ACB.19.Baltic.Challenge.Poster

Po kliknięciu obszerna zapowiedź i rozpiska wydarzenia Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge, które odbędzie się w najbliższą sobotę w rosyjskim Kaliningradzie.

W najbliższą sobotę, tuż za miedzą, w rosyjskim Kaliningradzie odbędzie się fantastycznie zapowiadające się wydarzenie Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge, w dodatku obsadzone aż sześcioma Polakami na rozpisce. Zawodnicy znad Wisły jeszcze nigdy nie jechali w takiej liczbie bić się do Rosji! A czeczeńscy promotorzy serwują kibicom bardzo mocną, czysto sportową kartę walk z piętnastoma pojedynkami.

W daniu głównym, które jednocześnie będzie półfinałem Grand Prix Berkut w kategorii -84 kg, czołowy polski średni Adam Zając (MMA 8-1-1, 7. w Rankingu PL) zmierzy się z bardzo mocnym zawodnikiem, z górnej półki rosyjskiej dywizji, pochodzącym z syberyjskiego Tobolska Anatoliy’em Tokovem (MMA 19-1). Reprezentant Gracie Barra Łódź zapewnił sobie awans pewną wygraną na punkty w ćwierćfinale nad Rosjaninem Dmitry’em Lazurinem (MMA 3-1). Podopieczny Marcina Rogowskiego całkowicie zdominował rywala i kontrolował walkę w każdej płaszczyźnie. Popularny „Zajcu” ma na koncie trzy zwycięstwa z rzędu, wcześniej wygrywał z Rafałem Lewoniem i Ireneuszem Cholewą, a w sobotę jedzie do Kaliningradu po czwarte i awans do finału turnieju. Tam czeka Polaka bardzo trudne zadanie. Jeszcze w grudniu Rosjanin Anatoliy Tokov (MMA 19-1) zapowiadany był jako pretendent do pasa M-1, który dzierżył wówczas Vyacheslav „Slava” Vasilevsky. Wychowanek trenerów Fedora, legendarnego duetu Voronov – Michkov idzie, jak burza. Na drodze do 1/2 turnieju odklepał Ukraińca Maxima Shvetsa (MMA 9-2). W ubiegłym roku stoczył pięć walk, z których tylko dwie kończyły się decyzjami. Wygrywał m.in. z Hiszpanem Enoc Solves Torresem, znanym z Bellatora Amerykaninem Jordanem Smithem i mocnym czeczeńskim grapplerem Albertem Duraevem.

W drugim półfinale Grand Prix ACB w wadze średniej pogromca Polaków – Kadłubka i Strzelczyka, eksplozywny Czeczen Arbi Agujev (MMA 18-6) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Ukraińcem Vladimirem Katyhinem (MMA 30-5-1). Zawodnik na co dzień trenujący w MMA Vienna dostał półfinał „z ręki” organizatora, zastąpił tutaj kontuzjowanego kolegę Abdurakhmana Dzhanaeva (MMA 2-0). Katyhin awansował po ciężkim boju wygranym na punkty z Islamem Edilgerievem (MMA 6-3).

Na tej samej gali będą mieć miejsce półfinały w kategorii królewskiej, w której również mamy swojego reprezentanta. Polski ciężki Michał Andryszak (MMA 13-5, 10. w Rankingu PL) w lutym zanotował udany wyjazd do Groznego, rozbijając ciosami w stójce Amerykanina Lew Polley’a (MMA 12-6) przerwał serię dwóch porażek i przeszedł dalej w drabince turniejowej. „Longera” podejmie reprezentant Berkutu – Zaurbek Bashaev (MMA 1-0). Rozpoczynający zawodową karierę Czeczen wywodzi się z zapasów klasycznych i ma na koncie Amatorskie Mistrzostwo Rosji w MMA. W drugim pojedynku pogromca Marcina Różalskiego Dagestańczyk Salimgirey Rasulov (MMA 12-6) z pewnością będzie poszukiwał „zapaśniczego rozstrzygnięcia” z anonimowym Muhamadem Vakhaevem (MMA 2-3).

