ACB.13.Plakat

W najbliższą sobotę w płockiej Orlen Arenie odbędzie się gala Absolute Championship Berkut 13: Polska vs. Rosja. Świetnie zapowiadające się wydarzenie, którego atutem bez wątpienia jest mocno sportowa i urozmaicona karta walk, tym bardziej powinno cieszyć polskich fanów MMA, ponieważ dla prężnej organizacji Mairbeka i Beckhana Khasievów będzie to pierwsza impreza zorganizowana poza granicami Federacji Rosyjskiej. Promotorzy z Groznego mają za sobą dwanaście profesjonalnych gal MMA, ostatnią zrobioną wspólnie z rosyjskim potentatem M-1 Global. Po kliknięciu znajdziecie obszerną zapowiedź i rozpiskę płockiej gali Absolute Championship Berkut.

W walce wieczoru jeden z najlepszych obecnie rosyjskich półśrednich, widowiskowo walczący Czeczen Beslan Isaev (MMA 31-7) zmierzy się z doświadczonym Brazylijczykiem Jose de Ribamarem Machado Gomesem (MMA 37-11-1). Isaev na zawodowym ringu występuje od dziesięciu lat, przez ten długi czas – ciężką pracą na treningu i w klatce zbudował imponujący rekord ponad trzydziestu wygranych walk, z czego połowę stanowią efektowne nokauty. Podczas grudniowej gali M-1 Challenge 54 & ACB 12 w Sankt Petersburgu Beslan Isaev błyskawicznie posłał na deski byłego zawodnika UFC i uczestnika TUF-a, Cody’ego McKenzie (MMA 15-6, UFC 3-4). W lutym Czeczen ma trafić do najlepszej organizacji MMA na świecie, ale przed długo wyczekiwanym kontraktem z UFC bardzo pragnął zawalczyć jeszcze nad Wisłą.

Isaev prywatnie to bardzo pogodny i skromny człowiek, gdy wchodzi do ringu zmienia się w wojownika. Jako ciekawostkę napiszemy, że zawodnik klubu Berkut jeszcze niedawno myślał o zakończeniu kariery sportowej! Szkoda byłoby takiego talentu… Groźnianin dysponuje naprawdę twardymi i szybkimi pięściami. Otóż po jednym z nokautów, kiedy Isaev na dłuższą chwilę pozbawił świadomości jednego ze swoich rywali – czeczeński zawodnik ogromnie się przestraszył. W obawie o zdrowie kolejnych przeciwników Beslan Isaev chciał całkowicie zrezygnować z MMA!

W przeciwnym narożniku stanie weteran brazylijskich ringów i klatek o pseudonimie „Zezao Trator”. Jose Machado Gomes występuje na zawodowej scenie MMA od 2004 roku i ma ogromny bagaż doświadczeń – prawie pięćdziesiąt pojedynków, udział w turnieju Bellatora i walki z takimi zawodnikami, jak Ronaldo Souza (MMA 21-3, UFC 4-0, 5. w Rankingu MMARocks.pl), Erick Silva (MMA 17-5, UFC 5-4) czy doskonale znani z występów w Polsce – Daniel Acacio (MMA 30-17) i Wendres Carlos da Silva (MMA 11-6). „Ciągnik z Belem” ubiegły rok zakończył na plusie. W sobotę okaże się czy eksplozywny Beslan Isaev ósmym zwycięstwem z rzędu przypieczętuje kontrakt z organizacją braci Fertitta?

W kategorii półśredniej zakontraktowany został także co-main event. Umiejętności parterowe mocnego czeczeńskiego grapplera Alberta Duraeva (MMA 4-3) zweryfikuje rzeszowski specjalista od skrętówek i trójkątów, niepokonany Damian Biłas (MMA 5-0, 15. w Rankingu PL). Wszystkich amatorów technik chwytanych, którzy planują odwiedzić Orlen Arenę czeka więc wyborne widowisko. Wychowanek Spartakusa Rzeszów wszystkie swoje  dotychczasowe walki wygrywał przez poddania. Czeczen z kolei to weteran rosyjskiego M-1 Global i uczestnik Igrzysk Sportów Walki (Sport Accord World Combat Games) w Sankt Petersburgu, gdzie zajął drugie miejsce w formule Grappling NoGi. Duraev uległ wtedy tylko w finale naszemu Maciejowi „Alfowi” Glabusowi.

