(Foto MMAJunkie.com)

Zakontraktowany prawie rok temu do UFC perspektywiczny rosyjski koguci – Azamat Gashimov (MMA 7-1) wreszcie zadebiutuje w klatce lidera rynku mieszanych sztuk walki, pierwsza walka sambisty pochodzącego z Machaczkały odbędzie się na undercardzie gali UFC 154 w kanadyjskim Montrealu. Rywalem Gashimova będzie doświadczony Salwadorczyk – Ivan Menjivar (MMA 24-9, UFC 3-2, #24 w Rankingu MMARocks).

22-letni podopieczny Murata Keshtova i sparingpartner niepokonanego Khabiba Nurmagomedova (MMA 18-0, UFC 2-0, #17 w Rankingu MMARocks)  po raz pierwszy miał wystąpić w oktagonie na majowym evencie UFC on Fuel TV 3. Wówczas zakontraktowany był jego pojedynek z Meksykaninem – Alexem Soto (MMA 6-2-1, UFC 0-2). Jednakże rosyjskiego zawodnika wyeliminowała z rozpiski poważna kontuzja kolana, a w walce z Soto zastąpił go Francisco Rivera (MMA 9-2, UFC 2-1). Młody Dagestańczyk przeszedł operację stawu kolanowego i dopiero teraz wraca do gry.

Z kolei trenujący wspólnie z Georgem St. Pierre’em Salwadorczyk miał ostatnio znakomitą passę zwycięstw nad Valencią, Pace’em i Albertem, którą w lipcu przerwał dobrze zapowiadający się Amerykanin – Mike Easton (MMA 13-1, UFC 3-0, #17 w Rankingu MMARocks), nieznacznie wypunktowując po wyrównanym pojedynku dumę Salwadoru.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.