Dzisiaj napłynęła świetna informacja dla polskich fanów prosto z prężnej rosyjskiej organizacji Absolute Championship Berkut. Promotorzy oficjalnie potwierdzili to, o czym mówiło się w kuluarach już od kilku miesięcy. 6 lutego 2016 roku wydarzenie ACB po raz drugi w swojej historii zawita do Polski. Tym razem duża gala ACB 29 odbędzie się na warszawskim Torwarze! Informację prasową o wydarzeniu znajdziecie tutaj, z kolei na serwisie TicketPro.pl można już kupować bilety.

Z tego co udało nam się dowiedzieć, karta walk ACB 29 jest już praktycznie zamknięta, a organizatorzy będę z biegiem czasu ogłaszać kolejne pojedynki. Polscy kibice z pewnością będą mogli cieszyć się, ponieważ z zamieszczonych informacji wynika, że praktycznie w każdej kategorii wagowej zobaczymy Polaków!

Odpowiedzialny za rozwój organizacji ACB w Europie Środkowej i Zachodniej Baysangur Edelbiev krótko skomentował plany organizacji wobec polskiego rynku:

ACB jest już znaną i cenioną marką w Europie i na świecie. W ciągu roku zorganizowaliśmy szesnaście gal na bardzo wysokim poziomie sportowym. Od jakiegoś czasu pracujemy nad kolejnym wydarzeniem w Polsce. Ze względu na mocną kartę walk, liczymy, iż gala na warszawskim Torwarze spotka się z bardzo dobrym odbiorem ze strony publiczności. Docelowo planujemy organizować w Polsce 3-4 imprezy rocznie.

– Czy mógłbyś  powiedzieć nam kilka słów na temat angażu Pawła Pawlaka?

– Wykorzystaliśmy fakt, że Paweł Pawlak jest na tę chwilę wolnym zawodnikiem. To mocne polskie nazwisko. Pawlak na razie podpisał kontrakt tylko na jedną walkę. Prawdopodobnie będzie mieć przeciwnika z Polski.

Podczas warszawskiej gali oprócz mocnej reprezentacji polskich zawodników długofalowo związanych z groźnieńską organizacją, pojawi się kilka nowych nazwisk z naszego kraju. Na rozpisce znajdą się m.in. czołowy polski ciężki Michał Andryszak (MMA 14-6, 8. w Rankingu PL), półciężcy: Tomasz Janiszewski (MMA 5-5, 15. w Rankingu PL) oraz powracający do klatki Wojciech Orłowski (MMA 3-7), utalentowany średni Adam Zając (MMA 8-2-1, 9. w Rankingu PL), zawodnicy kategorii półśredniej: były zawodnik UFC Paweł Pawlak (MMA 11-2, 6. w Rankingu PL) oraz perspektywiczny Emil Różewski (MMA 6-1), lekki Adrian Zieliński (MMA 14-4, 6. w Rankingu PL), piórkowy Ormianin związany z WCA Fight Team, Armen Stepanyan (MMA 1-1), numer jeden wagi koguciej nad Wisłą Damian Szmigielski (MMA 6-1, 1. w Rankingu PL) oraz najlepszy polski muszy Marcin Lasota (MMA 9-2).

30 KOMENTARZE

 1. Czyli Pawlak vs Różewski bardzo prawdopodobny. Jeśli dojdzie do współpracy z Polsatem, to ACB może być jedynym realnym zagrożeniem dla KSW. Patrzeć jak wchodzą na ERGO w Gdańsku i zlatują się Rosjanie z Kaliningradu.

 2. Czyli Pawlak vs Różewski bardzo prawdopodobny. Jeśli dojdzie do współpracy z Polsatem, to ACB może być jedynym realnym zagrożeniem dla KSW. Patrzeć jak wchodzą na ERGO w Gdańsku i zlatują się Rosjanie z Kaliningradu.

  Ja obstawiam Pawlak vs Isaev.

