Fight.Nights.Dagestan.Poster

Reprezentantów stargardzkiej filii Berserkers Team czeka wyprawa na Kaukaz, we wrześniu zawalczą w dalekiej Machaczkale! Jak poinformowali moskiewscy promotorzy z organizacji Fight Nights, piórkowy Sebastian Romanowski (MMA 10-5-1, 8. w Rankingu PL) oraz jego brat, półśredni Tomasz Romanowski (MMA 5-5) zostali zakontraktowani na kartę walk najbliższego wydarzenia – Fight Nights Dagestan, które odbędzie się 18 września w stolicy dagestańskiej republiki.

Dla Sebastiana Romanowskiego będzie to drugi występ w organizacji Kamila Gadzhieva. W ostatniej swoim pojedynku, który miał miejsce w czerwcu, właśnie w klatce Fight Nights, „Szczena” przegrał w trzeciej rundzie z bardzo mocnym Dagestańczykiem Rasulem Mirzaevem. Tym razem Sebastian wystąpi na karcie wstępnej, a jego przeciwnikiem będzie miejscowy sambista, utalentowany dwudziestolatek Bachachali Bakhachaliev (MMA 3-1). Natomiast półśredni Tomasz Romanowski walką z 23-letnim Dagestańczykiem Gadzhimuradem Khiramagomedovem (MMA 1-1) otworzy główną część spektaklu w machaczkalskim kompleksie sportowym im. Ali Alieva. Rywal Tomasza mimo skromnego profesjonalnego rekordu ma na koncie liczne sukcesy na amatorskiej scenie MMA oraz w zapasach stylu klasycznego. Dla stargardzianina będzie to okazja do powrotu na zwycięskie tory, po dwóch porażkach na punkty z czołowymi polskimi półśrednimi, Salimem Touharim (MMA 8-1, 13. w Rankingu PL) oraz Kamilem Szymuszowskim (MMA 13-4, 6. w Rankingu PL).

UPDATE: Podczas gali Fight Nights Dagestan wystąpi jedynie Tomasz Romanowski. Sebastian Romanowski poleci do Dagestanu, ale nie będzie walczył. „Szczena” doznał niestety kontuzji podczas przygotowań do walki.

W walce wieczoru wystąpi jeden z najlepszych rosyjskich piórkowych, niepokonany Dagestańczyk Rasul Mirzaev (MMA 12-0), jednak na tę chwilę nie znamy jeszcze jego przeciwnika. Z kolei w co-main evencie zobaczymy pogromcę Karola Celińskiego i Adama Maciejewskiego, mistrza Bellatora w wadze ciężkiej, rewelacyjnego Rosjanina Vitaliya Minakova (MMA 15-0). Uważany za następcę legendarnego Fedora, dominator z Briańska spotka się z weteranem brazylijskich klatek, mocno bijącym Geronimo dos Santosem (MMA 36-15). Organizatorzy zapowiadają również huczny powrót na profesjonalny ring, doświadczonego lekkiego Venera Galieva (MMA 25-8). 40-letni „Baszkir” po prawie rocznej przerwie skrzyżuje rękawice z  perspektywicznym rodakiem Akhmetem Alievem (MMA 10-3). Poniżej aktualna karta walk:

Walka wieczoru:

66 kg: Rasul Mirzaev (12-0) vs. TBA

Karta główna:

Open: Vitaliy Minakov (15-0) vs. Geronimo dos Santos (36-15) ^
84 kg: Ayub Gimbatov (4-0) vs. Pavel Katrunov (9-3)
70 kg: Vener Galiev (25-8) vs. Akhmet Aliev (10-3)
66 kg: Movlid Khaibulaev (5-0) vs. Vladimir Egoyan (15-5)
Open: Siergiej Pavlovich (4-0) vs. Sultan Murtazaliev (4-1)
77 kg: Tomasz Romanowski (5-5) vs. Gadzhimurad Khiramagomedov (1-1)

Karta wstępna:

Open: Magomed Abdurahimov (2-0) vs. Vadim Kozhiev (0-0)
84 kg: Abdulsupyan Alikhanov (2-2) vs. Tomas Kuzela (24-19)
84 kg: Ikram Aliskerov (1-0) vs. Jaroslav Chartkov (1-0)
66 kg: Sebastian Romanowski (10-5-1) vs. Bachachali Bakhachaliev (3-1)
70 kg: Sultan Abdurazakov (0-1-1) vs. Timur Bodriev (0-0)
77 kg: Zalimkhan Yusupov (3-1) vs. Andrey Vlasov (2-2)
52 kg: Sureen Ossilov (0-0) vs. TBA

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.