Po trzech tygodniach wakacyjnej posuchy wraca cykl zapowiedzi tego co najciekawsze na europejskim rynku mieszanych sztuk walki. Mimo, że to „sezon ogórkowy” to w ten weekend czekają nas trzy bardzo ciekawe wydarzenia. W piątek w Rosji dwie solidnie obsadzone gale, o których parę dni temu wspominaliśmy na łamach naszego portalu, czyli ProFC 30 w Rostowie z udziałem polskiego fightera Łukasza Bugary, oraz Liga S-70 w Soczi z bardzo interesującą drużynową konfrontacją Rosjan z Brazylijczykami. Trzecią imprezą będzie sobotnia gala Ultimate Challenge MMA 22 w Londynie, na której wystąpi m.in. dwójka Polaków.

W nietypowej jak na standardy brytyjskiej federacji, główną walką wieczoru UCMMA 22: Warrior Creed będzie walka na zasadach K-1 pomiędzy dwójką weteranów Cage Rage Alexem Reidem i Jasonem Barrettem. Poza walką wieczoru w londyńskiej klatce zobaczymy jeszcze dwóch znanych z MMA fighterów walczących według reguł K-1, uczestnika TUF 9 i KSW 12 Deana Amasingera, oraz czołowego średniego na Wyspach Valentina Petrescu.

Jednak to co nas najbardziej interesuje to MMA i tutaj też pewnie nie zabraknie emocji, które postarają się zapewnić dwaj Polacy, nasz czołowy półciężki Przemysław Mysiala (MMA 14-6) i olbrzymi Tomasz Czerwiński (MMA 2-2). Naprzeciw fighterów rodem znad Wisły staną odpowiednio Chris Harman (MMA 2-3) i Darren Towler (MMA 4-6). Harman do tej pory nie może pochwalić się jakimiś wielkimi osiagnięciami tocząc cztery ze swoich pięciu walk pod banderą Ultimate Challenge. Do tego niedawno miał dwuletnią przerwę w startach, wracając w marcu tego roku uległ debiutantowi Ianowi Martellowi. Jego rywal, Mysiala też miał długa przerwę spowodowaną kontuzjami, do tego gala na której miał niedawno walczyć z byłym fighterem UFC Jamesem McSweeneyem niefortunnie  została w ostatniej chwili odwołana Teraz miejmy nadzieję, że limit pecha po stronie „Miśka” został wyczerpany i w końcu po prawie piętnastu miesiącach udanie powróci do ringu/klatki.

Towler natomiast to zawodnik walczący głównie dla brytyjskiego Strike and Submit, do tego zaliczył już jednowalkowy epizod w organizacji będącej kontynuacją Cage Rage. Podobnie jak rywal Przemka Mysiala, także oponent Tomka Czerwińskiego nie może pochwalic się jakimiś spektakularnymi osiągnięciami. Ciekawostką jest to, że Anglik już dwa razy mierzył się z polskimi fighterami, z obu konfrontacji wychodząc zwycięsko. Ostatnio nie ma jednak dobrej passy, gdyż dwie ostatnie walki przegrał, w przeciwieństwie do Czerwińskiego, który po dwóch początkowych porażkach teraz odbudowuje swój bilans, a także prestiż.

Poza starciami Polaków warto zwrócić uwagę na walkę pomiędzy solidnym średnim w Wielkiej Brytanii Jackem Masonem (MMA 16-8) i Miguelem Bernardem (MMA 0-1).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.