 3. Pierwsza gala ACB w badajże Płocku to był niewypał pod względem frekwencji…bez dobrej promocji w mediach szeroko oglądanych przez Jana Kowalskiego nie poprawi sie to…

 4. Pierwsza gala ACB w badajże Płocku to bym niewypał pod względem frekwencji…bez dobrej promocji w mediach szeroko oglądanych przez Jana Kowalskiego nie poprawi sie to…

  ACB nie musi na tym zarabiac, teraz powinno byc o wiele lepiej, ale zobaczymy

 5. Ktoś wie skąd mają hajs? Czym się para wlasciciel acb?

  Taki Kaukaski standardzik: terroryzm, wymuszenia, porywanie i sprzedawanie kobiet na niemieckie burdele, wkurwianie Putina, praca nad bombą atomową, zanieczyszczanie środowiska, greenpeace, dystrybucja narkotyków, masturbacja w niedzielę i przejmowanie kontroli nad światem. Nic co by było warte uwagi.

 6. masturbacja w niedzielę

  W niedzielę każdy szanujący się burdel jest przecież zamknięty… Nie to, co w jebanych hipermarketach.

 7. Jesli dogadaja sie z Polsatem (a skoro chca zorganizowac 3-4 gale w roku to pewnie tak bedzie) beda mocnym graczem na Polskiej scenie i poki co na Poskm rynku KSW bedzie ciezko zagrozic to rywalizacja z FEN o 2 sile w PL zapewne bedzie miala miejsce. Uwazam ze rosyjski rynek jesli chodzi o zawodnikow jest niezwykle ocny i atrakcyjny i bylbym zwolennikoem kontraktowania rosujskich zawodnikow przez nasze organizacje ale nie sadzilem ze rosyjska organizacja tak mocno rzuci sie na nasz rynek

 8. Wojciech Orłowski akurat nie powraca do klatki. Powrócił po przerwie jakiś miesiąc, może dwa miesiące  temu. Na małej gali w Hiszpanii został brutalnie rozbity ciosami(wynosili go z klatki na noszach).

 9. Wojciech Orłowski akurat nie powraca do klatki. Powrócił po przerwie jakiś miesiąc, może dwa miesiące  temu. Na małej gali w Hiszpanii został brutalnie rozbity ciosami(wynosili go z klatki na noszach).

  podobno wygrywal i walka NC

 10. Taki Kaukaski standardzik: terroryzm, wymuszenia, porywanie i sprzedawanie kobiet na niemieckie burdele, wkurwianie Putina, praca nad bombą atomową, zanieczyszczanie środowiska, greenpeace, dystrybucja narkotyków, masturbacja w niedzielę i przejmowanie kontroli nad światem. Nic co by było warte uwagi.

  Przedadzasz, ale glownie z tym wkurwianiem Putina, skoro pilnuja mu "porzadku" na Kaukazie. Przepraszam, bo to chyba nie ten temat.

 11. Taki Kaukaski standardzik: terroryzm, wymuszenia, porywanie i sprzedawanie kobiet na niemieckie burdele, wkurwianie Putina, praca nad bombą atomową, zanieczyszczanie środowiska, greenpeace, dystrybucja narkotyków, masturbacja w niedzielę i przejmowanie kontroli nad światem. Nic co by było warte uwagi.

  Nigdy nie słyszałem żeby te nacje się tym parały,a pewnie żeby wygryzc z rynku Albańców i Ukraińców też trzeba by się było srogo napocić.

 12.   To jest właściciel ACB. Nie wyglada na terrorystę, raczej widać ze sie jara walkami. To zdjęcie zrobione na jakieś ich gali. Skąd ma pieniądze? Skąd KSW i Fen maja ? Trochę luźniej do tego trzeba podchodzić.

