Jotko

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Oficjalne karty punktowe z sobotniej gali MMA Attack 3 w Katowicach.

52 KOMENTARZE

 1. Jedyna zaskakująca mnie punktacja to 10-9 dla Economou w 3 rundzie walki z Grabowskim

  Nvrmd, źle odczytałem

 2. Pan Michalak coś za dużo błędów tego wieczoru popełniał . 10-9 dla Niedźwiedź w 1 r ? WTF?

   

  Nie wiem też jak można było dać wygraną dla Jotki  10-9 1 r -10-9 2 r i 8-10 3r = 28-28 ale zwycięzstwo Jotki jest mega naciągane

   

  Grabowski moim zdaniem pierwszą przegrał , druga na remis a trzecią wygrał

 3. tylko w walce grabowskiego punktacja nie pokrywa sie z moja. dla mnie wygral 2 i 3 runde, 1 przegral. jotko wygral zasluzenie. remis w walce cebuli tez sprawiedliwy

 4. Co do sędziowania nie mam uwag. Jedynie uważam, że Ozdoba i Burneika powinni być zdyskwalfikowani. 

 5. To jest tzw karta zbiorcza, tak samo jak w UFC, sędzia techniczny przepisuje pojedyncze karty na jedną.

 6. zwycięzstwo Jotki jest mega naciągane

  Punktowałem dokładnie tak samo jak 2 z 3 sędziów. Rozumiem, że się z tym nie zgadzasz, ale pisanie o "mega naciąganej" punktacji jest… mega nadużyciem.

 7. WSZYSCY PISALI NA 1 KARCIE LOL ?

  no przeciez podawali ja sobie, wpisujac sie po kolei

 8. No może przesadziłem ,że mega naciągane ale remis by w tej walce nikogo nie krzywdził 🙂  Tak jak w walce Celińskiego .

   

  Dla mnie jedynie bardzo dziwną decyzją jest punktacja 10-9 dla Agnieszki . Reszte można uznać ,wiadomo ,że na żywo przy ringu inaczej można ocenić niż siedząc pzred telewizorem bo inaczej widać.

 9. Klaudia na fb tak skwitowała kartę:

  Nie wiem jaką walkę w 1 rd oglądał pan Michalak 

  Ja nie wiem jak wyglądała 1 runda bo na ipla w tym czasie reklamy pokazywali Facepalm

 10. Venom, miałeś już okazję obejrzeć na spokojnie walkę Grabowskiego? Jak punktowałeś?

 11. Dokładnie nie pamiętam walki ale na pewno Grabowski tego nie wygrał…

 12. Jak można dokładnie nie pamiętać, a jednocześnie pisać, że na pewno nie wygrał?

 13. Najbardziej zgadzam się z punktacją pana Mullera, ale chyba nie ma jakichś rażących błędów. No ja nie dałbym zwycięstwa Jotce, ale co człowiek to punktacja.

 14. Klaudia na fb tak skwitowała kartę:

  Nie wiem jaką walkę w 1 rd oglądał pan Michalak 

  Ja nie wiem jak wyglądała 1 runda bo na ipla w tym czasie reklamy pokazywali Facepalm

  Klaudia wygrałą tę rundę zdecydowanie.

 15. Jak można dokładnie nie pamiętać, a jednocześnie pisać, że na pewno nie wygrał?

  A widzisz, można. Bo pamiętam z tej walki, że Grabowski zbierał ostre bęcki, a na swoją korzyść miał jedynie obalenie i jakieś nieefektywne G&P. Do tego nie da się dokładnie pamiętać walki to chyba, że masz jakieś nadprzyrodzone zdolności i potrafisz klatka po klatce odtwarzać sobie walke w głowie.

 16. Właśnie obejrzałem walkę Damiana, punktowałbym 29-28 dla niego (9-10, 10-9, 10-9). W walce Krzyśka skłaniałbym się bardziej ku remisowi (9-10, 9-10, 10-8). W walce Celiński vs Fijałka na żywo dałem remis (10-10, 10-9, 9-10). Walki Agnieszki z Klaudią niestety nie widziałem na żywo, a narazie nie ma jej w sieci. Lasota w żadnej z rund nie zasłużył na 10-8, Hallman w pierwszej chyba też nie. Piechota z Livio na granicy 10-8, myślę, że tu nie ma kontrowersji.

  To chyba tyle jeżeli chodzi o punktowanie na MMA Attack 3.

 17. Klaudia wygrałą tę rundę zdecydowanie.
   

  Tego to się po komentarzach domyśliłem, ale żałuję że sobie wypunktować nie mogłem 😉

  Grabowski zbierał ostre bęcki

  Ja pamiętam że był przyciskany do siatki i to tyle.

