Dzisiejsza M-1 Challenge 25, oraz sobotnie Superior Challenge 7 i SHC 4 to trzy duże gale najbliższych dni. Poniżej zaś krótki rajd z zapowiedziami dotyczącymi tego co wydarzy się na mniejszych europejskich galach w ten weekend.

Zanim oczy fanów zwróca się ku Szwecji, to w piątek u sąsiadów zza miedzy Finów po raz pierwszy w tym roku zagości gala Cage. Event oznaczony numerem 15 zaserwuje nam dwa pojedynki mistrzowskie, oraz występ turniejowego mistrza wagi lekkiej federacji KSW. Niko Puhakka (MMA 22-11) w swojej pierwszej walce po zdobyciu tego prestiżowego trofeum skrzyżuje rękawice z Hiszpanem Manuelem Garcią (MMA 20-11). Występem w turnieju federacji duetu Kawulski-Lewandowski Fin potwierdził swój status czołowego europejskiego lekkiego, rozprawiając się kolejno z Borysem Mańkowskim i Dannym van Bergenem na KSW 14, oraz w finale z Maćkiem Górskim na KSW 15. W międzyczasie kontrowersyjny fan ideologii nazistowskiej stoczył dwa pojedynki na galach Fight Festival w rodzimej Finlandii, gdzie najpierw uległ byłemu zawodnikowi Pride Luizowi Azeredo, a następnie szybko poddał przeciętnego Ivicę Truscka. Rywal Fina jest również doświadczonym fighterem, który jednak najważniejsze do tej pory pojedynki przegrywał. Abstrahując już od osiągnięć obu zawodników inny wynik niż wygrana Puhakki będzie mimo wszystko sporą niepsodzianką.

W dwóch mistrzowskich pojedynkach zobaczymy naprzeciw siebie, w wadze lekkiej Ivana Buchingera (MMA 16-2) ze Słowacji i reprezentanta gospodarzy Antona Kuivanena (MMA 14-4). Natomiast w wadze półśredniej oko w oko stana ze sobą dwaj Finowie Ville Rasanen (MMA 9-3) i Olli Jaakko Uitto (MMA 7-0-1).

Na gali w pojedynku z niepokonanym Estończykiem Jorgenem Matsim (MMA 5-0) zobaczymy również czołowego fińskiego piórkowego Joniego Salovaarę (MMA 7-4).

Z Finlandii przenosimy się do Wielkiej Brytanii. Tam w sobotę dwa ciekawe wydarzenia. W Belfaście na gali Cage Contender 9 sprawca dużej niespodzianki na niedawnej gali Cage Warriors Artem Lobov (MMA 1-1) będzie starał się podtrzymać status czołowego piórkowego w walce z Milanem Kovacem (MMA 0-1).

W sobotę zawalczą również Polacy. I tak na wspomnianej Cage Contender 9 wystąpi były olimpijczyk Jan Pinczura (MMA 0-0), a jego rywalem będzie Karl Moore (MMA 0-0) Natomiast w angielskim Northampton na gali Shoot n Sprawl 3 po prawie rocznej przerwie spowodowanej kontuzjami powróci Przemysław Mysiala (MMA 14-6, 5. w Rankingu PL), a jego rywalem będzie Bośniak Elija Tucak (MMA 2-0).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.