasanov (4-1) vs. Saygid Izagakhmaev (4-0)
70 kg: Dinislam Kamavov (3-0) vs. Sultan Abdurazakov (0-0)
66 kg: Magomed Yunusilau (2-0) vs. Bakhachali Bakhachaliev (3-0)

https://www.youtube.com/watch?v=5HwUhHlssNw

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.