 18. no jotko mial ewidetny remis, jak oglosili wynik to se pomyslalem ze musieli mu 3cia runde 10-7 policzyc ze jakos dalo sie wygrac po dwoch pierwszych rundach w pupe 😉

 19. … pamiętam z tej walki, że Grabowski zbierał ostre bęcki …

  Dawno się tak nie uśmiałem. Przyciskanie do klatki i uderzanie po gardzie to bęcki.

 20. Volf, Jakub Muller to też polak ale przynajmniej dobrze punktował Celiński-Fijałka i Jotko-Bojan

 21. A to o którym sędzi mówiliście w Szklanej Szczęce że sprawiał tylko wrażenie zagranicznego bo miał niemieckie nazwisko?

 22. Niedzwiedź 10-9 w 1 rundzie???????,ciekawe jaką walkę ten sędzia oglądał bo napewno nie tą,ogólnie trochę za dużo rund punktowanych 10-8

 23. Venom, czy punktacja 10-8 w 1 rundzie dla Velickovica byłaby uzasadniona czy to już przegięcie? Jeżeli 10-8 to jest wyraźna przewaga to miałem wrażenie, że równie dobrze Bojan na taką punktacje zasłużył. Z tego co pamiętam to sędziowie na KSW nie mieli problemu z przyznaniem 10-8 dla Bedorfa czy Błachowicza. 2 runda to też lekka przewaga Bojana. A może tu chodzi o to, że jak przeciwnik nie jest z Polski to udziela się naszym sędziom stronniczość?

 24. A może tu chodzi o to, że zawodnik nie jest z Polski i udziela się naszym sędziom stronniczość?

  Po co to pytanie retoryczne?

 25. czy ja zle widze? na karcie celinski fijalka jest 29-29 29-28 -29-29 to jakim cudem jest remis??????????

 26. Zychal dobrze widzisz, po prostu nie wiesz kiedy w MMA punktuje się remis.

 27. aa no chyba ze tak :)myslalem ze jak dwa remisy i jeden na wygrana to jest wygrana:)dzieki za oswiecienie

 28. Jak dla mnie wielki błąd to walka Krzyśka Jotko, który według mnie na pewno nie wygrał. Uważam,że remis najbardziej sprawiedliwy .

 29. Ciekawe, dopiero dzis nadrobilem walke Celinski vs Fijalka i Sztandze dalbym predzej 2 runde niż 3

 30. Zauważcie jedną rzecz, sędzia ocenia rundę na gorąco, bez statystyk, spojrzenia na powtórki. Jeśli runda nie jest wyraźna w czyjąś stronę, a w MMA czasem argumenty po obu stronach są z różnych płaszczyzn…to często mogą być dziwne dla kogoś werdykty. Skoro nawet sędziowie oceniający według jednych kryteriów często zgodni nie są to co dopiero wliczając w to jeszcze fanów oglądających z hali czy przed TV…

  Dla mnie to są pewne przesłanki ku temu by aż tak się nie dopie*dalać, a osobiście nigdy walki z ich pozycji nie widziałem.

 31. Sztanga w każdej rundzie miał obalenie przeciwnika, a większość ciosów Celińskiego w stójce było na garde. Czy ciosy na garde są punktowane tak, żeby przyznać zawodnikowi rundę 10-9?

  1 runda w walce Jotki, jakbym policzył ile przyjął low kicków (pewnie ok. 20), ile celnych ciosów doszło do jego głowy + próba poddania omoplatą przez Bojana to dlaczego zawodnik z zagranicy nie zasłużył na 10-8? Może ktoś wyjaśni dlaczego Bedorf w walce Thompsonem i Błachowicz z Reljicem wygrywali rundy 10-8? Rozumiem, że jak jest wyraźna przewaga to sędziowie dają 10-8, a jak jest lekka to 10-9?

  3 runda Bedorf-Thompson, gdzie Oli przeleżał 3 min w gardzie zadając te słynne kuksańce, a sędzia daje 10-10. Walka Grabowskiego z Economu i 2 runda, gdzie Damian obrywał w stójce, a w parterze jest przyklejony i zadawał te same kuksańce co Oli i mimo to wygrywa rundę 10-9. Jeżeli Thompson nie zasłużył na wygranie 3 rundy 10-9 to jakim cudem zasłużył na to Grabowski?

  Dlaczego sędziowie punktowi zawsze mylą się na korzyść Polaków? Nigdy na korzyść przeciwników z zagranicy. Potwierdza się jedynie teoria, że przyjeżdzając do Polski trzeba wygrać przed czasem.