Trzeci od góry punkt rozpiski to znakomite, w dodatku powstałe naprędce zestawienie perspektywicznego Mateusza Strzelczyka (MMA 6-4-1) z silnym Czeczenem Arbim Agujevem (MMA 15-6). Pierwotnie reprezentant Kraju Wajnachów zakontraktowany był z innym polskim półśrednim talentem – Albertem Odzimkowskim (MMA 7-1, 11. w Rankingu PL). Jednak kontuzja „Złotego” na niespełna dwa tygodnie przed terminem wydarzenia – zmusiła czeczeńskich promotorów do szybkich działań i podpisania godnego zastępstwa. Zawodnik stołecznego S4 Fight Team podjął rękawice z marszu, po porażce z Tommy’m Depretem (MMA 11-5), z kolei dla fightera wiedeńskiego klubu MMA Vienna będzie to pierwszy występ od ponad roku. 24-latek pochodzący z Opatowa walczy bardzo widowiskowo, uwielbia dynamiczne wymiany, latające kolana, nie kalkuluje i posiada świetne warunki fizyczne. Atutami kaukaskiego „Monstera” są przede wszystkim doświadczenie, zwierzęca siła i mocne zapasy.

W wadze lekkiej dobrze rokujący na przyszłość podopieczny Marcina Rogowskiego – Janusz Staszewski (MMA 5-1-1, 9. w Rankingu PL) zmierzy się z sambistą bojowym, Czeczenem Magomedem Khamzaevem (MMA 5-1), zaś czeczeński mistrz taekwondo  Amirkhan Adaev (MMA 6-1) w stójkowej batalii stanie na przeciw młodziutkiego mistrza boksu tajskiego, Ukraińca Tarasa Sapy (MMA 9-2). W trzecim zestawieniu kategorii lekkiej doskonale kojarzony z dramatycznych pojedynków z Polakami, irlandzki weteran – Artem Lobov (MMA 10-10-1) skrzyżuje rękawice z Czeczenem Rasulem Shovkhalovem (MMA 11-2).

Nie zabraknie pojedynku Pań. Wywodząca się z Judo – Izabela Badurek (MMA 4-2, 5. w Rankingu MMARocks.pl) ugości na polskiej ziemi pochodzącą z Karaczo – Czerkiesji, debiutująca w profesjonalnym MMA, 18-letnią Zairę Dyshekovą (MMA 0-0). Walkę podpisano w sztucznym limicie poniżej 64 kilogramów.

Główną kartę otworzy konfrontacja czołowych polskich zawodników kategorii piórkowej i koguciej. Doświadczony karateka z mocnym parterem, piórkowy Damian Stasiak (MMA 6-2, 8. w Rankingu PL) z United Gym stanie w szranki z utalentowanym kogucim Kamilem Selwą (MMA 6-4, 4. w Rankingu PL) ze Spartakusa Rzeszów. Pojedynek został zakontraktowany w limicie piórkowym.

Oprócz znakomitej karty walk i dużej klatki, organizatorzy zadbali także o obecność na trybunach Orlen Areny wielkich gwiazd MMA! W charakterze gościa specjalnego stawi się najbardziej znany nad Wisłą Czeczen i najlepszy polski zawodnik wagi średniej – zjawiskowy Mamed Chalidow (MMA 30-4-2, 1. w Rankingu PL). Na Absolute Championship Berkut 13: Polska vs. Rosja przyjadą fighterzy występujący na co dzień w UFC! W zwycięskim nastroju, prosto ze Sztokholmu przyleci Mairbek Taisumov (MMA 23-5, UFC 3-1). Obecny będzie utalentowany Zubaira Tukhugov (MMA 17-3, UFC 2-0) oraz były mistrz M-1 w wadze lekkiej Musa Khamanaev (MMA 15-3). Swoich klubowych kolegów wspierać będzie pogromca naszego Mariusza Radziszewskiego, pretendent do pasa M-1 w wadze lekkiej, Dzhambulat Kurbanov (MMA 6-1-1). W Płocku pojawią się również znane postaci polskiego podwórka MMA – były mistrz KSW w kategorii półśredniej Aslambek Saidov (MMA 15-4, 3. w Rankingu PL) oraz Kerim Abzailov (MMA 9-4). Poniżej kompletna karta walk:

Walka wieczoru:

77 kg: Beslan Isaev (31-7) vs. Jose de Ribmar Machado Gomes (37-11-1)

Druga walka wieczoru:

77 kg: Albert Duraev (4-3) vs. Damian Biłas (5-0)

Główna karta:

77 kg: Arbi Agujev (15-6) vs. Mateusz Strzelczyk (6-4-1)
70 kg: Magomed Khamzaev (5-1) vs. Janusz Staszewski (5-1-1)
70 kg: Amirkhan Adaev (6-1) vs. Taras Sapa (9-2)
70 kg: Rasul Shovkhalov (11-2) vs. Artem Lobov (10-10-1)
64 kg: Zaira Dyshekova (0-0) vs. Izabela Badurek (4-2)
66 kg: Damian Stasiak (6-2) vs. Kamil Selwa (6-4)

Pozostałe:

57 kg: Rasul Albaskhanov (2-1) vs. Ivan Andrushchenko (3-0)
77 kg: Viskhan Amirkhanov (2-1) vs. Krystian Zakan (0-0)
84 kg: Islam Nojaev (0-0) vs. Aleksander Rychlik (2-1)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.