 13. Bo Martin i Maciej sprzedają kurwy tyle że do hawajskich burdeli tak jak ten rusek, i stąd mają hajs, proste jak drut co niektórych w …. gniótł 😉 a Paweł Jóźwiak handluje koksem na skalę światową robiąc interesy z Kolumbijczykami  i z tego ma hajs na Fen, przecież widać :facepalm: :fly:

 14. Jesli wszytsko sie potwierdzi nakbardziej skorzystaja na tym zawodnicy bo beda miec miejsca pracy gdzie bedzie coraz ciasniej na rynku i kibice bo naprawde bedzie co ogladac

 15. Panowie, no załamaliście mnie. Sądziłem, że tekst o "masturbacji w niedzielę" naprowadzi was na humorystyczny charakter mojej wypowiedzi bez psucia jej emitikonką.

  Pozdro

 16.   To jest właściciel ACB. Nie wyglada na terrorystę, raczej widać ze sie jara walkami. To zdjęcie zrobione na jakieś ich gali. Skąd ma pieniądze? Skąd KSW i Fen maja ? Trochę luźniej do tego trzeba podchodzić.

  Z tego co słyszałem ACB płaci o wiele lepiej zawodnikom niż Polskie organizacje. W 3 lata zrobili 26 gal, nie wiem jak te ruskie, ale po polskiej miałem wrażenie, że średnio im się to zwraca, a te gale organizują głównie do promocji swoich zawodników, korzystając z nadwyżki brudnych pieniędzy z czeczeńskiej gangsterki…

  Ale z drugiej strony ten szefu jest jednym z czołowych lekarzy w Czeczenii i pasjonatem sztuk walki(sam trenował), więc może rzeczywiście, z lekkim wsparciem kolejnego fascynata mma, Kadyrova ogarnął to bez sięgania po brudny hajs.

 17. Zajebiście że jest tyle gal z takimi rozpiskami, zobaczę wszystkie, a poza tym robi się ciekawie, niedługo niebedzie kogo kontraktować. FEN będzie miał problemy. Ciekawe że  Andryszak dostał pozwolenie od KSW żeby promować ACB w Polsce ? Chyba że KSW ma w tym interes  👿

 18. Wojciech Orłowski akurat nie powraca do klatki. Powrócił po przerwie jakiś miesiąc, może dwa miesiące temu. Na małej gali w Hiszpanii został brutalnie rozbity ciosami(wynosili go z klatki na noszach).

  "Moja walka zakończyła się wynikiem "no contest". Pierwsza runda dla mnie, druga też… Ale pod koniec tej drugiej dostałem trzy soczyste bomby na tył głowy. Sędzia przerwał, lekarz stwierdził niezdolność, mnie odcięło. Walka była w Maladze, przeciwnik miejscowy, stąd wynik taki, a nie inny… PS. Za wygrana był bonus, więc się zlisili :-). Za to miałem wstrząs mógu, ale i tak kocham MMA." – Orłowski o swojej walce, która odbyła się w połowie listopada

 19. Z tego co słyszałem ACB płaci o wiele lepiej zawodnikom niż Polskie organizacje. W 3 lata zrobili 26 gal, nie wiem jak te ruskie, ale po polskiej miałem wrażenie, że średnio im się to zwraca, a te gale organizują głównie do promocji swoich zawodników, korzystając z nadwyżki brudnych pieniędzy z czeczeńskiej gangsterki…

  Ale z drugiej strony ten szefu jest jednym z czołowych lekarzy w Czeczenii i pasjonatem sztuk walki(sam trenował), więc może rzeczywiście, z lekkim wsparciem kolejnego fascynata mma, Kadyrova ogarnął to bez sięgania po brudny hajs.

  Skąd wiesz że to pieniądze  czeczenskiej gangsterki ? Ten typ to lekarz. Piszecie takie gowno tutaj, bo chcecie zeby tak to bylo, zeby to byly czeczenskie brudne pieniadze i ze to mafia, terorysci itp. Czy terorysci beda wydawac hajs, na gale mma, robic gale w Polsce, placic pieniadze polakom?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.