Longer.ACB

(Fot. Absolute Championship Berkut) Czeczeńscy promotorzy z Absolute Championship Berkut potwierdzili dokładny termin i lokalizację wydarzenia ACB 22, podczas którego na głównej karcie zobaczymy finalistę Grand Prix ACB w kategorii ciężkiej – Michała Andryszaka (MMA 14-5, 8. w Rankingu PL) oraz czołowego polskiego półśredniego, niepokonanego Emila Różewskiego (MMA 6-0, 12. w Rankingu PL).

Pierwotnie organizatorzy zapowiadali walki dwóch Polaków, ale w odrębnych terminach i wówczas nie znaliśmy jeszcze umiejscowienia eventu. Koniec końców właściciele czołowej rosyjskiej organizacji zarezerwowali na dzień 12 września znaną z wielu przedsięwzięć MMA – Halę Lodową, co oznacza, że polskich zawodników czeka wyjazd nad Newę. Gala ACB 22 odbędzie się w Sankt Petersburgu! Istotną informacją jest też zmiana przeciwnika u „Róży”.

Organizatorzy zapowiadają do Petersburga dwanaście świetnych pojedynków. Jedną z najważniejszych walk będzie starcie czeczeńskiego grapplera, kojarzonego chociażby z płockiej gali ACB – Alberta Duraeva (MMA 7-3). Popularny „Maczeta” skrzyżuje rękawice z Ustarmagomedem Gadzhidaudovem (MMA 7-1), a stawką boju będzie pas mistrzowski ACB w kategorii półśredniej. Kolejne tytularne rozstrzygnięcie będzie mieć miejsce w wadze muszej, gdzie doświadczony Ukrainiec Ruslan Abiltarov (MMA 18-5-1) zmierzy się z zawodnikiem klubu Berkut Velimuradem Alkhasovem (MMA 3-0). Podczas gali odbędzie się również finał turnieju w limicie lekkim. Notujący znakomitą serię jedenastu zwycięstw z rzędu, przekrojowy Rosjanin Eduard Vartanyan (MMA 11-1) sprawdzi się z pogromcą naszego Jakuba Kowalewicza, mocnym Kabardyjczykiem Olegiem Bagovem (MMA 19-8).

Kibiców nad Wisłą jednak najbardziej interesują występy z udziałem Polaków. Nasz czołowy ciężki Michał Andryszak (MMA 14-5) w finale Grand Prix ACB spotka się z wymagającym Dagestańczykiem Salimgireyem Rasulovem (MMA 13-6). Na drodze do finału turnieju „Longer” w świetnym stylu błyskawicznie zastopował Amerykanina Lew Polleya (MMA 12-6) i Czeczena Zaurbeka Bashaeva (MMA 1-1). Przy czym zawodnik Ankos Zapasy Poznań pracował dla czeczeńskiej organizacji łącznie nieco poniżej czterech minut! Drugi z Polaków, niepokonany Emil Różewski (MMA 6-0) w swoim debiucie w klatce spod znaku kaukaskiego orła stanie naprzeciw perspektywicznego Czeczena, 26-letniego Imrama Abaeva (MMA 2-1). Początkowo groźnieńscy promotorzy zestawiali „Różę” z doświadczonym Amerykaninem Samuelem Quito (MMA 12-4). Poniżej znajdziecie wstępną rozpiskę petersburskiej gali Absolute Championship Berkut 22. Kolejne zestawienia mamy poznać na dniach:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w wadze półśredniej
77 kg: Ustarmagomed Gadzhidaudov (7-1) vs. Albert Duraev (7-3)

Karta główna:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w wadze muszej
57 kg: Ruslan Abiltarov (18-5) vs. Velimurad Alkhasov (3-0)

70 kg: Eduard  Vartanyan (11-1) vs. Ali Bagov (19-8)
70 kg: Jesse Ronson (15-5) vs. Magomedrasul Khasbulaev (21-5)
Open: Michal Andryszak (14-5) vs. Salimgirey Rasulov (13-6)
77 kg: Emil Różewski (6-0) vs. Imran Abaev (2-1)
57 kg: Kirill Medvedovski (4-0) vs. Askar Askarov (2-0)

10 KOMENTARZE

 1. Stawiam na 0-2. Polacy w berkucie jak i we wszystkich rosyjskich organizacjach służą do budowania rekordu lokalnych gwiazd. Tym bardziej wielki szacunek zawodnikom którzy decydują się walczyc w tych organizacjach. zazyczaj dostają zawodnikow którzy sa dla nich trudni stylistycznie

 2. Z ACB robi się dla nas bardzo ciekawa organizacja, walki na dobrym poziomie, walczą rodacy i są legalne transmisje …

 3. Stawiam na 0-2. Polacy w berkucie jak i we wszystkich rosyjskich organizacjach służą do budowania rekordu lokalnych gwiazd. Tym bardziej wielki szacunek zawodnikom którzy decydują się walczyc w tych organizacjach. zazyczaj dostają zawodnikow którzy sa dla nich trudni stylistycznie

  Przejechałem gale ACB w tył do stycznia, jest 9-6 dla  nas, więc nie wiem czy tacy "Polacy do bicia"

 4. Przejechałem gale ACB w tył do stycznia, jest 9-6 dla  nas, więc nie wiem czy tacy "Polacy do bicia"

  To sory, wycofuje swoje słowa jeśli chodzi o berkut;) Nie zmieniam zdania co do pozostałych rosyjskich organizacji;)

 5. To sory, wycofuje swoje słowa jeśli chodzi o berkut;) Nie zmieniam zdania co do pozostałych rosyjskich organizacji;)

  No i tu się zgadzam, nie "pyka" nam na wschodzie..

 6. To nie to, że nam akurat nie pyka, po prostu poza Berkutem Ruscy tylko takie zestawienia robią – np. rzucają takiego Maję Minakowowi albo Borowskiego temu wielkiemu kolesiowi z M-1, zapomniałem jak się nazywa, ale zamiótł nim w chyba 2 minuty. W ogóle ta ostatnia gala Fight Nights to wyglądała tak, że kumpel to krótko określił "powinno się nazywać 'Najlepsi z Rosji przeciwko Międzynarodowym Ogórom'".

 7. Każdy wie że naszym ciężko tam się walczy, ale trzeba mieć nadzieje że ta gala okaże się dla nas szczęśliwa.

  War Polacy!

 8. Trzymam oczywiscie kciuki za obu Polakow, ale nawet jedno zwyciestwo bedzie dobrym rezultatem. Rasulov potrafi "przypieprzyc", wiec obawy o odpornosc szczeki Longera sa w pelni uzasadnione a Emilowi wygrac walke w preferowanym przez niego stylu, czyli przez decyzje, bedzie na wyjezdzie trudniej niz na krajowym podworku.

 9. Andryszaka czeka ciężkie zadanie, ale jak mu się uda będzie pewnie mógł wybierać między ACB a KSW. Chociaż pamiętam, że w jakimś wywiadzie w okolicach półfinału grand prix mówił, że chce wrócić do KSW z serią zwycięstw, więc pewnie wybierze polską federację.

  Dla Różewskiego będzie to prawdziwy test, mimo że rywal nie ma imponującego rekordu, to rodzima organizacja Czeczena, a dla Różewskiego będzie to pierwsza walka za granicą, więc wiele okoliczności jest na minus dla Polaka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.