Do półfinału Grand Prix ACB w kategorii lekkiej na niespełna dwa tygodnie przed pojedynkiem został zakontraktowany przez groźnieńskich promotorów czołowy polski lekki, związany z organizacją KSW – Jakub Kowalewicz (MMA 6-1, 10. w Rankingu PL). Polak zastąpił usuniętego z rozpiski Czeczena Shamkhana Danaeva (MMA 2-1). Utalentowanego reprezentanta warszawskiej filii Ankos Zapasy czeka ciężkie starcie z bardzo mocnym Kabardyjczykiem Olegiem Bagovem (MMA 18-8). 25-letni grappler z Nalczyka jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. „Hulk” wszystkie ze swoich osiemnastu wygranych pojedynków kończył przed czasem przez poddania. Jest czterokrotnym Mistrzem Rosji i zwycięzcą Igrzysk Sportów Walki w formule Grappling. Podopieczny Piotra Jeleniewskiego w dotychczasowej karierze przegrywał tylko raz, ustąpił na punkty mocnemu Litwinowi Sergey’owi Grecicho. W lutym podczas gali KSW 30 w Poznaniu Kowalewicz w świetnym stylu rozprawił się z Łukaszem Rajewskim. Dla młodego polskiego zawodnika rywalizacja z silnym Olegiem Bagovem będzie cennym doświadczeniem i przerywnikiem od występów pod skrzydłami KSW.

Oprócz tego poza Grand Prix na karcie walk zobaczymy jeszcze trzech Polaków. W wadze piórkowej wysoko notowany krakowianin Filip Wolański (MMA 7-1, 5. w Rankingu PL) zmierzy się z silnym zapaśnikiem stylu wolnego, „austriackim” Czeczenem Timurem Gagaevem (MMA 7-3). Tym samym 22-letni zawodnik Grapplingu Kraków wypełnił lukę po anulowanej walce w brazylijskim XFC. W wadze półśredniej na profesjonalny ring powróci inny krakowianin – Damian Milewski (MMA 3-2). „Milano” po ponad rocznej przerwie od walk stanie naprzeciw utalentowanego Czeczena z olsztyńskiego Arrachionu Aslambeka Arsamikova (MMA 2-0). Kategorię niżej miejscowy Iliyas Omarov (MMA 2-0-1) ugości zakontraktowanego na zastępstwo za Łukasza Rajewskiego, solidnego Dawida Gabarę (MMA 4-1, 13. w Rankingu PL) z Gracie Barra Łódź. Poniżej pełna karta walk:

Walka wieczoru:

84 kg: Anatoliy Tokov (19-1) vs. Adam Zając (8-1-1)

Pozostałe:

84 kg: Vladimir Katyhin (30-5-1) vs. Arbi Aguev (18-6)
61 kg: Petr Yan (2-0) vs. Kharon Orzumiev (1-0)
Open: Zaurbek Bashaev (1-0) vs. Michał Andryszak (13-5)
70 kg: Ali Bagov (18-8) vs. Jakub Kowalewicz (6-1)
Open: Salimgirey Rasulov (12-6) vs. Muhamad Vakhaev (2-3)
61 kg: Filip Macek (13-7) vs. Murad Kalamov (4-0)
61 kg: Oleg Khromov (7-3) vs. Alexander Pletenko (8-2)
77 kg: Alikhan Ustarkhanov (4-0) vs. Gerardo Nunes (4-1)
66 kg: Timur Gagaev (7-3) vs. Filip Wolański (7-1)
70 kg: Alexander Vertko (2-0) vs. Andrey Mitrofanov (2-3)
77 kg: Aslambek Arsamikov (2-0) vs. Damian Milewski (3-2)
77 kg: Anton Mor (3-0) vs. Anatoliy Safronov (20-23)
70 kg: Iliyas Omarov (2-0-1) vs. Dawid Gabara (4-1)
70 kg: Orkhan Bayramov (0-0) vs. Eugeniy Kuravskoy (2-3)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

