Kolejne gale mieszanych sztuk walki w naszym kraju to kolejne zmiany w Rankingu PL, w którym sklasyfikowani są najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych. Poniżej przedstawiamy najnowsze zestawienie polskiego rankingu.

#11 (-1) Kamil Minda (MMA 6-1-0)
#12 (N) Mariusz Pudzianowski (MMA 14-7-0)
#13 (-2) Michał Piwowarski (MMA 4-2-0)
#14 (-2) Karol Żołowski (MMA 3-0-0)
#15 (-2) Grzegorz Ciepliński (MMA 8-8-0)

W kategorii ciężkiej do zestawienia powraca #7 Michał Włodarek. 32-latek podczas gali KSW 59 został znokautowany w drugiej rundzie przez Darko Stosica. W rankingu pojawia się również #12 Mariusz Pudzianowski, który w walce wieczoru tego samego wydarzenia w nieco ponad minutę rozprawił się z Nikolą Milanovicem.

Powrót Włodarka i Pudzianowskiego powoduje spadek czterech zawodników o jedno miejsce oraz trzech zawodników o dwie pozycje. Z zestawienia wypadają również przez to Filip Toe oraz Patryk Dubiela.

#10 (=) Michał Pasternak (MMA 14-5-0)
#11 (=) Przemysław Mysiala (MMA 24-10-1)

#15 (N) Piotr Kuberski (MMA 8-1-0)

Z wagi średniej do niższej kategorii przechodzą Adrian Bartosiński i Michał Pietrzak, dzięki czemu pięciu zawodników awansuje o dwie pozycje. W zestawieniu najlepszej piętnastki pojawiają się #14 Damian Janikowski, którzy w drugiej rundzie rozbił ciosami Jasona Radcliffe’a, a także #15 Piotr Kuberski, który w lutym na FEN 32 dopisał kolejne zwycięstwo w swojej karierze, odprawiając uderzeniami Mateusza Strzelczyka.

#1 (=) Daniel Skibiński (MMA 16-5-0)
#2 (=) David Zawada (MMA 17-6-0)
#3 (N) Michał Pietrzak (MMA 10-4-0)
#4 (=) Andrzej Grzebyk (MMA 17-4-0)
#5 (=) Robert Bryczek (MMA 12-3-0)
#6 (=) Tomasz Romanowski (MMA 13-7-0)
#7 (-4) Krystian Kaszubowski (MMA 9-1-0)
#8 (-1) Michał Michalski (MMA 9-4-0)
#9 (N) Adrian Bartosiński (MMA 10-0-0)
#10 (-2) Tomasz Jakubiec (MMA 10-3-0)
#11 (-2) Kamil Szymuszowski (MMA 17-7-0)
#12 (-2) Kacper Koziorzębski (MMA 7-3-0)
#13 (-2) Kamil Oniszczuk (MMA 8-1-0)
#14 (-2) Jakub Kamieniarz (MMA 9-7-0)
#15 (-2) Igor Michaliszyn (MMA 7-2-0)

Schodzący do kategorii półśredniej #3 Michał Pietrzak debiutuje w tej wadze na wysokiej, trzeciej pozycji, po pokonaniu niejednogłośną decyzją sędziów #7 Krystiana Kaszubowskiego na gali KSW 59, który z kolei spada o cztery miejsca. W rankingu pojawia się także #9 Adrian Bartosiński, który po problemach na początku starcia rozprawił się w trzeciej rundzie z Lionelem Padillą.

Pojawienie się dwóch nowych zawodników w tej wadze powoduje spadek o jedną pozycję Michała Michalskiego oraz przesunięcie się o dwie pozycje w dół sześciu zawodników. Czołową piętnastkę w Polsce opuszczają natomiast Albert Odzimkowski oraz Szymon Dusza.

#15 (N) Michał Figlak (MMA 5-0-0)

W czołówce kategorii lekkiej bez zmian. Na trzynaste miejsce do zestawienia powraca #13 Łukasz Rajewski, który jednogłośnie na punkty pokonał Konrada Dyrschkę. Jedną pozycję niżej sklasyfikowany jest jego brat, #14 Sebastian Rajewski, który decyzją sędziów pokonał Savo Lazica. W rankingu na piętnastym miejscu pojawia się niepokonany #15 Michał Figlak, który kontynuuje serię wygranych na galach Cage Warriors – w ostatniej walce po dwóch rundach pokonał Stevena Hoopera.

Ze względu na pojawienie się dwóch nowych zawodników ranking opuszczają Gracjan Szadziński oraz Marcin Skrzek, który podczas marcowej gali Babilon MMA 20 został poddany przez Krzysztofa Mendlewskiego.

#9 (-1) Robert Ruchała (MMA 5-0-0)
#10 (-1) Damian Zorczykowski (MMA 7-5-0)
#11 (-1) Adrian Kępa (MMA 8-5-0)
#12 (-1) Mansur Azhiev (MMA 5-0-0)
#13 (-1) Karol Kutyła (MMA 4-1-0)
#14 (-1) Giorgi Esiava (MMA 2-1-0)
#15 (-1) Piotr Kacprzak (MMA 4-3-0)

Na drugie miejsce wagi piórkowej przesuwa się #2 Kacper Formela, który na marcowej gali FEN 33 pokonał na punkty Damiana Frankiewicza. Powoduje to spadek o jedną pozycję #3 Adriana Zielińskiego. Awans zalicza również niepokonany #5 Dawid Śmiełowski, który w marcu pod koniec pierwszej rundy znokautował #7 Krzysztofa Gutowskiego – ten z kolei powraca do czołowej piętnastki w Polsce na siódmą pozycję. Pojawienie się Gutowskiego powoduje spadek ośmiu zawodników oraz wypadnięcie z rankingu Huberta Lotty.

#1 (+1) Sebastian Przybysz (MMA 7-2-0)
#2 (-1) Damian Stasiak (MMA 12-7-0)
#3 (=) Jakub Wikłacz (MMA 10-3-1)
#4 (=) Paweł Polityło (MMA 6-2-0)
#5 (=) Sebastian Romanowski (MMA 14-9-1)
#6 (=) Patryk Surdyn (MMA 5-1-0)
#7 (=) Sylwester Miller (MMA 9-3-0)
#8 (=) Mariusz Joniak (MMA 7-4-0)
#9 (=) Piotr Kamiński (MMA 5-4-0)
#10 (=) Dawid Martynik (MMA 4-2-0)

Nowym liderem rankingu kategorii koguciej zostaje #1 Sebastian Przybysz. Nowy mistrz organizacji KSW wyprzedził tym samym #2 Damiana Stasiaka, który przez lata zasiadał na tronie tej wagi. „Sebić” na KSW 59 po świetnej walce trwającej pięć rund pokonał na punkty Antuna Racica, odbierając mu pas mistrzowski w wadze koguciej i zadając pierwszą przegraną pod szyldem KSW.

#1 (=) Joanna Jędrzejczyk (MMA 16-4-0)
#2 (=) Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-6-0)