ACB.Grand.Prix.Belt

W najbliższą sobotę w Groznym odbędzie się czternasta gala organizacji Absolute Championship Berkut. Będzie to druga tegoroczna impreza organizowana przez promotorów ze stolicy Kraju Wajnachów. Pierwszy, znakomity sportowo event miał miejsce w Polsce, w płockiej Orlen Arenie. Galą w Groznym Czeczeni z Berkutu zainaugurują swoje Grand Prix w ośmiu kategoriach wagowych.

W każdej z kategorii wagowych wystąpi ośmiu zawodników. 28 lutego podczas gali Absolute Championship Berkut 14 w ćwierćfinałach skrzyżują rękawice zawodnicy wagi koguciej, półciężkiej i ciężkiej. W królewskiej kategorii zakontraktowany został czołowy polski ciężki – Michał Andryszak (MMA 12-5, 10. w Rankingu PL). Poniżej krótka zapowiedź i pełna rozpiska.

W walce wieczoru weteran charkowskiej organizacji Oplot Challenge – półciężki Vasiliy Babich (MMA 11-6) zmierzy się z zawodnikiem klubu Berkut, Dagestańczykiem Isą Umarovem (MMA 1-0). Pochodzący z Chasawjurtu Umarov dysponuje świetnym parterem, ale w formule MMA będzie to dopiero jego druga zawodowa walka. 26-letni Babich góruje doświadczeniem, które uzbierał głównie w klatce na galach rozgrywanych w znanej charkowskiej dyskotece Oplot. Zawodnik z Krymu ma za sobą również pojedynki w klatkoringu M-1, w tym przegraną walkę o pas z mocnym Rosjaninem Viktorem Nemkovem (MMA 20-5).

Polski ciężki Michał „Longer” Andryszak (MMA 12-5, 10. w Rankingu PL) na etapie ćwierćfinałów turnieju ACB został zestawiony z Brazylijczykiem Alexem „Corują” Modellim (MMA 8-3). Reprezentant Ankosu Zapasy Poznań wraca po dwóch ciężkich porażkach przez nokaut, kolejno z aktualnym zawodnikiem UFC, eksplozywnym Konstantinem Erokhinem (MMA 9-2, UFC 0-1) oraz niepokonanym Michałem Włodarkiem (MMA 7-0, 6. w Rankingu PL). Przeciwnik „Longera” w ubiegłym roku wychodził do ringu dwukrotnie, notując porażkę po ciosach i wygraną przez poddanie na lokalnych galach w Kraju Kawy.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w kategorii koguciej między doświadczonym Czechem Filipem Mackiem (MMA 12-7-1) i silnym Dagestańczykiem o bazie bojowego sambo i boksu tajskiego, Muradem Zeinulabidovem (MMA 10-1). Perspektywiczny 24-latek z czeskiego Mladá Boleslav zbudował na europejskiej scenie MMA imponujący rekord dwudziestu zawodowych walk i aktualnie jest na fali czterech zwycięstw z rzędu, a wszystkie przed czasem. O rok starszy zawodnik z Chasawjurtu może pochwalić się podobnymi osiągnięciami. Sparingpartner kojarzonego z „kosmicznych” suplesów Rustama Khabilova (MMA 17-3, UFC 3-2) ma na koncie jedenaście pojedynków i tylko jedną porażkę – z doskonale znanym z występów w Polsce, mocnym Litwinem Sergeyem Grecicho (MMA 20-5-1). Karta walk:

Walka wieczoru:

93 kg: Vasiliy Babich (11-6) vs. Isa Umarov (1-0)

Pozostałe:

Open: Alex Modelli (8-3) vs. Michał Andryszak (12-5)
61 kg: Filip Macek (12-7-1) vs. Murad Zeinulabidov (10-1)
93 kg: Husein Kushagov (2-1) vs. Amirdzhon Zaripov (1-1)
61 kg: Murad Kalamov (3-0) vs. Alexey Naumov (10-2)
Open: Mukhomad Vakhaev (1-3) vs. Igor Kostin (6-2)
93 kg: Muslim Makhmudov (4-3) vs. Enver Salakhdinov (1-0)
61 kg: Renato Velame (19-7) vs. Petr Yan (1-0)
93 kg: Giga Kukhalashvili (4-2) vs. Evgeniy Fedotov (3-0-1)
Open: Zaurbek Bashaev (0-0) vs. Zaur Gadzhibabaev (0-0)
61 kg: Kharon Orzumiev (0-0) vs. Ilfat Amirov (5-0)
Open: Vladimir Dayneko (0-1) vs. Adam Usmaev (1-0)

[youtube id=”Ejqr_PoqBZI” width=”620″ height=”360″]

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.