14 KOMENTARZE

 1. Liczę na jakąś transmisję, bo z chęcią bym obejrzał.
  Swoją drogą, skoro Wolański nie jest związany z XFC, to z chęcią zobaczyłbym go w KSW. Walka z Azhievem, Bakocevicem albo Henriquesem na początek… 😆

 2. Spike mam tak samo. Albo Wolański albo Klaczek a najlepiej 1 i 2. Przeciwników by mieli niezłych 2 starty zapewnione w roku do tego coś za granicą ogarnąć i można się rozwijać. Tym bardziej że gdyby nie złamany nos Klaczka to już by miał debiut za sobą na KSW. Anzor, Arbi, Kleber, Kornik, Wolański, Klaczek, Vaso, Helson kurna byłaby najmocniejsza dywizja w KSW!

 3. Grubas

  Spike mam tak samo. Albo Wolański albo Klaczek a najlepiej 1 i 2. Przeciwników by mieli niezłych 2 starty zapewnione w roku do tego coś za granicą ogarnąć i można się rozwijać. Tym bardziej że gdyby nie złamany nos Klaczka to już by miał debiut za sobą na KSW. Anzor, Arbi, Kleber, Kornik, Wolański, Klaczek, Vaso, Helson kurna byłaby najmocniejsza dywizja w KSW!

  Gdzie byś upchnął tylu zawodników prz 4- 5 galach rocznie ?

 4. Nie byłem fanem poprzednich edycji ACB ale tym razem zasiądę przed ekranem laptopa aby bacznie śledzić poczynania Polaków za wschodnią granicą.
  Wygląda to na prawdę bardzo ciekawie. Wyzwania postawione przed Biało-czerwonymi wysokich lotów. Lokalni "matadorzy" z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Cięzki orzech do zgryzienia ale dzięki takim walką rodzą się przyszłe gwiazdy. Nie ma presji, nasi mogą lecz nie muszą. Zwycięstwa przyjmiemy z radością i podziwem.

  Powo Panowie!

 5. VoRaNeK a oglądaleś tą galę ACB w Płocku? Jak dla mnie walki mega zajebiste i poziomem zawstydziły 95% gal w Polsce. Od tamtej gali kibicuje im żeby jak najdłużej utrzymali się na rynku. Też mam zamiar spędzić popołudnie na tej gali. W sumie już 3 raz będę ich oglądał i mam nadzieje że nie ostatni.

 6. Grubas

  VoRaNeK a oglądaleś tą galę ACB w Płocku? Jak dla mnie walki mega zajebiste i poziomem zawstydziły 95% gal w Polsce. Od tamtej gali kibicuje im żeby jak najdłużej utrzymali się na rynku. Też mam zamiar spędzić popołudnie na tej gali. W sumie już 3 raz będę ich oglądał i mam nadzieje że nie ostatni.

  Wybrane walki z odtworzenia

 7. Grubas

  VoRaNeK a oglądaleś tą galę ACB w Płocku? Jak dla mnie walki mega zajebiste i poziomem zawstydziły 95% gal w Polsce. Od tamtej gali kibicuje im żeby jak najdłużej utrzymali się na rynku. Też mam zamiar spędzić popołudnie na tej gali. W sumie już 3 raz będę ich oglądał i mam nadzieje że nie ostatni.

  Dla mnie jedynym do czego mozna bylo sie przyczepic w Plocku byla atmosfera hali, mimo wszystko jednak bardzo trudna do ukrycia. Mysle, ze przy takiej popularnosci MMA w Rosjii i przy takiej ilosci starc polsko – rosyjskich, w miescie blisko trzy razy ludniejszym od Warszawy nie powinno byc takiego problemu. Zapowiada sie bardzo atrakcyjne popoludnie i wieczor. @Tidzej sa jakies widoki na polski komentarz ?

 8. VaeVictis

  Zapowiada sie bardzo atrakcyjne popoludnie i wieczor. @Tidzej sa jakies widoki na polski komentarz ?

  Chyba, że jakimś rzutem na taśmę. Póki co nic o tym nie słyszałem.

 9. Transmisja będzie dostępna na Boets.TV i Boitsovskiy Club, napiszę dokładnie przy okazji wpisu z ważeniem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.