 32. Podstawowe pytanie czy zasady punktowania na MMAA i KSW są takie same?

  Bo na KSW i UFC są inne z tego co Wojsław wyjaśniał

 33. Damian w drugiej rundzie prawie skończył pojedynek, mając rywala rozpłaszczonego i zdając ciosy zza pleców. Natomiast Bojan w odróżnieniu od Janka nie miał nokdaunu, a z tym zagrożeniem omoplatą też bym nie przesadzał, bo poddania tą techniką w MMA są niezwykle rzadko spotykane.

  Pisanie, że w Polsce zawodnicy z zagranicy muszą wygrywac przed czasem to oczywiście kłamstwo, bo werdyktów na korzyść zawodników z zagranicy było wiele. Stringer jakoś pokonał Fijałkę na MMA Attack 2, a Sakurai dostał niezasłużony remis po trzech rundach z Mamedem.

  Mam wrażenie, że niektórzy za wszelką cenę chcą zrobić z polskich sędziów oszustów, pomagającym tylko swoim, mimo, że tak naprawdę niesprawiedliwych werdyktów mamy u nas kraju bardzo niewiele.

 34. A może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem Agnieszka Niedźwiedź wygrała pierwszą rundę?

  Ogólnie wszyscy narzekali że na KSW daje się za często 10-8 a tu widze prawie w każdej walce 10-8. Ja już nie wiem co mam myśleć na temat sędziowania w Polsce. Dlaczego Velickovic nie zasłużył niby na 10-8 a pierwszej rundzie? Jestem przekonanyże gdyby to Jotko był na miejscu Velickovica w pierwszej rundzie to dostał by 10-8 jak nic. Zdecydowana większość naszych Polskich sędziów to żenada.

   

  Coś obiło mi się o uszy że Krzyśkiem Jotko jest zainteresowana jakaś amerykańska organizacja. Wnioskuje że to pewnie Bellator. I szczerze powiedziawszy, to musi być jakieś nieporozumienie. Tam sędziowie już mu nie dadzą zwycięstwa w prezencie.

  „Oj lipa i to straszna, Panie!” – Juras

 35. 1 runda wyraźna przewaga Bojana, 10-8

  2 runda lekka przewaga Bojana, 10-9

  3 wyraźna przewaga Krzyśka, 8-10

  Jak ktoś twierdzi, że w 1 rundzie nie było wyraźnej przewagi Serba to proponuje dziś wieczorem jeszcze raz obejrzeć walkę. Jak Bedorf wyrażnie wygrywał w stójce z Thompsonem to bez problemu 10-8. Wygrana Jotki to dla mnie małe nieporozumienie. Myślę, że naszym sędziom udziela się stronniczość i poczekam na KSW 23, żeby się o tym przekonać.

 36. Podoba mi się, że zamiast punktować błędy sędziów, staracie się przekonać cały świat, że Velickovic zasłużył na 10-8 w pierwszej rundzie…

  Fakty są takie, że największe błędy w punktowaniu, miały miejsce w walkach Polak vs. Polak, czyli Apenit vs. Niedźwiedź i Lasota vs. Świątek.

 37. Jak ktoś twierdzi, że Velickovic miał taką samą przewagę w pierwszej rundzie, jak Jotko w trzeciej to chyba czas na wizytę u okulisty.

 38. A czemu niby Veli miały nie dostać 10-8 w pierwszej rundzie. Jotko wszystkie ciosy to powietrze. Czy ja o czymś nie wiem czy ciosy w powietrze w MMA są puntkowane? Bedorf mógł wypunktować 10-8 w pierwszej rundzie Thompsona a Veli nie może Jotki? Ach tak, zapomniałem, takie przywileje na polskich galach należą się TYLKO POLSKIM zawodnikom…

 39. Jesli Wy serio dalibyście rundę 10:8 dla Bojana, bo Jotko dostał 10:8 w 3 r. za dosiad, prawie skończenie walki i wielką agresję w stosunku do rywala to chyba macie problem ze swoją narodowością, a nie sędziowaniem. Sorry.

 40. Chwila, a kto dał 10-8 dla Bedorfa w 1 i 2 rundzie z Thompsonem? 3 runda też była na 10-10 mimo, że Oli zrobił o wiele więcej żeby ją wygrać niż Karol żeby ją zremisować, a jeden z sędziów dał nawet 10-9 dla Bedorfa.

 41. @al, nie ci sedziowie, ktorzy punktowali walke jotki. nie wiem po co to porownanie w ogole

 42. 10:8 dla Bedorfa w 1 czy 2 rundzie to też była przesada moim zdaniem mimo, że Oli nic prawie nie zrobił, a zbierał potężne low kicki. Może ich fizyczna waga spowodowała "wyraźną przewagę" u sędziów. Tak czy siak to MMA Attack to KSW, inni sędziowie, inne oceny.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.